Jump to content

Noworoczne tradycje z całego świata :)


Recommended Posts

  • Cała zawartość 4
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Masz ochotę na mix noworocznych zwyczajów, tak by zrobić wszystko co jest możliwe, by fortuna, bogactwo i szczęście uśmiechnęły się do Ciebie w 2021 roku? Nie zapomnij o odliczaniu i bąbelkach (klasyk

Ciekawe informacje i przydatne  👍. Leci plusik

Jak zawsze dobra robota @ TOKSYNA +1 🤗

New-years-traditions_square-568x400.jpg

 

Masz ochotę na mix noworocznych zwyczajów, tak by zrobić wszystko co jest możliwe, by fortuna, bogactwo i szczęście uśmiechnęły się do Ciebie w 2021 roku? Nie zapomnij o odliczaniu i bąbelkach (klasyka jest zawsze w cenie), ułożyliśmy listę noworocznych zwyczajów z całego świata, które pomogą Ci spełnić marzenia.

 

 

ROZPOCZNIJ DOBRZE NOWY ROK


Prawa noga. W Szkocji i Grecji tradycja „pierwszej nogi” jest bardzo ważna i stara. Pierwsza osoba, która przekroczy próg domu przyniesie szczęście bądź nieszczęście. Rodzina i przyjaciele są mile widziani, próg muszą przestąpić prawą nogą i przynieść coś na ząb.

 

 

SKACZ!


Jeśli chcesz zaangażować więcej ludzi i nóg, zrób to po duńsku i wskocz w nowy rok skacząc z krzesła o północy. Brazylijczycy idą jeszcze dalej: na Nowy Rok wybierają się na plaże i skaczą przez siedem fal, w międzyczasie wypowiadając siedem życzeń.

 

 

USTA PEŁNE WINOGRON


W Hiszpanii i w innych hiszpańskojęzycznych krajach ludzie zaczynają nowy rok z pełną buzią. Zjedzenie dwunastu winogron o północy przynosi według tradycji dwanaście miesięcy pełnych szczęścia i pomyślności. Winogrona należy zjeść w odpowiednim momencie: kiedy kościelne dzwony wybiją północ – na każde uderzenie – jeden winogron.

 

 

NA ZDOROWIE!


Rosjanie biorą życzenia noworoczne bardzo poważnie i wkładają mnóstwo wysiłku, by je spełnić. Życzenia powinny być spisane na kartce papieru, a potem spalone. Popiół wsypuje się do kieliszka szampana i pije. Na zdorowie!

 

 

ROK PODRÓŻY


Idealna tradycja noworoczna dla podróżujących: w Kolumbii ludzie, którzy chcą mieć rok pełen podróży wychodzą o północy na spacer po sąsiedztwie z pustą walizką.

 

 

DOBIERZ KOLORY


Jest mnóstwo ciekawych noworocznych tradycji związanych z kolorami. Brazylijczycy na przykład ubierają się na biało, by odstraszyć złe duchy. Chińczycy na czerwono, by przyciągnąć szczęście (pamiętaj jednak, że w Chinach Nowy Rok świętuje się w lutym!). Bielizna wydaje się jeszcze istotniejszą częścią noworocznych zwyczajów na całym świecie, zapoznaj się z poradnikiem kolorowej bielizny, by odpowiednio ją sobie dobrać.

 

 

ZWRÓĆ UWAGĘ NA TO, CO JESZ


Jeśli jesz okrągłe jedzenie powinieneś pomyślnie przeżyć nowy rok. We Włoszech, tradycyjna potrawa spożywana o północy to cotechino z lenticchie (kiełbasa z soczewicą) według tradycji w nowym roku przynosi fortunę, co jak co, soczewica kształtem przypomina monety.

 

 

NA OKRĄGŁO


Na Filipinach tradycja okrągłych rzeczy wykracza daleko poza kształt stołu. Ludzie jedzą okrągłe owoce, obdarowują siebie monetami i noszą ubrania w kropki.

 

 

WRÓŻBY Z OŁOWIU


Niektórzy ludzie wróżą z fusów. W niemieckojęzycznych i niektórych nordyckich krajach ludzie podgrzewają nieco atmosferę i używają ołowiu i miski z wodą, by przepowiedzieć przyszłość. Niewielka ilość ołowiu jest rozpuszczana w łyżce a następnie wlewana na powierzchnie wody, a powstały kształt ma nam powiedzieć co nam przyniesie nowy rok.

 

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU! 😉 

  • Lubię to! 3
  • Super! 3
Link to post
Share on other sites

Ciekawe informacje i przydatne  👍. Leci plusik

  • Lubię to! 1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...