Jump to content

  Locked Parametry startowe CS'a.


  Quaanao
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 4
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Top Posters In This Topic

  Najpopularniejsze posty

  Co dają parametry? Za ich pomocą możemy ustawić, jak CS się ma uruchomić, w jakim trybie wideo i rozdzielczości oraz jakie protokoły ma obsługiwać itp. Można też ustawić inne opcje, ale jakie, to już

  Co dają parametry?

  Za ich pomocą możemy ustawić, jak CS się ma uruchomić, w jakim trybie wideo i rozdzielczości oraz jakie protokoły ma obsługiwać itp. Można też ustawić inne opcje, ale jakie, to już będę omawiał przy danych parametrach.

  Jak wpisywać parametry startowe?

  Steam:

  Odpalamy Steam, wchodzimy w zakładkę "Moje Gry", wybieramy CS-a i następnie klikamy na "Ustaw opcje uruchamiania". Teraz w polu tekstowym, które się pojawiło, wpisujemy te parametry, które chcemy potem klikamy OK i już powinno działać, kiedy uruchomimy grę...

  Non-Steam:

  Klikamy prawym przyciskiem myszy na skrócie do Counter-Strike'a, który jest na pulpicie, po czym wybieramy "Właściwości". Teraz przechodzimy do okienka "Element Docelowy" i tam, po ścieżce do pliku "hl.exe" robimy spację, po czym wpisujemy te parametry, które się nam podobają... Klikamy OK i uruchamiamy grę tym skrótem.

  Lista parametrów.


  -game
  
  

  Ładuje wybrany mod Half-Life'a, w naszym przypadku Counter-Strike'a, czyli -game cstrike. Należy przy tym pamiętać, że mod ładowany jest z folderu, czyli trzeba w rubrykę wpisywać nazwę folderu, w jakim się znajduje.


  -nomaster
  
  

  Przyspiesza start lokalnego serwera ("New Game").


  -master
  
  

  Bardziej przydatne dla HLDS-a niż CS-a. Włącza widoczność serwera w zakładce "Internet" (chyba).


  -gl
  
  

  Uruchamia grę w trybie wideo OpenGL.


  -d3d
  
  

  Uruchamia grę w trybie wideo Direct3D.


  -soft
  
  

  Uruchamia grę w trybie wideo Software.


  -gldrv
  
  

  Tutaj z kolei ustawiany jest sterownik OpenGL, na jakim ma pracować gra. Do wyboru mamy -gldrv default, czyli domyślny sterownik od karty, lub -gldrv 3dfx.dll, czyli sterownik od gry.


  -w X -h Y
  
  

  Nie, nie, to nie włącza nam wh.Te parametry służą do ustawiania rozdzielczości, w jakiej ma się uruchamiać CS. -w to szerokość ekranu, -h to wysokość. Dostępne są jedynie rozdzielczości obsługiwane przez grę, żadne forsowanie innych niestandardowych nie przejdzie. W naszym przykładzie ustawmy grę np. na 640x480. W parametrach zaś z kolei wyglądało by to tak: -w 640 -h 480.


  -16bpp
  
  

  Ustawia głębię kolorów na 16-bitów.


  -32bpp
  
  

  Ustawia głębię kolorów na 32-bity.


  -freq X
  
  

  Ustawia nam tempo odświeżania monitora w Hz (hercach) w czasie gry. Przydatne tylko wtedy, gdy gramy w OpenGL, gdyż wtedy gra działa zaledwie w 60 Hz i blokuje to wyświetlanie wyższej ilości fps. Stosując ten parametr będziemy mogli osiągać wyższe ilości wyświetlanych fps. Należy jednak pamiętać, ze należy wpisywać maksymalną wartość obsługiwaną przez monitor (czyli jeśli monitor obsługuje maksimum 75 Hz odświeżania, parametr ten będzie wyglądał tak: -freq 75). Jeśli wpiszemy wyższą wartość odświeżania, to gra uruchomi się w oknie. Jaką wartość wybrać?? To już zależy od posiadanego przez nas monitora... Na starych monitorach CRT odświeżanie maksymalne w niskich rozdzielczościach to 85 Hz, w nowszych z kolei to 100 - 120 Hz (zależy od producenta). W monitorach LCD optymalna wartość to 75 Hz.


  -full
  
  

  Uruchamia grę na pełnym ekranie.


  -window
  
  

  Uruchamia grę w oknie.


  -dxlevel 7
  
  

  Daje nieco więcej fps, gdy gramy w D3D.


  -noforcemaccel -noforcemparms -noforcemspd
  
  

  Nie ma znaczenia, które użyjemy. Wszystkie te parametry wyłączają akcelerację myszy, wiec jeśli chcecie, to dla świętego spokoju użyjcie wszystkich.


  -nojoy
  
  

  Wyłącza wsparcie dżojstika w grze, daje nieco więcej wolnego RAM-u.


  -noipx
  
  

  Wyłącza obsługę protokołu IPX używanego na starych sieciach NetWare, dziś już bezużytecznych. Daje więcej wolnego RAM-u.


  dev
  
  

  Włącza developerskie komunikaty w konsoli, wg mnie czasem przydatne.


  -console
  
  

  Uruchamia konsolę na starcie gry.


  -notrap
  
  

  Nie używa jakiegoś "systemu pułapek" przy tworzeniu serwera.


  -heapsize X
  
  

  Ustala ile RAM-u ma pożreć gra (w kilobajtach). Przykładowo dla 256 MB RAM-u ten parametr wygląda tak: -heapsize 64000, a dla 512 MB RAM-u tak: -heapsize 128000.

  Przykładowa linia komend:

  Uruchomienie CS-a w OpenGL w rozdzielczości 800x600-16-bit na 85 Hz na komputerze z 256 MB RAM:


  -game cstrike -nomaster -gl -w 800 -h 600 -16bpp -freq 85 -heapsize 64000
  
  

  Link to comment
  Share on other sites

  • 1 month later...
  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!