Jump to content

Chodzenie po teksturach i miejscach generalnie niedostępnych

Recommended Posts

• Cała zawartość 6
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Czesc wszystkim,    chcialbym poruszyc temat zwiazany z jednym z punktow regulaminu, mianowicie:   Ostatnio nasz mecz (LT vs DCM) zostal przerwany przez sedziego z uwagi na to, z

Wow, super merytoryczny post @shmileee. Też jestem bardzo ciekawy zdania Administracji bo turniej dalej trwa, a im głębiej w las tym chciałoby się zastosować bardziej złożone rozegrania, a nie os

Mecz nie powinien zostać przerwany, a co najwyżej sędzia powinien dać upomnienie. W pierwszym meczu miałem jedynie zastrzeżenie o to podsadzanie na daszek na inferno, ale ostatecznie nie reagowałem, b

Czesc wszystkim, 

chcialbym poruszyc temat zwiazany z jednym z punktow regulaminu, mianowicie:

Chodzenie po teksturach i miejscach generalnie niedostępnych

Ostatnio nasz mecz (LT vs DCM) zostal przerwany przez sedziego z uwagi na to, ze DCM weszli na daszek na mapie de_inferno (tez to robilismy, zarowno w meczu z nimi, jak i w meczu przeciw @ shox oraz @Gjallarhorn). Nie dostalismy ostatecznej odpowiedzi od administracji na ten temat, ktora w jakis sensowny sposob wytlumaczylaby nam zachowanie sedzi. Chcialbym zwrocic sie do organizatorow turnieju w celu wyjasnienia calej tej sytuacji, aby na przyszlosc bylo jasno co jest, a co nie jest miejscem "generalnie niedostępnym".  🙂 

Generalnie, jesli chodzi o daszek na de_inferno, jest to miejsce na ktore prawie kazdy moze sie dostac sam (!) albo za pomoca swojego kompaniona, przyklady:

Spoiler

1. scout

2. usp

3. taktyki ESL (czas 1:17)

Istnieje mozliwosc dostac sie tam samemu zarowno z zelek (jak znajde filmik to zedytuje ten post).

Ponadto, ten spot nigdy nie byl zakazany na wiekszych turniejach. Nie jestem w stanie na szybko znalezc rozgrywke jakiejs znanej druzyny ze znanego turnieju, ktora akurat skorzystala z tego miejsca, lecz znalazlem bardziej krytyczny boost, za ktory pewnie sedziowie rowniez mieliby pretensje, mianowicie boost na bananie na mistrzowstwach swiata w wykonaniu Francji:

Drugim przykladem bedzie sluzyc boost na "sokola" (sorry, nie znam jak ten spot sie nazywa prawidlowo po polsku) w wykonaniu Na`Vi na Arbalet Cup (czasowka: 4:03):

Jak widzicie te miejscowki nie sa zakazane, mozna tam wejsc przy pomocy teammate'ow, dokladnie w taki sam sposob jak @ KaZiu :] wszedl na skrzynie na de_tuscan, ktora defacto tez jest "miejscem generalnie niedostępnym":

upmeFxb.png

Dodatkowo, nigdzie nie bylo jawnie wyspecyfikowane ktore miejsca sa zakazane, a ktore nie. Zdalismy sie na swoje doswiadczenie, ktore mowi nam, ze ten daszek na inferno nie jest miejscem ogolnie niedostepnym, tak samo jak mala skala na de_nuke. Duza skala za kolei zawsze byla zakazana, zarowno na pubach, jak i na turniejach, dlatego z takiego czegos na 100% nikt by nie korzystal.

Istotne jest tez rowniez to, ze @0101 znalazl watek na waszym forum, w ktorym sa wylistowane miejsca zakazane oraz miejsca dostepne:

Jak widzimy, ten daszek na inferno jest dozwolony.

Prosilbym @ Ogen Dogen o ostateczne slowo w tym temacie 🙂

Dzieki i pozdrawiam.

Edited by shmileee
  • Lubię to! 4

Wow, super merytoryczny post @shmileee.

Też jestem bardzo ciekawy zdania Administracji bo turniej dalej trwa, a im głębiej w las tym chciałoby się zastosować bardziej złożone rozegrania, a nie oszukujmy się, wszelkiego typu daszki, skałki itp. mogą tworzyć element zaskoczenia.

Może warto poświecić 15min na freelooku i porobić screeny zakazanych miejsc ze wszystkich map i wrzucić je jako listę dostępną dla graczy? Wtedy utniemy wszystkie dyskusje.

EDIT:

dodaję jeszcze coś takiego co udało mi się znaleźć, totalna zajawka, jak bylo na dreamhacku:

https://silo.tips/download/dreamhack-summer-2011-counter-strike-16-rules

ESL:

https://cdn.eslgaming.com/misc/gfx/media/masters/rulebook/IEM6_Game_Specific_Rules_CS.pdf

• Lubię to! 1
  • Super! 1

3:37

@ Ogen Dogen wypowiedz się bo jak widać jesteś góru i zdanie innych się nie liczy, wszyscy czekają na Twój werdykt 😉

Mecz nie powinien zostać przerwany, a co najwyżej sędzia powinien dać upomnienie. W pierwszym meczu miałem jedynie zastrzeżenie o to podsadzanie na daszek na inferno, ale ostatecznie nie reagowałem, bo nie byłem pewny czy to było opisane w regulaminie.

6 godzin temu, shmileee napisał:

Istotne jest tez rowniez to, ze @0101 znalazl watek na waszym forum, w ktorym sa wylistowane miejsca zakazane oraz miejsca dostepne:

Publik to jedno, a turniej to drugie.

6 godzin temu, Kill0l napisał:

Dobrze, że ktoś podrzucił oficjalną dokumentację z ESL 🙂

Zróbmy tak, że na tym etapie wszystkie miejsca są dozwolone, a od etapu finałowego będą zabronione miejsca określone w tym dokumencie + ten znany bug z traina.

Co do meczu to nie powinien zostać przerwany i jeżeli sobie życzycie (lub przeciwnicy) to możemy go powtórzyć (albo tą mapę). Dajcie znać wtedy na pw/steam.

• Lubię to! 2

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Powód: Sprawa została wyjaśniona

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

• Lubię to! 1
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...