Skocz do zawartości

    Zamknięty [Poradnik #1] Jak grać postacią 'Udyr'


    HeartBroken
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 8
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    Okej, w tym poradniku pokażę wam jak być dosyć dobrym graczem używając postaci 'Udyr' tutaj taka ciekawostka, wyniki pokazują iż większość ludzi używa tego championa na jungle,co prawda jest on prakty

    Okej, w tym poradniku pokażę wam jak być dosyć dobrym graczem używając postaci 'Udyr' tutaj taka ciekawostka, wyniki pokazują iż większość ludzi używa tego championa na jungle,co prawda jest on praktycznie najlepszą postacią na jungle. Spory procent uważa go za Supporta... Dlaczego? tak zwane ogłuszenie nadaje mu prawa być supportem

    :). Lecz sporo z was nie wie, iż udyr skrywa wielką moc na linii... w tym poradniku zaprezentuję wam

    • Na jaką linię należy nim najlepiej chodzić


    • z kim najlepiej chodzić (dosyć ważne)


    • Jak się budować


    • Troszkę o jego taktyce gry


    A więc zapraszam.

    Na początku chciałbym poruszyć temat jego builda oraz jego mocy (skille) sporo ludzi maxuje Ulta(ultimate przycisk R) co jest dobrym pomysłem na jungle lub gdy budujemy się pod ap czego nie polecam, Dlaczego? ponieważ mamy tylko jeden skill na ap którym jest ult, po części jest on dobry, lecz mi on nie przypadł do gustu.

    Jak należy rozdawać skille gdy gramy Championem 'Udyr' ?

    Jako pierwszy skill dodajemy przycisk key-q.png po czym przy poziomie 2 dodajemy pkt w skill key-e.png

    Już objaśniam o co chodzi. Skill Q dodaje nam szybkość ataku, oraz dodaje nam dodatkowy dmg fizyczny co daje nam szybką oraz sprawną szansę na zabicie przeciwnika. Skill Q również posiada pasyw. Mianowicie gdy przestaniemy atakować przeciwnika, udyr zostawia sobie coś pod styl podpalenia ( czym nie jest) co atakuje wroga, przy full buildzie potrafi zadać nawet do 500 dmg. Z kolei skill E ogłusza przeciwnika oraz zadaje mu niewielki damage, dlatego wspomiałem iż udyr dla niektórych osób jest uważany za postać raportując. Te 2 skille na początku maksujemy, przypomnę oczywiście dla niedomyślających iż najpierw maxujemy umiejętność key-q.png a potem umiejętność key-e.png

    Ruszając dalej, maxujemy skill key-w.png a na końcu key-r.png tak baj de łej :)

    Okej , lecimy dalej, troszkę o taktyce udyra jako ad, na początku dla nas jest łatwo zabić przeciwnika, lecz liczymy się z tym iż mamy 2 skille które atakują tylko gdy jesteśmy blisko przeciwnika, pamiętajmy o taktyce, gdy widzimy adc na linii ( postać adc to taka która atakuje na odległość np: ashe,jinx,LeBlanc)

    należy dobrze rozegrać akcję, chowając się w krzakach oraz atakując tylko wtedy gdy postać jest bardzo blisko nas, tak blisko, aby się nie z orientowała kiedy zaatakujemy, co nie da jej łatwej szansy ucieczki.

    Również należy uważaj na hp przy rozpoczęciu gry. Nie jest ono za wielkie, licznie się , że dobrą taktyką będzie unikanie ciosów adc.

    Okej ruszając dalej najlepsze! Jak się budować?

    Ta część nie jest najtrudniejsza do ogarnięcia lecz zależy od niej sporo. Należy jak najwięcej zabijać ks'ować oraz łapać asyst(gankować) aby te złoto przybywało a my na spokojnie moglibyśmy się zbudować. Więc jak powinien wyglądać build udyra ad?

    Przy pierwszym respie należy zakupić:

    Totem , gdy postawimy go na ziemji, widzimy przeciwników przechodzących gdzie normalnie znajduje się ciemnie miejsce, i nic nie widać , również działa gdy postawimy go w krzakach, tak abyśmy mogli widzieć ukrywających się tam przeciwników.greater-stealth-totem.gif

    Długi miecz / Long Sword long-sword.gif

    Da nam to +10 do dmg , co jest sporym plusem dla udyra.

    Oraz dokupić jak najwięcej czerwonych miks. życia.health-potion.gif

    W tym momencie możemy ruszać na pierwsze starcie(polecam linie bot.. same papiery ;D)

    Mała ciekawostka, gdy udyr ze stunuje , oraz zaatakuje skillem Q na początku gry, potrafi zabrać przeciwnikowi ponad połowę jego hp ;)

    Okej , kolejność przedmiotów do kupna powinna być taka

    ravenous-hydra.gifphantom-dancer.gifinfinity-edge.giffrozen-mallet.gifstatikk-shiv.giflast-whisper.gif

    Oraz jego jego umiejętności F/D

    flash.png oraz ignite.png

    Teraz małe objaśnienie oraz podsumowanie.(Dlaczego akurat tak?)

    Okej, więc najpierw poruszymy sprawę Hydry, jest to 1 item jaki składamy. Dlaczego go składamy? Ma on tak zwaną kradzież życia(life steal) +12 jeżeli się nie mylę. Co daje nam sporą przewagę nad przeciwnikiem, ponieważ możemy przy małej ilości hp uciec na przykład do jungle albo na inną linie z pizgać minionki(potwory) aby nasze życie się zregenerowało oraz wrócić do przeciwnika aby go wykończyć co dodaje nam +1 do statów ;l)

    Okej, kolejny item to 'Phantom Dancer' dlaczego akurat on? powiem tak, gdy zaczynałem udyrem miałem podobny build, lecz zamiast Phantoma składałem Hurikana , co dodaje mi +70% do szybkości ataku oraz pasyw w postaci atakowania wielu minionów na raz gdy są koło siebie , lecz patrząc na phantoma, ma on to samo , lecz ma o 20% szybkości ataku mniej co nie robi większej równicy, lecz ma również +30% do krytycznego uderzenie, co uwierzcie przy team fightach (walka drużynowa) daje wielki plus , a nawet przy szybkim respie hp, 1-2 hity, ponad 30 minionów leży co zgrywa się z hydrą... mamy praktycznie full hp ;)

    Kolejnym przedmiotem jest to Infinity Edge , dodaje on nam +70 dmg oraz jak nie miewam +20/25 krytycznego uderzenia, co już łączy się z phantomem dając nam ponad 50% na kryta , teraz gdy wpadniemy w taką ashe, gwarantuje wam że z tymi 3 itemami pada ona na max 2 hity ;).

    Ruszając dalej, mamy Frozen Mallet. Dlaczego mamy składać jego? Oczywiście nie możemy być papierkiem jak każdy, musimy dopompować życie. Aby nie padać tak szybko przy walkach drużynowych serdecznie polecam frozen mallet, dale nam on sporą ilość hp oraz +30 dmg. Na udyrze aby ciskać nie potrzeba dużo więcej na hp ;)

    Okej, dalej jest to Statikk Shiv , dodaje on nam +40% szybkości ataku oraz 20% krytycznego uderzenie, co uwierzcie na udyrze już jest naprawdę pro, w tym momencie żadne ad'kery nie mają z wami szans.

    Na końcu jest to Last Whisper , dodaje nam on +40dmg nie jest to sporo lecz jego pasyw jest bardzo przydatny szczególnie na tanki ( champion który buduje się full hp) jak i ludzi którzy robią się sporo pod pancerz , naprawdę , ten item jest wymagany gdy mamy na linii ad/tank.

    To chyba wszystko co musicie wiedzieć o udyrze , w tym momencie mogę wam życzyć powodzenia , oraz wielu killi , na koniec jednak chciałbym wam podsumować mojego builda, w tym buildzie , przy runkach na full ad/pancerz jesteśmy praktycznie nie pokonani, znając dokładną wiedzę kiedy użyć flesha, kiedyt użyć skilla E jest bardzo przydatna. Na moim buiildzie, przy full ogarnięciu jestem w stanie wyciągnąć nawet do 40/5/0 na grze Normal PvP ;) Jeżeli macie jakieś pytania zapraszam śmiało, liczę na lajki oraz zapraszam do brania udziału w ankiecie.

    PORADNIK JEST W PEŁNI NAPISANY PRZEZ MOJĄ OSOBĘ , OWY BUILD RÓWNIEŻ

    ZASTRZEGAM SOBIE KOPIOWANIA JAKICH KOLWIEK TREŚCI.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!