Skocz do zawartości

    Zamknięty Poszukiwania myszki bez ogonka


    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 2
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Mój stary 4tech po kilku latach służby poszedł do piachu (uwaliłem myszce ogonek XD).

    Rozglądam się za czymś nowym od kilku tygodni, ale nie znam kompletnie większości firm - może coś polecicie ciekawego.

    Teraz dane/wymagania:

    1. Koszt: do 150 zł (± 50 zł jeśli towar wart uwagi 😁);

    2. Profil: praworęczny;

    3. Rodzaj chwytu: Palm Grip

    3. Typ sensora: optyczny (laser też akceptowalny);

    4. Rodzaj połączenia: bezprzewodowy (USB);

    5. Rozdzielczość:  do 2400 DPI wystarczy z możliwością zmiany. Może być więcej, ale ważniejsze dla mnie aby sensor na tych niższych działał bez zarzutów;

    6. Liczba przycisków: minimum 6 z funkcją programowania;

    7. Dodatkowe (nieobowiązkowe, ale mile widziane funkcje): podświetlenie myszy, wyprofilowanie dla osoby praworęcznej, ciche przyciski/scroll.

     

    Jeszcze kilka słów odnośnie użytkowania myszki. Preferuje myszki raczej większe (bardzo dużej dłoni nie mam, raczej typowa średnia xd), liczy się dla mnie komfort użytkowania i wygoda. Nie szukam również lekkiej myszy i nie musi być to gamingowa mysz. Szukam myszy do projektowana w programach typu CAD - głównie AutoCAD oraz codziennego przeglądania neta czy prac biurowych. Jeżeli chodzi o powierzchnie to używam jej głownie na biurku, ale nie tylko. Często też używam lapka i myszki w miejscach publicznych, na studiach, itp. (dlatego bezprzewodowa). Dla przykładu w pracy używam myszki  HAMA MW-900 (link do sklepu). Myszka jest bardzo wygodna dla mnie i ma wykończenie antypoślizgowe ale pod względem funkcjonalności to porażka do AutoCAD'a (np. brak przycisku w scrolu, a dla mnie to podstawa - kto zna ten wie 😉 lub programowalne przyciski to żenada). Widziałem też myszy z wbudowanym akumulatorem (łączenie mieszane przewodowe/bezprzewodowe), ale nie wiem jak to kompletnie się sprawuje i czy to w ogóle zdaje egzamin.

    Podrzucam jeszcze kilka linków które wpadły mi w oko, a nóż ktoś coś zna i się wypowie:

    1. REDRAGON M602-KS

    2. Kruger&Matz GM

    3. Dareu EM901

    4. Havit MS1021W

    5. Trust GXT 165 Celox

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie (nawet polecenie dobrej firmy), bo znam tak na prawdę tylko 4tech'a którego od lat używam.

     

    PS.

    Proszę nie składać ofert sprzedaży używanych myszek, bo mnie to nie interesuje.

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Luxi zamknął(ęła) ten temat
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!