Jump to content
Sign in to follow this  
fazer

Czy CS:GO wróci do polskich organizacji?

5 posts in this topic

Recommended Posts

Obecnie w żadnej z czołowych, polskich organizacji nie zobaczymy męskiej dywizji Counter-Strike: Global Offensive. Ostatnio, niespodziewanie ALSEN-Team pożegnało swoją sekcję. Najlepsze ekipy z naszego kraju reprezentują Virtus.pro oraz MeetYourMakers. Czy rodzime organizacje będą chciały jeszcze pozyskać drużyny CS:GO? O to zapytaliśmy menedżerów MaxFloPlaY, ALSEN-Team oraz GF-Gaming.

- Bardzo ostrożnie do inwestowania w tą scenę i polskie zespoły, ponieważ utrzymanie ich kosztuje za dużo w porównaniu do tego co mogą dać w zamian. Obecnie polskie zespoły nie są w stanie wygrywać turniejów zagranicznych może poza Virtus Pro, które również musi sporo się napracować, aby zająć miejsce na podium. W Polsce praktycznie nie ma prestiżowych imprez CSGO, także walka na naszym podwórku również się nie opłaca. Natomiast zauważamy wyraźny rozwój tej sceny w liczbach, co bardzo cieszy. Także w przyszłości nie wykluczamy możliwości powrotu na nią, ale w chwili obecnej jest na to za wcześnie - mówi Sebastian "Master" Kiecza z MaxFloPlaY.

- Większość osób może się ze mną nie zgodzić, większość może mnie poprzeć, a może większość przestanie mnie lubić... Jednak moja opinia jest taka, że na dzień dzisiejszy w Polsce nie opłaca się obejmować całkowitym wsparciem jakiejkolwiek z drużyn poza Virtus.pro i MYM-em. W Polsce są aktualnie dwie stałe drużyny, a reszta to zlepka przyjaciół, która przetrwa do czasu aż któryś z zawodników nie otrzyma wafelka więcej i nie przejdzie do innej drużyny. CS:GO przyciąga wielu ludzi i na pewno jest to gra, w którą prędzej czy później – my - jako ALSEN-Team będziemy musieli zainwestować. Aktualnie jest wielkie zamieszanie, gdyż formowało się dosyć sporo teamów na Quali do EMS, myślę że na przełomie wakacji powinno się okazać, która z drużyn przetrwała, a która nie i wtedy zaczniemy analizować najprawdopodobniej aktualny "stan" polskich i zagranicznych drużyn - mówi Paweł "Pawcio" Watemborski z ALSEN-Team.

- Moim zdaniem CS:GO w Polsce jak i Europie jest ważną grą i Valve naprawdę się stara, aby chociaż w jakimś stopniu był tak popularny, jak League of Legends. Oczywiście jest bardzo ważny dla naszych rodaków ze względu na osiągnięcia złotej piątki i wszystkie inne drużyny, które stawiają tzw. opór są potrzebne i warto inwestować w naprawdę dobre ekipy tak jak np. kiedyś my zainwestowaliśmy w drużynę Snaxa. Obecnie nie ma jeszcze na horyzoncie takiego nowego teamu, który mógłby godnie reprezentować Polskę na scenie europejskiej i walczyć z najlepszymi, ale jeżeli takowy się pojawi na pewno zwrócimy na niego uwagę - mówi Jakub "Pynio" Pyszczek z GF-Gaming.

źródło: http://cybersport.pl/artykul,26463,czy-csgo-wroci-do-polskich-organizacji.html

autor: SteadY

A jakie Wy macie zdanie na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to smutne ale prawdziwe. Raczej wątpię żeby ktoś dorównał golden 5 jeżeli chodź o osiągnięcia na scenie cybergamning.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie jest golden 3/5 :D

mym ostatnio robi wielkie postępy i widziałem że noMERCY zaczyna mieszać na polskiej scenie cs;go.

Jeszcze jest HyperShoot czy coś takiego. Młody klan, ale widać że ma potencjał :) Może w przyszłości coś więcej ugrają.

Warto dodać że szoszoN. ma nowy team na który liczę oraz ostatnio posypało się Alsen-Team i /\MNESI/\ może wyjdzie z tego jakiś 1 dobry team :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potrzeba tyle teamów niech skleją jeden Ale dobry team. Jak to było za czasów Pentagram G-Shock, lub MYM w dywizji 1.6 swego czasu. Po za tym wszystko kręci się wokół hajsu, bez sponsorów nie ma osiągnięć. Smutne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, chyba nie ma takiej polskiej organizacji która może zaoferować 100% wsparcie drużynie..

Alsen i MaxFlo mają bardzo dużo sponsorów, ale jeśli chodzi o stałe finansowanie wyjazdów na lany to już gorzej to wygląda ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...