Jump to content

  Locked cajmert - kruchość, bierność, niepewność...


  cajmert
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 8
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Top Posters In This Topic

  Najpopularniejsze posty

  ======================================================================= =      Prolog                                                                                                             

  Nie każdy ma serce okute lodem a tak odebrałem to co napisałeś.   Dwie twarze? Ja to nazywam maskami. Nie bez powodu myślę nad tatuażem związanym z pewnego rodzaju maską/-mi. Sam wiele razy

  Tak jak wspomniałem wyżej - osoby, które są mi naprawdę bliskie wiedzą o tym. Znają prawdziwego JA. Wiedzą o maskach. To jest dobre rozwiązanie, bo możemy na nich liczyć. To te osoby będą wiedziały ki

  =======================================================================

  =      Prolog                                                                                                                                                                    =

  =   Tekst jest mojego autorstwa.                                                                                                                          =

  =   Został napisany na podstawie własnych przemyśleń, wyobraźni, doświadczeń.                       =

  =======================================================================

   

  "To wszystko kruche, niepewne. Możesz być silny duchem, ale nie sercem."

   

  W dzisiejszych czasach często słyszymy od ludzi, że są silni. Zero empatii i uczuć. 

  Aktorem nie jest się tylko w teatrze czy też na planie filmowym. Nasze życie to gra, w której jesteśmy sami aktorami. To, jak potoczy się nasza życiowa wędrówka jest zależne tylko i wyłącznie od nas samych. Ludzie posiadają dwie twarze, takie jest moje zdanie. Mnóstwo sytuacji, które nas przytłaczają, mnóstwo zdarzeń które powodują smutek na naszej twarzy... tego w dzisiejszym czasie nie widać. Ludzie robią dobrą minę do złej gry. 

  Często nie potrafimy się zdecydować, zrobić kolejny krok, aby szczęście zawitało do naszych serc. Powodów jest wiele, chociażby czas, którego się boimy. Ale dlaczego? Czas i tak mija, czasu nie da się odzyskać. Dlaczego nie chcemy zmienić aktualnej sytuacji? Ponieważ boimy się? Boimy się niepowodzeń, boimy się że wejdziemy z deszczu pod rynnę,  boimy się tego że coś się nie uda... ale skąd ta pewność że się nie uda, jeśli nie chcemy spróbować.

  To jest bierność. Chcielibyśmy być szczęśliwi, ale najlepiej jeśli by to przyszło same. To samo  jest ze niezdecydowaniem naszym w różnych sprawach , ale z tym każdy z osobna musi sobie sam poradzić, bo bierność w tej kwestii może doprowadzić tylko i wyłącznie do ranienia siebie samego jak i bliskich, których dotyczy to.

   

   

   

  Widzę nasz pośpiech za karierą, brak czasu dla bliskich, płytkie rozmowy lub ich całkowity brak. Doprowadza to do tego, że stajemy się aspołeczni, doprowadza to również do problemów w związkach. Każdy w naszym życiu powinien być takim przykładnym, dobrym, oddającym serce wartościom wyższym od pieniędzy. Każdy z nas powinien być takim przysłowiowym ogrodnikiem, który pielęgnuje miłość, relacje rodzinne i przyjacielskie. To też się pielęgnuje jak ogród. Takie zachowanie, które jest w dzisiejszych czasach nagminne doprowadza do tego, że nasze relacje zaczynają się rozluźniać, żyjemy wspólnie razem w domu, mieszkaniu, na wsi i w mieście, ale tak naprawdę przechodzimy obok siebie. W tym wszystkim ważne jest również pielęgnowanie własnego wnętrza. To co osiągniemy w tej strefie jest nasze, tego nam nikt nigdy nie zabierze.

  Czy to wymaga wielkich nakładów sił, starań z naszej strony? Moim zdaniem nie. To gesty, proste gesty które pokazują, że zależy nam na kimś. Dobre słowo, przytulenie, powiedzenie zwykłego KOCHAM CIĘ. Odpowiedzcie sobie na te pytanie - Ile razy powiedzieliście rodzicom, partnerom, swoim bliskim, że ich Kochacie? 

   

   

  W każdym z nas jest odrobina empatii i uczuć. Pomimo, że mamy silną duszę, jesteśmy zimni, pokazujemy że nie damy się złamać... to gówno prawda. Nasze serce jest słabe, więc nie osłabiajmy się dodatkowo i zaryzykujmy. Otwórzmy się. 

   

  Ten tekst jest chaotyczny, ale jeśli ktoś przeczyta go dokładnie, to zrozumie to, co chciałem przekazać.

  Być może pojawią się kolejne moje przemyślenia, ale to zależy od waszego odbioru.

  Albo zostaną one opublikowane tutaj, albo po prostu schowane w szufladę.

   

   

  Pozdrawiam użytkowników forum http://cskatowice.com/

  • I like this! (+1) 6
  • I'm truly sorry 1
  • Thanks! (+1) 1
  cajmert cajmert,
  Sign In, aby zobaczyć zawartość tej notki!
  Link to comment
  Share on other sites

  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Edited by TBk
  • I like this! (+1) 3
  Link to comment
  Share on other sites

  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Edited by TBk
  • I like this! (+1) 1
  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!