Skocz do zawartości

    Zamknięty Jak zrobić serwer cs 1.6?


    OpTi
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 5
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    Witam Postanowiłem napisać poradnik ,,Jak zrobić serwer cs 1.6". Jest to mój pierwszy poradnik, który sam piszę, więc proszę o wyrozumiałość, aczkolwiek wzorowałem się z innych poradników. 1. Wchod

    Witam

    Postanowiłem napisać poradnik ,,Jak zrobić serwer cs 1.6".

    Jest to mój pierwszy poradnik, który sam piszę, więc proszę o wyrozumiałość, aczkolwiek wzorowałem się z innych poradników.

    1. Wchodzimy w folder gdzie mamy zainstalowanego cs.

    2. W głównym folderze, powien być plik hlds. Otwieramy go.

    3. Kiedy wyskoczy nam już okienko wpisujemy nazwe serwera, do jakiej gry itp. Wszystko będzie widoczne.

    Wyjaśnienie wyrazów z ramki:

    • Game - Gra np, Counter-Strike
    • Serwer Name - Nazwa serwera np, CsKatowice (wpiszecie co będziecie chcieli)
    • Map - Mapa (mapa, która jest aktualnie grana) np, de_dust2
    • Network - Sieć (musi być internet. Jeżeli dacie inny, serwer nie będzie wam działa prawidłowo)
    • Max. players - Max graczy (ilu garczy może wbić maksymalnie na serwer. Polecam od 10 do 18, ponieważ wtedy serwer się nie zacina)
    • UDP port - (nie wiem co to dosłownie oznacza, ale to jest końcówka naszego ip serwera, które pokaże się potem, jak serwer ruszy. Polecam 27016.)
    • RCON Password - hasło serwera (dajecie jakie chcecie hasło)

    4. Wciskamy Start Server.

    5. Na pierwszej stronie ,,Main" nic nie zmieniamy. Ip serwera, jest na górze.

    • Jeżeli chcecie, możecie nacisnąć Map Cycle i tam są mapy, które możemy dodać na serwer oraz usunąć z serwera.

    6. Przechodzimy do zakładki configure.

    7. Ustawiamy sobie jak chcemy Time Limit itp.

    Wyjaśnienie najważniejszych wyrazów z ramki, oraz moje propozycje ustawień:

    • Time Limit - Ile będzie trwała dana mapa (Proponuję ustawić sobie 20-25min tak jak jest zazwyczaj)
    • Win Limit - Po ilu minutach dany team wygra (Jak checie możecie wpisać np 3min. Ja już tam nic nie wpisuje)
    • Starting Money - Ile kasy dostanie gracz, po rozpoczęciu rundy (Polecam ustawić 1500, ponieważ gracz już może kupić smg)
    • Friendly Fire (Disable- nie można strzelać do swoich, Enable- można strzelać do swoich) - Czy można zabijać swoich ludzi z team'u

    8. Przechodzimy do następnej zakładki ,,Statistics"

    • W tej zakładce, na wykresie jest pokazane ile ludzi gra obecnie na naszym serwerze, oraz ilu grało wcześniej.

    10. Przechodzimy do następnej zakładki ,,Players"

    • Tutaj jest pokazane, kto jest aktualnie na naszym serwerze. Można tutaj dla gracza dać bana albo kick'a.

    12. Kolejna zakładka ,,Bans"

    • Jest prawie to samo co w zakładce ,, Players", ale tutaj jest bardziej rozszerzone.

    Oto jak można zbanować gracza:

    1. Naciskamy przycisk add..., który znajduję się na dole

    2. Wpisujemy tam ip gracza, którego chcemy zbanować

    3. Wybieramy długość bana. Można dać perma - Na zawsze, oraz można zbanować na określony czas. 5min itp.

    4. Kiedy wszysko już jest zrobione, naciskamy ok.

    13. Zakładka ,,Console''

    Wpisujemy tu wszystko co chcemy. Możemy dodawać bot'y, różne poziomy botów itp.

    Oto kilka podstawowych moim zdaniem komend:

    1. bot_difficulty 1 - poziom botów normalnych
    2. bot_difficulty 2 - poziom botów hard
    3. bot_difficulty 3 - poziom botów ekspert
    4. bot_join_team ct - boty dochodzą tylko do drużyny ct
    5. bot_join_team tt - boty dochodzą tylko do drużyny tt

    Pozdrawiam wszyskich. Mam nadzieję, że pomogłem kilka osobom.

    PORADNIK POWSTAŁ NA STRONIE POCHYLNIA.PL, LECZ ZOSTAŁ NAPISANY PRZEZE MNIE.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 1 miesiąc później...
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!