Jump to content
Sign in to follow this  
BezNicku123

Problem z uprawnieniami i kanałami.

5 posts in this topic

Recommended Posts

@zaksiu

Wchodząc dzisiaj na TeamSpeak, zauważyłem, że część kanałów mogła prawdopodobnie zmienić swoje położenie (w tym jeden z moich sub-channeli). O ile to nie jest nic nadzwyczajnego, bo ktoś mógł robić porządki bądź zmieniać wygląd, o tyle dla testu sprawdziłem czy dalej występuje błąd i mogę przenosić jeden ze swoich kanałów po całym TeamSpeaku, czy tworzyć z niego całkowicie osobny kanał lub podpinać go pod inne już istniejące. Niestety, ale jest to możliwe. Można również przenosić nie tylko swoje kanały po teamspeak'u, ale także kanały innych osób. Problem wydaje mi się dość łatwy w rozwiązaniu, lecz admini, a nawet opiekun nie mają uprawnień do grzebania w rangach (co z jednej strony jest dobre, ale z drugiej już niekoniecznie). 

Podpowiem, by sprawdzić uprawnienia rangi VIP oraz te z rangi Channel Groups w sekcji zaawansowanego systemu uprawnień i zobaczyć jak wygląda wartość dla Move Channels (Channel-->Modify-->Move Channel) dla danej rangi. Jeżeli problem polega właśnie na tym, to bez sensu jest dawanie takich uprawnień, ponieważ wystarczy stworzyć kilka podkanałów dla danego użytkownika i niech on już sam dowolnie je edytuje (według własnego uznania) bez możliwości ich przenoszenia.

@Pogrom Zgadza się, ale i tak można jakieś tam zamieszanie zrobić i utrudnić pracę adminom, jeżeli ktoś chciałby to celowo wykorzystać np. rozrzucając swoje czy innych kanały po całym Teamspeaku lub z sub-channeli tworzyć całkowicie osobne kanały. Nawet jeżeli nie robi się tego celowo, to jeden nieuważny ruch myszką i przeniesiesz swój kanał, a potem trzeba wołać "wyższych". Dodatkowo występuje problem w "Centrum Pomocy", gdy po wejściu na kanał, administracja nie widzi powiadomień, że ktoś chce się zarejestrować, otrzymać pokój czy rangę i muszą biegać za każdą pierdołą utrudniając sobie zadanie, ale to już sprawa na inny temat.

By  Pogrom ,

Można przenosić do pewnego momentu. Jeżeli dany kanał podepniemy już pod kanał który jest podkanalem to już nie można przenosić #potwierdzone_info

Share this post


Link to post
Share on other sites
By  111 ,

Po co oznaczasz? Autor juz oznaczyl osobe, ktora moze cos z tym problemem zrobic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Powód: Sprawa została wyjaśniona

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
×
×
  • Create New...