Jump to content

  Locked #3 Gazetka CsKatowice.com - Luty 2017r.


  Mark.
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 7
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Top Posters In This Topic

  Najpopularniejsze posty

  W tej gazetce Starałem się nad Wyglądem wizualnym Gazetki, czyli co: Nowe Napisy graficzne Brak pasków  jakiś dziwnych Ogólna Estetyka.   Podsumowanie IEM 2017  Kąc

  df9077de36aae.png

  W tej gazetce Starałem się nad Wyglądem wizualnym Gazetki, czyli co:

  Nowe Napisy graficzne

  Brak pasków  jakiś dziwnych

  Ogólna Estetyka.

   

  8879e43595806.png

  Podsumowanie IEM 2017 

  Kącik Bezczelnej 

  http://cskatowice.com/forum/390-kącik-bezczelnej/

   

   

  4115c002f8902.png

  Konkurs NoLife wszystkie serwery CS:GO

   

   

  4a48cd59e974b.png

  Serwer 4 Fun został usunięty z sieci.

   

  Koniś został Opiekunem serwera cs 1.6 3Maps

   

  Wsparcie dla DD2

   

   

  Wsparcie PaintBall

  Vip na Stale PaintBall

  3f29643d6b0de.png

  Chcesz być w kolejnych Wywiadach i żeby wywiad z tobą wylądował w naszej gazetce?

  Zgłoś się do Wywiadu już Dziś <3 

   

   

   

  Jak już wiecie nowy Redaktor Stunter <3 zrobił już dwa wywiady z takimi osobami jak z naszym Moderator'em P@tRyK#LWG#[*] oraz <<Niciak>> wywiady z nimi możecie ujrzeć pod spodem.

   

   

  23. <<P@tRyK#LWG#[*]>>

   

  24. <<Niciak>>

  25. <<KZSA>>

   

  26. <<Koniś>>

  f6d8a32963ff6.png

  Pozdrawiam samą siebie i każdego kogo nigdy nikt nie pozdrowił ~Anonimowa

  112c46a4daeed.png

  Niemiecka policja przeszukała w środę 54 domy, przedsiębiorstwa i meczety we Frankfurcie i innych miastach w Hesji. Zatrzymany został Tunezyjczyk, który miał planować zamach terrorystyczny. W masowej operacji służb wzięło udział ponad tysiac funkcjonariuszy.

  36-letni Tunezyjczyk jest podejrzany o werbowanie bojowników na rzecz tzw. Państwa Islamskiego na terenie Niemiec od sierpnia 2015 roku. Mężczyzna zbudował także siatkę dżihadystów, żeby przeprowadzać ataki terrorystyczne w Niemczech.

   

   

  Walki na wschodzie Ukrainy to nie rosyjska ofensywa, ale post scriptum rozmowy telefonicznej Donalda Trumpa z Władimirem Putinem.

   

  Ze wschodniej Ukrainy dochodzą pierwsze informacje o uspokojeniu sytuacji na froncie. Jeszcze kilka godzin temu w Awdijiwce trwała artyleryjska nawałnica. Tzw. separatyści z Donbasu i ich rosyjskie wsparcie użyli wyrzutni rakietowych Grad, dział, moździerzy i czołgów. Tylko w ciągu ostatniej doby zginęło trzech żołnierzy ukraińskich, a wielu jest rannych. Według strony ukraińskiej odparto dwa duże szturmy sił separatystyczno-rosyjskich.

  Od dwóch dni Awdijiwka znajduje się w centrum najgorętszych od ponad miesiąca walk na wschodnioukraińskim froncie. Według ukraińskiego sztabu w okolicach leżącej nieopodal miasta miejscowości Piski intensywność ostrzału z czołgów tzw. separatystów była największa od czasu walk o lotnisko w Doniecku sprzed dwóch lat.

   

  Co najmniej sześć osób zginęło w zamachu na meczet w mieście Quebec w Kanadzie. Atak miał miejsce podczas wieczornych modłów. Zamaskowani sprawcy otworzyli ogień do uczestników wieczornych modłów. 

  Początkowo media podwały, że śmierć w ataku na meczet poniosło pięć osób, ale policja poinformowała wkrótce po zamachu, że bilans ten wzrósł do sześciu osób. Jest ośmioro rannych. 

  Świadkowie ataku cytowani przez Radio Canada powiedzieli, że w momencie napadu w meczecie, należącym do Islamskiego Ośrodka Kulturalnego, przebywało ok. 40 osób. Do meczetu wtargnęło ok. godz. 19.15 czasu lokalnego (1.15 w poniedziałek czasu polskiego) dwóch zamaskowanych mężczyzn i otworzyło ogień do wiernych.Według lokalnego dziennika „Le Soleil” jeden z napastników miał ok. 27 lat a drugi uzbrojony był w automatyczny karabin AK-47. Policja nie potwierdziła jednak tych informacji.Do meczetu weszli funkcjonariusze specjalnego oddziału antyterrorystycznego policji. Rejon wokół meczetu został zamknięty i otoczony przez policyjne radiowozy. Policja i służby bezpieczeństwa prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania.

   

   

  Geje i lesbijki w Norwegii mogą brać ślub kościelny

   

   

  Od dziś norwescy pastorzy mogą udzielać ślubów homoseksualistą.

  Kościół Norwegii to kościół protestancki w tradycji ewangelicko-augsburskiej. Formalnie należy do niego 73 proc. mieszkańców tego kraju. Liturgia przewidująca śluby par jednopłciowych w 2014 roku została odrzucona przez najwyższą władzę instytucji, czyli synod Kościoła Norwegii. Jednak 30 stycznia stosunkiem głosów 83 do 29 przyjęto zmiany korzystne dla par homoseksualnych, które chcą zalegalizować swój związek.

  Co prawda zgodę na udzielanie ślubów homoseksualistą wydał już poprzedni synod, który zebrał się w 2016 roku, ale Kościół Norwegii musiał jeszcze przygotować zmiany w liturgii umożliwiające zawieranie takich związków.

  Dzięki tej decyzji Kościół Norwegii dołączył do kościołów protestanckich w Szwecji, Danii i Francji, które już od lat udzielają ślubów parom jednopłciowym.

  „To dzień, gdy nasze modlitwy i marzenia się spełniły” – powiedział lider liberalnej frakcji w Kościele Norwegii Gard Sandaker-Nilsen, który sam jest homoseksualistą.

   

  82b3c26f761e2.png

  1)Resident Evil 7: Banned Footage Vol. 1 to pierwsze, już dostępne DLC do okropnie strasznego Resident Evil 7. Co w nim znajdziemy? Aż dwa nowe chaptery opowieści i trzy nowe tryby: Bedroom (ucieknij z zamkniętego pomieszczenia, nie dając poznać Marguerite Baker, że wychodziłeś z łóżka), Nightmare(odpędzaj chmary wrogów i przeżyj do rana), Ethan Must Die (tryb z podwyższonym na maksa poziomem trudności).

  DLC powinno być już dostępne do ściągnięcia, w najbliższych miesiącach mają ukazać się jeszcze dwa takie dodatki, oraz kilka mniejszych, darmowych.

  Resident Evil 7 jest już dostępne na PS4, PC i XOne, i jest najlepszym co przytrafiło się serii od czasówResidenta 4.

   

  2)Właściciele marki Deus Ex, czyli Square Enix, nie zamierza w najbliższym czasie kontynuować prac nad marką. Średnie przyjęcie Mankid Divided spowodowało, że Eidos Montreal będzie robić teraz... nowegoTomb Raidera w czasie, w którym Crystal Dynamics zajmie się grą o Avengersach - na mocy niedawno ogłoszonej współpracy z Marvelem.

  Z tego co wiemy, po wydaniu nowych przygód Lary kanadyjskie studio ma wziąć się za następną komiksową licencję, i z tego czego zdążyliśmy się dowiedzieć będą to Strażnicy Galaktyki.

  Oczywiście nie oznacza to końca Deus Eksa, ale na pewno nie powinniśmy spodziewać się gry z tej serii w ciagu najbliższych 4-5 lat. Trochę szkoda Jensena, ale przerwa na pewno mu się przyda.

   

   

  3)JAK TO KONSOLE PRZEGRAŁY WALKĘ O NAJWIĘKSZY RYNEK GIER WIDEO

   

  Największy rynek gier wideo znajduje się.... w najbardziej ludnym państwie świata. Mowa tu o Chinach, potężnym tygrysie, wspaniałym Państwie Środka, który do niedawna był dla branży gier wideo niczym enigma. Jak nietrudno się domyślić, poprawiająca się stopa życia i zmiany prawne sprawiły, że zarówno Sony, jak i Microsoft zaczęli przeznaczać coraz to większe nakłady nowych konsol na tamtejszy rynek. Niestety, jak na razie z mizernym skutkiem.

   

  XOne jak i PS4 sprzedają się dosyć słabo i ogólna liczba opchniętych egzemplarzy za zeszły rok krąży w okolicach pół miliona, chociaż szacowano 2 razy większą liczbę. Pamiętajmy, że mówimy tu o państwie, których całkowita liczba mieszkańców to ponad 1 miliard osób, z czego połowa to gracze. Jest naprawdę źle, ale co wpłynęło na tak złą kondycję konsol w Chińskiej Republice Ludowej?

   

  Po pierwsze, cena. Cena konsol oscyluje w okolicach 500 dolarów za sztukę. To czasem więcej niż miesięczne dochody Chińczyka-gracza, które w większości przypadków wynoszą mniej niż 650 dolarów miesięcznie. Mamy więc całkiem nieprzyjemny obraz tego, jak prezentuje się rynek dla droższych sprzętów.

   

  Po drugie, cenzura. Komunistyczna Partia Chin mocno utrudnia sprzedaż gier, w których przemoc jest na porządku dziennym. Z tego powodu trudno w Chinach liczyć na GTA V, czy Halo, które były zakazywane na terenie całego kraju. 

   

  Po trzecie, rozwój rynku PC-towego. Podobnie jak w Korei na początku XXI wieku, w Chinach rozwija się mocny rynek pecetowy, który głównie opiera się na grach freemium takich jak League of Legends, Dota 2 i wiele innych. Właśnie przez to wielu wydawców widzi Chiny jak kurę znoszącą złote jaja i dlatego wpierw tam pojawiają się nowe tytuły multiplayer i MMO, które nie należą do najbardziej wymagających. W przypadku, gdy kogoś nie stać na dobry komputer lub łącze internetowe, to może skoczyć do kafejki internetowej, w której każdy z tych aspektów jest zapewniony i tu też widać analogię do Korei Południowej (PC Bang). Rynek gier PC szacowany jest na 17 miliardów dolarów rocznie, a rynek mobilny na „jedyne” 4 miliardy.

   

  No i najważniejsze, Sony i Microsoft pojawiły się na rynku chińskim dopiero rok temu, gdyż rząd Chin skutecznie utrudniał im wejście na rynek (pomimo tego, że na terenie tego państwa znajdują się fabryki produkujące komponenty do tychże sprzętów). Jak dotąd, obu koncernom nie udało się znaleźć sposobu na promocję swoich konsol i najprawdopodobniej ten stan rzeczy nie zmieni się jeszcze przez długi czas.

   

  4) 

  Face  It jest platformą oferującą turnieje oraz ligi w ramach kilku popularnych tytułów e-sportowych. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się CS:GO. Rozgrywki opatrzone są sprawnym systemem przyznawania rang oraz atrakcyjnymi nagrodami. Gra jest o wiele przyjemniejsza niż match maing ze względu na wydajne serwery oraz społeczność, której przedstawiciele w przeważającej większości naprawdę dają z siebie wszystko, żeby wygrać mecz. Niestety niektórzy angażują się aż za bardzo...

   

  Cheaterzy są prawdziwą plagą w CS:GO. Ostatnio na porządku dziennym trafiam na utalentowanych przeciwników, którzy przy pingu 200 dysponują refleksem pilota myśliwca. Inni z kolei z dziecinną łatwością w każdym meczu wyrabiają statystyki headshotów na poziomie 80%. Jak zatem walczyć z oszustami?

   

  Raz na jakiś czas pojawi zostaje zorganizowana fala banów, lecz po jakimś czasie problem pojawia się od nowa. Potężną bronią w tej batalii jest oprogramowanie antycheaterskie wykorzystywane przez ligę ESEA.Podczas głośnej afery to właśnie ten program wyłapał kilku profesjonalnych graczy używających wspomagaczy.

   

  Face It również zainwestował w stworzenie swojego programu uprzykrzającego życia oszustami. Począwszy od 8 stycznia zbanowanych zostało aż 1500 użytkowników. Oczywiście większość z ukaranych graczy posiadała nowe konta z przeciętnym rankingiem. Miejmy nadzieję, że włodarze ligi będą coraz efektywniej walczyć z problemem. 

  3d6f7928e9b98.png

  1)MŚ piłkarzy ręcznych. Nikola Karabatić MVP turnieju. Wybrano skład marzeń

   

   

  Rozgrywający reprezentacji gospodarzy Nikola Karabatić został uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które odbyły się we Francji. W niedzielnym finale w Paryżu "Trójkolorowi" pokonali Norwegię 33:26.

  Królem strzelców turnieju został Macedończyk Kiril Lazarov - 50 bramek, pomimo że jego drużyna odpadła już w 1/8 finału (porażka z Norwegią 24:34).
  Do siódemki All-Star MŚ 2017 wybrano aż trzech Norwegów. Za najlepszego bramkarza uznano Francuza Vincenta Gerarda, godnego następcy Thierry'ego Omeyera, który w przeszłości wielokrotnie był wybierany do najlepszej siódemki najważniejszych imprez.
  All-Star team:
  lewoskrzydłowy - Jerry Tollbring (Szwecja) lewy rozgrywający - Sander Sagosen (Norwegia) środkowy rogrywający - Domagoj Duvnjak (Chorwacja) prawy rozgrywający - Nedim Remili (Francja) prawoskrzydłowy - Kristian Bjornsen (Norwegia) obrotowy - Bjarte Myrhol (Norwegia) bramkarz - Vincent Gerard (Francja)
  król strzelców - Kiril Lazarov (Macedonia) - 50 bramek najlepszy gracz (MVP) - Nikola Karabatic (Francja)

   

   

  2) Zaksa Kędzierzyn-Koźle wciąż nie straciła punktów w Lidze Mistrzów

   

  m18796398,45-29-PUS-LIGA-ZAKSA-KEDZIERZY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

  Tillie, Witczak, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, Czarnowski, Zatorski (libero), Banach (libero)
   
   
  3:1
  • 254 S21
  • 273 S29
  • 252 S22
  • 251 S17

  31.01.2017, godzina 18:00

  Dynamo Moskwa m21075904,DINAMOMOSKWASIATKA45-29.png

  Antipkin, Bakun, Ostapienko, Grankin, Biriukow, Bierieżko, Markin, Wołkow, Szczerbinin, Krugłow, Ilinych, Mielnikow, Jermakow (libero), Bragin (libero)

   

   

   

   

   

   

   

   

  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zachowała czyste konto w Lidze Mistrzów. We wtorek w kolejce rewanżowej w czterech setach pokonała rosyjskie Dynamo Moskwa. Obecnie z dorobkiem 12 punktów lideruje w grupie A.

  W pierwszym secie tylko do przerwy technicznej (8:7) można było mówić o wyrównanym spotkaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Dynamem Moskwa. Zespół Ferdinando De Giorgiego rozpoczął budowanie przewagi od bloków na rywalach (10:8) i prowadzenia większości akcji przez Dawida Konarskiego (15:11). Włączenie się Sama Deroo do zdobywania punktów i większa aktywność na środku Łukasza Wiśniewskiego poskutkowały błędami własnymi zespołu z Moskwy, które wkrótce dały gospodarzom zwycięstwo (25:17). Przerwa między setami podziałała jednak mobilizująco na siatkarzy rosyjskiego klubu. Od stanu 5:3 prezentowali się lepiej w bloku, co dało im pięć punktów przewagi (10:5). Z trudnej sytuacji ZAKSĘ wyciągnął Mateusz Bieniek, który zagrywką wymusił błędy po stronie rywali (11:11). Mimo że Markin i Kuglow powodowali, że wciąż na niewielkim prowadzeniu było Dinamo, to w tej partii zespół trenera De Giorgiego jeszcze raz wyrównał wynik (18:18). W końcówce seta zwycięstwo gospodarzy wypracował Konarski (25:22). 

  Bloki Bieńka, taktyczne zagrania Kevina Tillie, czerwona kartka dla siatkarzy Dynama za opóźnianie gry i as serwisowy Konarskiego - to wszystko złożyło się na prowadzenie ZAKSY 8:2 na początku trzeciego seta. Drużyna z Moskwy odrobiła jednak część strat dzięki akcjom Aleksandra Wołkowa ze środka i blokom na Deroo (12:13). Kiedy padł remis Toniutti wybierał rozgrywanie szybkich piłek do Konarskiego, by wyprowadzić swój zespół z niekorzystnego ustawienia. Mimo tego Grankin utrzymał grę na poziomie remisu - dzięki temu chwilę później Dynamo wygrało seta na przewagi (29:27). Porażka w nim spowodowała, że na początku kolejnego ZAKSA długo nie mogła znaleźć swojego rytmu. Mimo że kędzierzynianie przegrywali już 11:13, to po zagraniach Konarskiego wyszli na prowadzenie 20:16. Tę przewagę utrzymali do końca spotkania (25:21).

   

   

  3)BORUC SIĘ URATOWAŁ! ALE SĄ I ZŁE WIEŚCI DLA POLAKA

   

   

   

  W ostatnim dniu okna transferowego Bournemouth nie udało się kupić nowego bramkarza, co oznacza, że Artur Boruc pozostanie numerem jeden w bramce Wisienek. Jednak fakt, że menedżer klubu w ogóle szukał golkipera, nie jest dobrą wiadomością dla Polaka.

  Scenariusz na ostatni dzień okna był następujący: Chelsea kupuje z Celtiku Glasgow Craiga Gordona i wówczas oddaje do Bournemouth Asmira Begovicia. Nic jednak z tego nie wyszło. Menedżer Celtiku Glasgow Brendan Rodgers postawił sprawę jasno: nigdzie Gordona nie puszczę. W tym momencie Chelsea, która wysyłała dwie oferty do Szkocji, nie miała już szans na znalezienie godnego zastępcy dla zmiennika Thibauta Courtoisa.

   


  Gdyby Begović przyszedł na Dean Court, można byłoby się spodziewać, że to on zajmie miejsce Boruca. Bośniak twierdził w ostatnich dniach, że bardzo zależy mu na zmianie klubu, by zacząć regularnie grać. Skoro chciał odejść do nadmorskiego klubu, oznacza to, że dostał gwarancję regularnych występów. Poza tym jeśli menedżer klubu Eddie Howe miał plan wyłożyć 10-12 mln funtów na bramkarza, to nie po to, by trzymać go na ławce. Czy to oznacza, że szkoleniowiec przestał ufać Borucowi? –  Wydaje mi się, że Eddie w ostatnich meczach miał zastrzeżenia do gry Boruca. Bournemouth straciło 2-3 gole, które być może przy lepszej postawie Polaka by nie padły – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Kris Temple, dziennikarz lokalnego oddziału radia BBC.

   

   

   

   

   

  4) ZOSTAŁ JEDENASTYM ZAWODNIKIEM ŚWIATA, A NIE MIAŁ SPRZĘTU!

   

   

  - Grand Prix w Warszawie to jedna z najbardziej widowiskowych rund w całym cyklu - uważa Ryszard Dołomisiewicz, były reprezentant Polski i legenda Polonii Bydgoszcz. - Musimy robić wszystko, aby o żużlu było głośno w mediach w całym kraju. To się uda tylko za sprawą takich wydarzeń jak Grand Prix na PGE Narodowym.

  Chociaż żaden polski uczestnik 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland nie pochodzi z województwa kujawsko – pomorskiego, kibice z tego regionu kupili 10 proc. wejściówek spośród sprzedanych aktualnie ponad 30 tys.

   

  Fani Get Well Toruń, MRGARDEN GKM Grudziądz i Polonii Bydgoszcz rokrocznie stanowią silną grupę na PGE Narodowym. W pierwszej edycji zawodów z tych miast do Warszawy przyjechało blisko 7 tys. fanów żużla. Ubiegłoroczny turniej Grand Prix na PGE Narodowym odwiedziło nieco ponad 4 tys. kibiców z Kujaw i Pomorza.

   

  Na co - zdaniem Ryszarda Dołomisiewicza - będzie stać biało - czerwonych w cyklu Grand Prix 2017? - Liczę na każdego z naszej czwórki Polaków i przede wszystkim na ich
  przebojowość - podkreśla Dołomisiewicz. – Proszę nie mylić tego z ułańską fantazją, bo to zupełnie co innego. Ważne, że każdy z naszej czwórki ma już jakiś bagaż doświadczeń i właśnie to jest ich największym atutem. Młodość i doświadczenie w jednym. Mamy naprawdę najlepsze młode pokolenie na żużlu na świecie.

  c46a51e803c11.png

  1)Virtus.pro awansuje do ćwierćfinału ELEAGUE Major!

   

   

  Nasza rodzima formacja Virtus.pro zapewnia sobie awans do fazy pucharowej Majora, pokonując w dzisiejszym spotkaniu kazachstańską drużynę Gambit.

   Gambit odrzuca Nuke

   Virtus.pro odrzuca Dust2

   Gambit odrzuca Mirage

   Virtus.pro odrzuca Overpass

   Gambit odrzuca Cache

  Mapą spotkania będzie Train

  Oczy wszystkich fanów polskiej formacji obecnie zwrócone są w jedno miejsce, bowiem nasi rodacy reprezentujący Virtus.pro walczą obecnie w Atlancie (USA) w najważniejszym turnieju dla każdego profesjonalnego gracza Counter-Strike'a. Początku spotkania, którego stawką jest awans do fazy pucharowej, nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego. W rundzie pistoletowej Jarosław 'pasha' Jarząbkowski wyeliminował trzech terrorystów, którzy próbowali wejść na bombsite B. W kolejnym pojedynku wraz z Wiktorem 'TaZem' Wojtasem zaskoczył rywali, wysadzając jednym granatem trzech z nich. W momencie zakupienia broni przez Gambit doszło do małego przełomu z ich strony, jednak nasi rodacy szybko odpowiedzieli, niszcząc ekonomię swoich przeciwników. Po kilku przerwach spowodowanych problemami technicznymi powróciliśmy do gry, jednak polscy zawodnicy widocznie nieco się zdekoncentrowali, przez co Gambit mogło zdobyć kilka punktów na swoje konto. Podopieczni Jakuba 'kubena' Gurczyńskiego szybko jednak powrócili na właściwy tor, zwiększając swoją przewagę nad rywalem. Dwie świetne rundy w wykonaniu Pawła 'byaliego' Bielińskiego bez wątpienia pomogły całemu zespołowi wypracować dobry wynik przed zmianą stron. Mimo zniwelowania strat przez Gambit, na półmetku Virtus.pro prowadziło z wynikiem8:7.

  Drugą połowę nasi rodacy rozpoczęli bardzo agresywnie, co w ostatecznym rozrachunku poskutkowało bardzo łatwo zdobytym punktem przez polską formację. Dzięki lepszej sytuacji ekonomicznej po wygraniu pistoletówki, Filip 'NEO' Kubski i jego koledzy mogli znacznie lepiej wyposażyć się do walki z antyterrorystami, którym nie udało się powstrzymać zdeterminowanych Polaków. Reprezentanci Gambit byli bezradni w starciu z nimi, nawet w momencie zakupienia pełnego wyposażenia. Dopiero po serii pięciu zwycięskich rund polskich zawodników do głosu doszła ekipa broniąca. Wtedy to właśnie ten zespół przejął inicjatywę, jednak nie na długo, bowiem już po dłuższej chwili nasi rodacy znowu zaczęli rozdawać karty. Ostatecznie to właśnie Virtus.pro wygrywa te starcie, awansując jednocześnie do fazy pucharowej ELEAGUE Major 2017. Dzięki temu Polacy utrzymują status Legend. Spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się w piątek, rywala polskiej formacji poznamy po zakończeniu pierwszego etapu turnieju.

   Virtus.pro 16:10 Gambit  (8:7; 8:3)

   

   

   

  2) Jak było w Rzeszowie podczas MGMPLAY GamerLan?

   

  Minionego weekendu w Galerii Rzeszów odbył się turniej Counter-Strike'a, podczas którego cztery najlepsze drużyny walczyły o mistrzowskie miano oraz nagrody rzeczowe.

  Ostatni tydzień był zdominowany przez informacje dotyczące wydarzeń w Atlancie, gdzie odbywał się największy rangą turniej Counter-Strike'a. Jednak pomimo tego warto również pamiętać o mniejszych turniejach, które coraz częściej odbywają się na naszej lokalnej scenie. W Rzeszowie podczas minionego weekendu odbył się turniej organizowany przez GamerLan. Sponsorem tytularnym tego eventu została firma MGMplay, która ufundowała również nagrody dla uczestników.

  Turniej ten odbywał się w Galerii Rzeszów na najniższym piętrze, scena była umiejscowiona w takim miejscu, że nie było najmniejszych problemów, by móc obejrzeć spotkania swoich ulubionych zawodników. Nie obyło się bez problemów technicznych, które od zawsze towarzyszyły organizatorom wszelakich turniejów, jednak szybko się z tym uporano. Wtedy zaczęły się pierwsze rozgrywki, czyli półfinały w systemie best-of-one. Rzućmy może najpierw okiem na uczestników.

  Przed rozpoczęciem rozgrywek na scenie pojawił się jeden z głównych gości rzeszowskiego wydarzenia, czyli Sebastian 'NEEX' Trela. Spora część widzów na pewno kojarzy tego zawodnika, gdyż niejednokrotnie pojawiał się On na różnych turniejach lokalnych. Jednak największą popularność zdobył dzięki temu, że udało mu się wziąć udział w projekcie Piotra 'izaka' Skowyrskiego, wraz z którym zdobył mistrzowski tytuł podczas turnieju ROG Community Challenge. Sebastian już na początku przywitał się ze wszystkimi przybyłymi, rozdał kilka upominków od sponsorów wydarzenia oraz znalazł również czas na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia ze swoimi fanami.

  Wreszcie jednak przeszliśmy do półfinałowych spotkań, na które z pewnością czekało wielu przybyłych na miejsce oglądających. Pierwsze spotkanie rozegrała formacja Kocham Cię Synu, w której grał między innymi Kamil 'kamil' Kamiński, były już reprezentant Sferis PRIDE. Na mapie Dust2 jego drużyna podjęła Kasację, z którą ci zawodnicy poradzili sobie bez większych problemów. W drugim półfinale reprezentanci Zakładu Karnego stanęli w szranki z Rak Ronk, które okazało się lepsze od swoich rywali. Po zakończeniu obu tych spotkań ponownie powróciły przyjemne konkursy, w których każdy mógł wziąć udział i zgarnąć ciekawe nagrody.

  Po tym ponownie powróciliśmy do rozgrywek Counter-Strike'a, jednak tym razem czekał nas mecz o trzecie miejsce. Zakład Karny stanął do batalii z formacją Kasacja, która uległa jednak swojemu przeciwnikowi, zajmując jednocześnie ostatnie miejsce w turnieju. Warto wspomnieć również, że za ekranem komentatora siedział wszystkim dobrze znany Kuba 'KubiK' Kubiak, wraz z nim czas umilali nam Jakub 'Jaszczur 1337' Socha oraz Mikołaj 'Urf' Palimąka. Rolę analityka odgrywał Adam 'destru' Gil, który jak zwykle okazał się niezawodny.

  Przed finałowym starciem odbyła się konferencja dotycząca sportów elektronicznych, którą poprowadził host całego wydarzenia, Maciej 'amarow' Pałac. Jego gośćmi byli: Piotr 'neqs' Lipski, właściciel Sferis PRIDE, Kamil 'HopE' Tarka oraz wcześniej wspominany KubiK. Odpowiadali oni na pytania Macieja oraz na te, które zadawali im przybyli na miejsce widzowie. Zapis transmisji znajduje się na oficjalnym profilu organizatorów.

  Wreszcie doczekaliśmy się spotkania, na które od rana czekały dziesiątki fanów popularnej gry. Formacja Kocham Cię Synu wydawała się mocnym faworytem, który szybko rozprawi się ze swoim rywalem, jednak w tym finałowym starciu rozegrano pełne trzy mapy. Pierwsza wpadła na konto Kamila 'kamila' Kamińskiego oraz jego kolegów, jednak na drugiej reprezentanci Rak Ronk odbili się od dna i doprowadzili do wyrównania. Wszystko wyjaśniło się na trzeciej lokacji, po której faworyci dopięli swego, zwyciężając jednocześnie cały turniej.

  Pora zatem na małe podsumowanie całego wydarzenia. Rzadko spotyka się wydarzenia esportowe organizowane w takich miejscach, jak w Rzeszowie. MGMPLAY GamerLan odbył się w jednej z największych galerii w tym mieście, w miejscu, gdzie ciągle przewijają się setki osób – niekoniecznie fanów sportów elektronicznych czy chociażby osób, które w jakimś stopniu orientują się w temacie. Jest to kolejny krok w stronę propagowania tej dziedziny w polskim społeczeństwie, która szczególnie u starszych osób, często nie znajduje się z przychylnością, wręcz jest krytykowana za zły wpływ na młodzież. Jeżeli chodzi o stronę organizacyjną, to nie było się bez problemów technicznych, jednak sprawnie takowe rozwiązywano. Niestety, na lokalnych turniejach jest to zmora organizatorów, lecz chodzi o to, by móc sobie z nimi radzić. Całą imprezę oceniamy na solidny plus, pozostaje nam tylko czekać na kolejną odsłonę, na której również się pojawimy!

  1f2a32ab31d61.png

  Facet wraca od lekarza i mówi żonie, że zostało mu tylko 24 godziny życia. Po tych słowach prosi ją o seks. Oczywiście ona zgadza się i kochają się. 
  Jakieś sześć godzin później facet idzie do żony i mówi: 
  - Kotku, zostało mi tylko 18 godzin życia. Moglibyśmy zrobić to jeszcze raz? 
  Żona oczywiście się zgadza i robią to znowu. Później facet idzie do łóżka, patrzy na zegarek i uświadamia sobie, że zostało mu tylko 8 godzin. Dotyka ramienia żony i mówi: 
  - Kotku, zróbmy to jeszcze raz, zanim umrę. 
  - Oczywiście, kochanie - mówi żona. 
  Kochają się trzeci raz. Potem żona odwraca się i zasypia. Facet martwi się zbliżająca się śmiercią, przewraca się z boku na bok i wierci, aż w końcu zostaje mu tylko 4 godziny życia. Klepie żonę, a aż się budzi. 
  - Kochanie, zostało mi tylko 4 godziny życia. Czy myślisz, że moglibyśmy... 
  W tym momencie żona siada i mówi: 
  - Słuchaj, ja muszę rano wstać, ty NIE!

  47ed2b1bbe5e1.png

  Pierogi zapiekane w sosie pomidorowym

  Składniki:

  -1 cebula

  -1 ząbek czosnku 

  -pomidory krojone w puszcze 400g

  -koncentrat pomidorowy 2 łyżki 

  -bazylia 1 łyżeczka

  -oregano 1/2 łyżeczki

  -pieprzy 1/4 łyżeczki

  -sól

  -ser zółty 100g

  -20 pierogów z mięsem

  -olej do smażenia

   

  Sposób Przygotowania:

  Ser ścieramy na grubych oczkach tarki. Cebulę obieramy i kroimy w kostkę.

  Na patelni szklimy cebulę z przeciśniętym przez praskę czosnkiem.

  Następnie dodajemy pomidory, koncentrat pomidorowy oraz przyprawy.

  Całość smażymy aż do powstania gęstego sosu (aż odparuję większość wody).

  Sos doprawiamy do smaku i przelewamy do żaroodpornej formy.

  Do sou wkładamy ugotowane pierogi.

  Całość posypujemy startym serem i zapiekamy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 15-20 minut - do momentu aż ser się zarumieni. Smacznego :)

   

  Jeżeli ktoś by chciał się bardziej zaangażować w ten przepis to zawsze możecie zrobić pierogi z Mięsem sami. :)

   

  Pierogi z Mięsem

   

  Składniki: 

  -Ciasto

  -500g Mąki

  -2 Łyżki oliwy

  -letnia woda

  -farsz

  -łopatka 1/2 kg

  - 1 cebula

  -bulion

  -sól

  -pieprz

  -lubczyk

   

  Sposób Przygotowania:

  Mięso gotujemy w osolonej wodzie aż do miękkości.

  Cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy.

  Gdy mięso wystygnie kroimy je w grubszą kostkę i mielimy w maszynce razem z cebulą.

  Mięso doprawiamy solą, pieprzem i lubczykiem do smaku.

  Jeśli będzie za suche dodajemy do niego kilak łyżek bulionu powstałego podczas gotowania mięsa.

  Na stolnicę wysypujemy mąkę,tworzymy dołek. Do dołka wlewamy oliwę i stopniowo dodajemy letniej wody i zagniatamy ciasto.

  Ciasto rozwałkowujemy na stolnicy na bardzo cienki placek, podsypujemy mąką.

  Z ciasta wycinamy okrągłe kształty.

  Na środek każdego kółka kładziemy porcję farszu i zlepiamy pieroga.

  Można użyć maszynki do pierogów lub lepić ręcznie.

  Pierogi gotujemy w osolonej wodzie aż do wypłynięcia.

  Smacznego :)

   

   

  Przepisy wzięte z strony: gotujmy.pl

  af668d9718e9b.png

   

  Przepraszam za późne opublikowanie gazetki, nie miałem czasu na ogarnianie tego przez co też straciłem Moderatora. Powodem tego jest robienie prawka :D ~ Mark

   

   

   

   

  =====================================

  Wykonane przez: Mark ( M.Kachniarz ), Shunter <3
  Wszelkie Prawa do Gazetki zastrzeżone przez Autora, Gazetka Stworzona dla CsKatowice.com

  =====================================

  Przewidywany termin następnej Gazetki: 31.03.2017

  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!