Jump to content
 • Announcements

  • Ogen Dogen

   Dodatkowe 30 dni na serwer w 1shot1kill.pl   28.12.2017

   Nasz hosting serwerów oraz główny partner wystartował z promocją!  
  • zaksiu

   NOWE IP ARENY, JB I Only Pistols Normal   10.01.2018

   NOWE IP MULTI-ARENY 1VS1: 145.239.16.96:27015   NOWE IP JAILBREAK: 145.239.16.124:27015 NOWE IP RETAKE ONLY PISTOLS NORMAL: 147.135.197.182:27015
  • zaksiu

   NOWE IP ONLY DD2: 145.239.236.254:27015   10.01.2018

   Z dniem 12.01.2018 postanowiliśmy przenieść serwer na lepszą maszynę, niestety wiązała się z tym zmiana ip, ale za to będzie się lepiej grało!
   Nowe IP:  145.239.236.254:27015 lub można wchodzić przez domenowe: odd2.cskatowice.com (ono nie uległo zmianie).
  • zaksiu

   NOWE IP Only Pistols PRO: 145.239.237.164:27015   10.01.2018

   Z dniem 12.01.2018 postanowiliśmy przenieść serwer na lepszą maszynę, niestety wiązała się z tym zmiana ip, ale za to będzie się lepiej grało!
   Nowe IP: 145.239.237.164:27015 lub można wchodzić przez domenowe: pistols.cskatowice.com (ono nie uległo zmianie).
  • Ogen Dogen

   NOWE IP PAINTBALL ORAZ 4MAPS   11.01.2018

   4Maps - 147.135.199.80:27015  lub maps4.cskatowice.com Paintball - 147.135.199.79:27015  lub pb.cskatowice.com
  • Ogen Dogen

   Zapisy na serwer Paintball Steam   11.01.2018

   Od teraz aby wejść do gry należy wcześniej się zapisać  
  • Ogen Dogen

   Wypożyczenie serwera CSGO   11.01.2018

   Serwer CSGO do wypożyczenia na mixy/pcw!  

1 post in this topic

Recommended Posts

News trochę spóźniony, ale do tej pory nie widziałem dobrego artykułu po Polsku ;) Zapraszam.

 

 

„Krypta numer 7” to najnowsza publikacja portalu WikiLeaks. Ponad 8 tys. dokumentów – jak twierdzą przedstawiciele portalu – pochodzi bezpośrednio od CIA. A to, co można w nich znaleźć jest przerażające.

Na portalu założonym przez Juliana Assange’a pojawiło się właśnie 8761 ściśle tajnych dokumentów należących do CIA. To zdaniem wielu dziennikarzy śledczych „najbardziej wszechstronna publikacja dokumentów szpiegowskich ujawniona kiedykolwiek opinii publicznej”. Co można w nich znaleźć?

 

Amerykański wywiad nie próżnował od czasu afery z NSA

Zanim wszystkie pliki zostaną dokładnie przeanalizowane minie trochę czasu. Jednak już teraz wiemy, że CIA stworzyło tzw. „Zero-day exploits”, czyli narzędzia wykorzystujące luki w oprogramowaniu, o których nie zdaje sobie sprawy jego producent. Narzędzia te zostały opracowane przez wydzielone z CIA Centrum Cyberwywiadowcze.

Amerykańska agencja wywiadowcza jak na razie nie udzieliła żadnego komentarza w tej sprawie. Wstępne analizy prowadzone przez niezależnych ekspertów wskazują jednak, że dokumenty wydają się być wiarygodne. To może być największy wyciek danych w historii amerykańskich agencji wywiadowczych. Biorąc pod uwagę to, co się w nich znajduje, afera może być większa, niż Watergate.

 

Orwell1984.exe

Nie, powyższa nazwa nie pada (przynajmniej na razie) nigdzie w treści opublikowanych przez WikiLeaks dokumentów, jednak doskonale podsumowuje ich zastosowanie. Okazuje się bowiem, że Centrum Cyberwywiadu CIA przeznaczyło bardzo dużo czasu, pieniędzy i talentu swoich programistów na opracowanie sposobów pozwalających na włamanie się do większości najpopularniejszych urządzeń elektronicznych.

Na liście znajdują się m.in.: systemy operacyjne iOS, Microsoft Windows, czy Google Android. Pojawia się też sporo urządzeń, z których miliony ludzi korzysta na co dzień w mieszkaniu: chociażby SmartTV firmy Samsung. Exploity opracowane przez CIA, według publikacji WikiLeaks, umożliwiają włamanie się do wyżej wymienionego oprogramowania i dyskretne monitorowanie jego użytkowników.

W teorii oznacza to, że amerykańscy agenci mogli podsłuchiwać dowolną osobę, która korzysta z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych, podłączonych do internetu. A, że większość nowych telewizorów (o telefonach i laptopach nie wspominając) wyposażone są już od dawna w mikrofon, CIA mogło podsłuchiwać kogokolwiek w czasie rzeczywistym.

 

WikiLeaks nie ujawni źródła wycieku z CIA

Portal WikiLeaks nie ma najmniejszego zamiaru ujawniać źródła opublikowanych dokumentów. Zresztą trudno się temu dziwić – wszyscy doskonale wiemy, co stało się z Edwardem Snowdenem po tym, jak na jaw wyszło, że to on wyniósł ściśle tajne dokumenty z siedziby NSA. Wiemy jedynie, że sprawca całego zamieszania chce, aby ta publikacja rozpoczęła wielką, publiczną debatę na temat tego, czy agencja CIA, tworząc takie oprogramowanie, nie przekroczyła swoich uprawnień.

Całe szczęście, że dokumenty zostały wyniesione z siedziby CIA przez osobę, która całą sprawę chciała nagłośnić i upublicznić.

 

Samo istnienie takiego oprogramowania jest wyjątkowo niebezpieczne.

Nie przesadzam. Pamiętacie tę głośną sprawę dotyczącą odblokowania iPhone’a należącego do jednego z zamachowców z San Bernardino? FBI najpierw domagało się, aby to Apple odblokowało swoje urządzenie. Kiedy jednak firma z Cupertino odmówiła współpracy, amerykańska agencja zaczęła szukać rozwiązania na własną rękę.

I znalazła. Oprogramowanie do złamania iPhone’a 5c stworzyła dla FBI izraelska firma Cellebrite. I nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie to, że na początku lutego 2017 r. ktoś włamał się na serwery Cellebrite i ukradł stamtąd 900 GB danych. W tym również narzędzie napisane dla FBI. Nieznani sprawcy opublikowali zresztą własną informację na ten temat. O tutaj.

Przed takim scenariuszem ostrzegał Tim Cook, CEO Apple. Nazwał on oprogramowanie tego typu „software’owym odpowiednikiem raka” i był absolutnie przekonany, że prędzej, czy później, narzędzie stworzone przez Cellebrite dostanie się w niepowołane ręce.

A teraz wyobraźcie sobie, że CIA ma prawdopodobnie narzędzia do złamania większości sprzętów, z których ludzie na całym świecie korzystają codziennie. Redakcja WikiLeaks nie opublikowała i nie opublikuje samych exploitów, jednak skoro cały świat dowiedział się właśnie o ich istnieniu, z pewnością znajdą się osoby, które zrobią wiele, żeby dostać je w swoje ręce. Mam więc nadzieję, że większość z tych narzędzi da się rozbroić za pomocą odpowiednich aktualizacji.

 

Źródło: spidersweb.com

 

Spis oprogramowania do którego CIA rzekomo ma dostęp:

24149aeac9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
×