Jump to content
Sign in to follow this  
boom`shot

Przydatne komendy na speedruna.

2 posts in this topic

Recommended Posts

Witam

 

 

 

W tym poradniku chciałem przedstawić kilka przydatnych komend na speedruna i deathruny   :)

 

 

 

Zacznijmy !

 

 

 

Speedrun/Deathrun

 

 

 

 Pierwszą rzecz jaką musimy zrobić to zdecydować się na jakiego cs'a będziemy to robić na steam czy na nonsteam :) Komendy są identyczne i mogą się różnić tylko zapisem liczb , ale będę opisywał każdą komendę. Następna rzecz jest taka ze musimy wpisać w konsole cl_showfps 1 lub net_graph 3 jak każdy wie komendy na pokazanie fps'ów wiec easy nie ? UWAGA!! Nigdy nie będziemy mieć stałej ilości fps'ów , zależy od mapy jaka jest ;)

 

 

JEŻELI WEJDZIEMY NA SERWER DEATHRUN , CZY SPEEDRUN OD RAZU SPRAWDZAMY CZY JEST KOMENDA /invis , UKRYWA NAM TO NOZ , GRACZY , WODE itp.. CO ZWIĘKSZA NAM FPS'Y !!

 

 

1. Wpisujemy fps_max (liczba fps 100,150,199,249,332,399,499,999) osobiście polecam 332 fps i 249 fps fajna zabawa :D

 

 

 2. fps_modem (to samo co wyżej 100,199 itp..) UWAGA!! fps_modem MUSI BYĆ TAKI SAM JAK fps_max !!!!!! czyli fps_modem 249

 

 

3. developer 1 komenda na zwiększenie fps'ów bez niej nie uzyskamy takiej ilości jaką chcemy. Na steam to jest fps_override 1. UWAGA!! Czasami jak będziemy grać na jakiejś mapie i będzie surf ( chyba nie muszę tłumaczyć co to jest ;-; ) i będzie nam ścinać na surfach to znaczy ze mamy za dużo fps , i nie zmieniajcie liczby fps'ów na mniejsze tylko zbindujcie sobie w takim przypadku tak: bind "z" "developer 1" bind "c" "developer 0" , developer 1 zwiększa fps , developer 0 zmniejsza. DLA STEAM - bind "z" "fpsoverride 1" bind "c" "fpsoverride 0" , wtedy jak wlecimy na surfa klikamy C a jak zejdziemy z niego klikamy Z i wracamy do stref :)

 

 

4. m_filter 1 komenda która powoduje ze płynniej ruszamy myszą jak robimy strefy

 

 

5. hud_draw 0 komenda która wyłącza nam chat , polecam na speedrunach jeżeli chcemy włączyć hud_draw 1

 

 

6. m_yaw 0.02 - komenda na czułość myszy , polecam sprawdzić pierw DPI myszki potem ustawić sobie m_yaw. m_yaw moze wystepować m_yaw 0.1 lub 0.001 zawsze musi być po kropce ;)

 

 

cl_forwardspeed 999 komenda zwiększa nam speeda na serwerach deathrun , speedrun na serwerach typu only dd2 nie działa ponieważ nie ma tam auto BH UWAGA!! komenda zabroniona jest na serwerach HNS ( takie drabinki , obczajcie mój kanał i zobaczycie) i na niektórych serwerach Deathrun !!! jeżeli chcecie wrócić do podstawowej formy to zamiast 999 to 100 :)

 

 

7.cl_sidespeed 999 z tą komendą jest różnie , bardzo zależy od synca ( czyli płynności stref ) jeżeli mamy sync +75% to polecam tą komendę bo przydaje się ale jeżeli mamy synca po 50% czy 55% to nie polecam bo tylko nam psuje bh ;) synca mozecie obczaić na hns.

 

 

8. sv_maxvelocity 9999999 - komenda polegająca na ustawieniu nam max speeda, np. nie chcemy biec szybciej niż 1k speeda to wpisujemy sv_maxvelocity 999 i do 1k tylko lecimy ;) Polecam tą komendę na małe mapy żeby wpisać ile chcemy , natomiast na duże mapy ograniczyć sobie np do 1.5k bo powyżej już jest ciężkooo ;P

 

 

 

9. cl_weather 0 komenda na wyłączenie deszczu ;) 

 

 

 

Poradnik nie jest skopiowany z innego forum , komendy są takie jakie ja używam na speedrunach. ALL RIGHTS RESERVED , poradnik by. boom`shot ( scg CTg )

 

 

 

Krótka prezentacja speedruna ( dodam 2 filmiki ;)

speedrun_bieber 333fps WR

deathrun_easy_v1 500fps WR

de_nuke 333fps ?

deathrun_evidens 250fps ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodam że im więcej fps'ów np 1000 to musimy robić szybsze strefy , jeżeli mamy 100 fps to robimy max 3 :)

  • + rep 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cvar sv_maxvelocity jak sam prefiks wskazuje jest cvarem serwerowym, więc nie ustalisz go sobie samodzielnie na dowolnym serwerze. Chyba, że ćwiczysz u siebie na localu.

Jeśli poradnik rzeczywiście twój to na +

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
×
×
  • Create New...