Jump to content
P@tRyK

Ayrton Senna

2 posts in this topic

Recommended Posts

EA876210-6725-4439-824B-B666F2B07C8A.jpe

 

Dziś mija 25 lat od tragicznej śmierci najlepszego kierowcy wyścigowego na świecie,który zginął na torze Imola w Bolonii we Włoszech 1 maja 1994roku. Ayrton Senna Da Silva urodził się 21 marca 1960 roku w Sao Paulo,trzykrotny mistrz świata,81 razy stawał na podium z tego 41 razy na najwyższym jego stopniu. Sześćdziesiąt pięć razy zdobył pole position. Jeździł w zespołach Toleman, Lotus, McLaren i Williams.

To dowód na  to jak wielkim mistrzem był Ayrton ❤️

 

Był wielkim kierowcą ale jeszcze większym człowiekiem,szacuje się że na pomoc dzieciom w Brazylii przeznaczył ok. 400 mln dolarów co znaczyło tylko tyle,że nie był obojętny na zło i biedę jakie panowało w tamtych czasach w Brazylii (może panuje do dnia dzisiejszego).Nie wstydził się swojego kraju,wręcz przeciwnie,kiedy tylko mógł wyciągał flagę i chwalił się swoim pochodzeniem,promował kraj za to kochało go miliony ludzi na całym świecie.Na torze żądza bycia najlepszym,ściganie i przekraczanie granic własnych oraz bolidu,a po za torem osoba miła,wrażliwa o wielkim sercu.

 

PA-8259670-310x415.jpg

 

Na wieść o śmierci Senny świat Formuły 1 pogrążył się w głębokiej żałobie,prezydent Brazylii wprowadził żałobę narodową,ludzie wyszli na ulice,by pożegnać się z mistrzem.Warto dodać,że Brazylijczycy traktowali Ayrtona jak swojego Boga,który dawał im radość i nadzieje.

Powstało mnóstwo książek i filmów,które pokazują ogromny dar kierowcy,miał to coś czego wszystkim innym  do tej pory brakuje,był magikiem kierownicy,królem deszczu,potrafił z beznadziejnej sytuacji na 13 miejscu dogonić i wyprzedzić wszystkich,za wszelką cenę chciał udowodniać,ze to on rządzi na torze.Gdyby nie ten wypadek,kto wie....może Schumacher miałby mniej tytułów,może Ayrton pobiłby obecny wtedy rekord 5 tytułów mistrzowskich i ustanowiłby własny,nie do przebicia,pozostało nam tylko gdybanie....

 

1269341914_by_magia12_600.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites
Moderator

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Temat przedawniony.

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...