Skocz do zawartości

    Zamknięty Jak przerobic demo ?


    Malibu
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 4
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    Po co to chiterom podałeś ?

    No ba mi to sie przydawało za młodych tal wam chyba tez sie przyda :D Jestem adminem w welu organizacjach wiec wiem co i jak z tym demeczkiem :D

    ak przerobić demko (.dem) na krótki filmik (.wmv)

    1. Zacznijmy od ściągnięcia programu, który będzie nam potrzebny do przerobienia .dem na plik .avi - Fraps 2.9.4 następnie go instalujemy

    2. Włączamy Frapsa i widzimy, że są 4 zakładki: General, FPS, Movies, Screenshots

    W zakładce General nie zmieniamy nic. Zostawiamy tak jak jest na obrazku. Następna zakładka to FPS. Tutaj nic nie zmieniamy chyba, że nie chcemy, aby podczas nagrywania pliku był widoczny licznik [Overlay Corner] w prawym górnym rogu (lub jak kto sobie ustawi) klikając na Disabled licznik nie będzie widoczny. W zakładce Screenshots również nic nie zmieniamy. Przechodzimy do interesującej nas zakładki czyli Movies. C:\Fraps zaznaczone w czerwonej ramce to miejsce, gdzie będzie zapisywać się nasz plik .avi, Video Capture Hotkey w tym miejscu przypisujemy przycisk, który umożliwi nam nagrywanie filmiku z gry. Wybór Half-size (której sam używałem) będzie przechowywać film w połowie rozdzielczości ekranu gry (troszkę gorsza jakość). Full-size będzie przechowywać filmu o tej samej rozdzielczości ekranu gry do 2560x1600. Następnie ilość klatek na sekundę (fps). Mamy do wyboru 25, 30, 50, 60 i sami możemy wpisać wartość do 100 fps (ja wpisałem akurat 100). Wyższe wartości wpłyną na jakość filmu, ale przyczynią się do zwiększenia rozmiaru pliku. Jeśli chodzi o dźwięk możemy go wyłączyć tak jak ja to zrobiłem i później wrzucić do naszego filmiku jakąś ścieżkę dźwiękową. To będzie wszystko jeśli chodzi o Frapsa i możemy go zminimalizować.

    3. Teraz odpalamy CS-a, otwieramy konsole i wpisujemy viewdemo xxxx (gdzie "xxxx" to nazwa dema) przykładowo "viewdemo dust2akcja" enter. Czekamy, aż odpali się demo. Wyszukujemy akcję, którą chcemy nagrać i klikamy przycisk jaki przydzieliliśmy do nagrywania filmiku. W moim przypadku było to "F9". Jeśli chcemy zakończyć nagrywanie przyciskamy klawisz jaki przypisaliśmy do włączenia nagrywania czyli też "F9".

    4. Wychodzimy z CS-a i przechodzimy do folderu, aby sprawdzić czy plik nagrał się prawidłowo. Przy słabym sprzęcie komputerowym może być słaba jakość albo po prostu będzie ścinało.

    5. Jeśli wszystko działa to włączamy Window Movie Maker, aby przerobić nasz plik .avi, który zajmuje dużo miejsca na plik .wmv czyli importujemy nasz plik do Movie Makera i przeciągamy go na oś czasu, następnie jeśli chcemy użyć jakiejś ścieżki dźwiękowej to również importujemy interesujący nas utwór i przeciągamy go na oś czasu. Jeśli wszystko jest już zrobione i odpowiednio sklejony zapisujemy nasz plik na komputerze (automatycznie zapisze się w pliku .wmv)

    6. Teraz możemy cieszyć się naszym filmikiem, który zajmuje na prawdę mało miejsca na dysku oraz możemy go wrzucić na YT aby się pochwalić

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 2 tygodnie później...
    • 2 miesiące później...
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!