Jump to content

  Locked Poradnik jak być lepszym/jak stać się lepszym[dla początkujących]


  aXeT
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 6
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Witam,moja dywizja na głównym koncie to Silver IV i tak właśnie gram.Tworząc nowe konta "smurf" zauważyłem,że nowi gracze często używają rad dla nich stworzonych przez YouTube itp,ale nie zawsze się do nich przystosowują.Zacznijmy może od postaci,w LoL'u rozróżniamy 5 typów graczy grających na określonych pozycjach:

  -Support

  -ADC(Attack Damage Carry)

  -Mid

  -Jungle

  -Top

   

  Support to bohater wspierający swojego ADC.Jego zadaniem jest chronienie i w przypadkach zagrożenia,ratowanie go przed śmiercią.Przede wszystkim nie można farmić supportem czyli po prostu  zabijać minionów krótko mówiąc kradniemy tylko hajs który jest bardzo ważny dla ADC zwłaszcza w początkowej fazie gry,dobry support to podstawa,dlatego grając tym typem postaci musisz przeszkadzać przeciwnikom w farmieniu i poke'owaniu swojego ADC.Wraz z swoim ADC powinien iść na pozycję "Bot lane"(patrz załącznik).Support od razu kojarzy nam się z magią,prawda? Dlatego też zalecane jest,żeby support poszedł pod AP czyli Ability Power(magia.)

   

  ADC-postać,która tylko i wyłącznie ma Attack Damage.Jego zadaniem jest farmić(zabijać miniony) i fragować przeciwny team jak najczęściej.Jest on chyba najważniejszą postacią w meczu.ADC idzie na "bot lane" wraz z swoim supportem...

   

  Mid-co tu dużo mówić...bohater,który ciągle farmi i farmi poke'ując od czasu do czasu przeciwnika na tej samej pozycji.Może być AD lub AP(jak kto woli).Do pomocy najczęściej służy mu jungler,który może zgankować(zabić/pomóc w zabiciu przeciwnika,gdy ten ma low hp).Zależnie AD czy AP działa jego mechanizm.Myślę,że AP jest lepsze niż AD na tę pozycję.

   

  Jungle-Jeśli marzyłeś o zabijaniu stworków lub smoków aczkolwiek dobijania przeciwników to postać dla Ciebie  :good:.Jungler to bohater z AD w większości przypadków,ale zdarzają się tacy którzy lepsi są AP niż AD w jungli między innymi Amumu(dziecko bez kolegów xd ).Jungler dużo robi dla swojego teamu,może np. w 6 minucie zabić smoka,który daje określone bonusy lub po prostu gankować.Jest nie zawodny w początkowej fazie gry.

   

  Top-bohater,który stara się zadać jak najwięcej DMG wrogim postaciom przy tym  pushując.Często doprowadza do wygranej swojego zespołu.Może być AP lub AD.

   

   

   

  Teraz zaczniemy od run.Runy są bardzo ważne w tej grze.Mają określone właściwości.Są 3 gatunki run: 

  -1 krąg

  -2 krąg

  -3 krąg(najlepsze runy)

  Różnią się one jakością,1 krąg jest najgorszy,3 najlepszy dający największe bonusy z wszystkich tutaj wymienionych.Typów run jest 4:

  -znaki

  -glify

  -esencje

  -pieczęcie

  -----------------------------------------------

  Runy są ważnym elementem gry,ale tylko opłacalnym po wbiciu 15-20lvl'a.Tutaj można  sobie ogarnąć wszystkie runy: http://gameinfo.eune.leagueoflegends.com/pl/game-info/summoners/runes/ . 

   

   

  Pora przejść do masterii.Masterki są tak samo jak runy bardzo ważnym elementem w grze.Jeśli są dobrze dobrane,będziesz grał dobrze,jeśli nie.. źle(kończy się to wynikiem np. 0/10/5[nie polecam]).Polecam oglądnąć sobie na ten temat Nervariena(dobrego gracza lola): https://www.youtube.com/watch?v=Qcvy18x3F6w .

   

   

  Ostatnim elementem jest dobre zachowanie i współpraca.TO ona jest najpewniejszym budulcem wygranej.Staraj się unikać sprzeczek czy kłótni.

  post-6211-0-99915700-1450037127_thumb.jp

  Link to comment
  Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!