Jump to content

Recommended Posts

• Cała zawartość 34
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Cóż, macie rację, krótko mówiąc 😉 obserwuję sytuację na serwerze od dłuższego czasu, kieruję się Waszymi opiniami...  Pomysł 3mapsa faktycznie był dobry na początku bo każdy chciał coś innego, al

Nie będę zakładać nowego tematu i postanowiłem wrzucić swoje przemyślenia tutaj. Jak zapewne większość z Was pamięta to ja zacząłem mocno cisnąć nad tym aby do dd2 dorzucić więcej mapek. Myślę, ż

Zauważyłem, że temat w którym wpisywaliśmy propozycje mapek został zamknięty to tworzę nowy. W tym tygodniu coś nie doszło do zmiany map i gramy to co ostatnio czyli inferno i tuscan. Moja p

Zauważyłem, że temat w którym wpisywaliśmy propozycje mapek został zamknięty to tworzę nowy.

W tym tygodniu coś nie doszło do zmiany map i gramy to co ostatnio czyli inferno i tuscan.

Moja propozycja to: kabul i forge 🙂

• Zmieszany 1
  • Super! 1
Godzinę temu, Kill0l napisał:

Zauważyłem, że temat w którym wpisywaliśmy propozycje mapek został zamknięty to tworzę nowy.

W tym tygodniu coś nie doszło do zmiany map i gramy to co ostatnio czyli inferno i tuscan.

Moja propozycja to: kabul i forge 🙂

Nie doszło bo nie miałam na to czasu 🙄

Dziś zmienię mapki, na razie na takie które są wgrane na serwer, później będziemy wgrywać tych co nie ma 🙂 a na pytanie jakie są aktualnie dostępne na serwerze odpowiadam nie wiem xd 

Ogólnie zamysł był taki, że zawsze dd2, na zmianę inferno z mirage i jedna inna mapka. 

• Haha 1

Inferno juz było 2 razy to w tym tygodniu dajmy jakies turniejowe, których nie było 🙂

Godzinę temu, Kill0l napisał:

Inferno juz było 2 razy to w tym tygodniu dajmy jakies turniejowe, których nie było 🙂

No dziwne aby nie było jak inferno zamieniamy z mirage i mirage z inferno :D teraz znowu zamiast inferno wskakuje mirage xD kumasz? 🤣

• Haha 1

@ Ogen Dogen@ Dzaastineczy jest opcja, żeby np w amx wrzucić adminom powiedzmy kilka mapek a w map_cycle zostawić d2+dwie które bedą się wymieniać? Dało by to możliwość od czasu do czasu puszczenia jakiegoś vote.

2 godziny temu, Kill0l napisał:

@ Ogen Dogen@ Dzaastineczy jest opcja, żeby np w amx wrzucić adminom powiedzmy kilka mapek a w map_cycle zostawić d2+dwie które bedą się wymieniać? Dało by to możliwość od czasu do czasu puszczenia jakiegoś vote.

To wtedy z 3mapsa zrobi się X maps. 

Jest taki system z tego względu, że za każdym razem gdy zmieniamy mapy, zmieniamy też nazwę serwera. Gracz, który chce do nas wejść po nazwie widzi jakie mapy są u Nas grane. Jeżeli wbija, żeby pograć na d2/inf/kabul przykładowo, a zamiast tego gra mirka, tuscana etc, no to tak trochę nie fajnie 🙂 a jak damy Wam taką możliwość to będziecie grali sobie to na co macie ochotę, a właśnie fajne jest to, że raz w tygodniu jest zmieniana jedna mapa.

Przypominam Wam, że to dzięki zgodzie @ cajmert dd2 przerodził się w 3mapsa, choć wiele osób nie było przychylnych. Uszanujmy to, że ktoś zrezygnował z czegoś co było jego oczkiem w głowie na rzecz tego aby Wam się lepiej grało. Serwer jest prowadzony na jego zasadach, wyraził zgodę na zmianę jednej mapki. Docelowo mieliśmy grać tylko dd2/inferno/mirage. 

Z czasem widzę, że za dużo możliwości byście chcieli. Było jasno powiedziane co, jak. 

• Lubię to! 2
By Pogrom,

"daj psu palec, a rękę odgryzie"

20 godzin temu, Kill0l napisał:

Nie no bracie ,idac dalej tym tropem dodajmy 12 map i najzwijmy serwer FFA, a gracze i tak co 2 beda wybierac d2 😂

Dobrze jest jak jest 😉

Edited by Lipny
  • 2 weeks later...

Proponuję na ten tydzien:

cpl_mill i forge.

Dodatkowe pytanie. Czemu mirage jest średnio co 2tyg? Oraz już kilka razy się tak trafiło, że mirage był... 2tyg pod rząd. Trochę to zle działa na serwer bo jak mapka zmienia sie na mirage to z 20 graczy po 5min robi się 6...

7 minut temu, Kill0l napisał:

Proponuję na ten tydzien:

cpl_mill i forge.

Dodatkowe pytanie. Czemu mirage jest średnio co 2tyg? Oraz już kilka razy się tak trafiło, że mirage był... 2tyg pod rząd. Trochę to zle działa na serwer bo jak mapka zmienia sie na mirage to z 20 graczy po 5min robi się 6...

Już wcześniej pisałam, że mirage zamieniamy tylko z inferno, jak na razie do tej pory tak było. Tylko jedna mapka jest zmieniana na inną. 

ok, nie doczytałem.

Teraz, Kill0l napisał:

ok, nie doczytałem.

Jeżeli chcecie coś pokombinować to możemy zamienić mirage na inną, stałą mapę, skoro jest słabo grywalna 🙂 i wtedy ta mapa będzie na zmianę grana z inferno 

• Lubię to! 1

Witam moje zdanie i to co zauważyłem na serwie , aztec kompletnie odpada pisałem dzastine ze ludzie wychodzą , de_dust nie trafiony serwer robi się pusty,  jak na razie wygrywa inferno i mirage , kabul bo ludzie po zmianie nie uciekali , trzeba próbować dalej może de_train ,cobble lub jak pisze killol forge w którą pierwszy raz grałem na turnieju 😛

• Lubię to! 1
1 minutę temu, Kuna napisał:

Witam moje zdanie i to co zauważyłem na serwie , aztec kompletnie odpada pisałem dzastine ze ludzie wychodzą , de_dust nie trafiony serwer robi się pusty,  jak na razie wygrywa inferno i mirage , kabul bo ludzie po zmianie nie uciekali , trzeba próbować dalej może de_train ,cobble lub jak pisze killol forge w którą pierwszy raz grałem na turnieju 😛

Tak dokładnie, będziemy wykluczać mapki, metoda prób i błędów 🙂 co nie podchodzi to do kosza 🙂

prosze zmieńcie już tego mirka, nie znam innej mapy ktora tak promuje kampienie i chowanie sie za skrzynkami... byl już caly tydzien wiec niech bedzie chociaz inferno... byle nie to g...

• Ja pierd*le 1

Chialem cobble ,dalas pociongi 🙄

Nie gniewam sie na pociongi bo zawsze mialem pociong do ponionguf 😋

train - juz jest x

cobble ?

prodigy - stara dobra eslowa mapa 🤔 (bedzie placz swierzakow co nie grali w cs 1.5 i wczesniej ...ja nie znam mapy...😠. ..)

4 godziny temu, Lipny napisał:

Chialem cobble ,dalas pociongi 🙄

Nie gniewam sie na pociongi bo zawsze mialem pociong do ponionguf 😋

train - juz jest x

cobble ?

prodigy - stara dobra eslowa mapa 🤔 (bedzie placz swierzakow co nie grali w cs 1.5 i wczesniej ...ja nie znam mapy...😠. ..)

Nie ja zmienialam mapy, a po drugie problem wystapil na serwerze i ktoras mapa wywala serwer, dlatego tymczasowo są takie mapy a nie inne. 

Zrozumcie też Nas, że robimy co możemy...

• Lubię to! 1
  • Zmieszany 1

Propozycja zamknięcia tego tematu bez możliwości otwierania nowego... 

Albo gramy to, co jest wgrane, albo wracamy do zwykłego dd2, bo kurwa no sorki, ale nie dogodzisz nikomu 🙂 już nie wspomnę o wypowiadających się w tym temacie… to już w ogóle jakiś dramat. 

Druga sprawa, gdzie ci wszyscy co głosowali na to żeby dd2 zamienić na 3 maps? Poprosiliście o oddanie głosu, a już was usunęli ze steam czy o co chodzi? Bo jakoś nie widać nigdzie tych osób.

Nie będę zakładać nowego tematu i postanowiłem wrzucić swoje przemyślenia tutaj.

Jak zapewne większość z Was pamięta to ja zacząłem mocno cisnąć nad tym aby do dd2 dorzucić więcej mapek. Myślę, że minęło się trochę czasu i możemy pokusić się o małe podsumowanie, przynajmniej z MOJEGO punktu widzenia.

Zanim przejdę do sedna dodam tylko, że gram dość sporo także widzę w sumie co się dzieje na serwerze w różnych godzinach...

• zauważyłem, że ostatnio gra znacznie mniej osób z graczy którzy jeszcze 3-4 miesiące systematycznie bywali na serwerze,
  • reklama działa...bardzo średnio, jeszcze na początku roku wchodząc na serwer powiedzmy ~13:00 w środku tygodniu po kilku minutach grało już sporo botków, a teraz jest lipa
  • wydaje mi się, że nowe mapki w obecnej sytuacji częściej odstraszają ludzi... tj. godziny 9:00-15:00 jest szansa, że ktoś wejdzie ale tylko wtedy kiedy grany jest d2, 15:00-22:00 ludzie grają ale na mapach innych niż d2 robi się nagle 6-8 graczy, po 22:00 ludzie proszą o zmianę na d2...

Jaki z tego wniosek? Myślę, że na czas letnich miesięcy warto wrócić do formuły only D2... Sporo z nas pewnie woli teraz wyjść gdzieś na zewnątrz itp. niż siedzieć i grać. D2 bez wątpienia jest najpopularniejszą mapą i jak chcemy mieć ciągle ludzi na serwerze to np. to że włącza się train (aztec, tuscan, mirek) nie służy temu w obecnym czasie.

Oczywiście bardzo bym chciał aby na serwerze był rozbudowany mapcycle ale trzeba sobie powiedzieć prawdę... co z tego, że na serwerze lecą inne mapki poza d2 jak na tych mapach gra tylko kilka osób... Bo niestety musimy sobie powiedzieć to szczerze, reklama średnio działa, a ładna pogoda, znoszenie obostrzeń covidowych raczej nie spowoduje że więcej osób z sieci będzie grało... 

Jest też jeszcze jeden wątek, który chciałbym poruszyć z opiekunami ale to już dyskusja na priv i tyczy się on banów.

• Lubię to! 3

Widzę @ Kill0l, że myślimy podobnie jest lipa powoli zacząłem się zastanawiać czy 3 maps nie umiera. Mówiąc szczerze byłem pierwszy który poparł 3 maps fajna formuła. Bardziej wkurza że na mapach innych niż DD2 praktycznie są pustki -powiem więcej leci DD2 do nextmapy jest 5 minut i serwer się zapełnia, po czym następuje zmiana mapy i odpływ graczy.

@ Dzaastine Jak ty to widzisz?. 

• Lubię to! 1

Cześć,

Pomimo, że jestem niedzielnym graczem to różnicę widzę i ja. Zaczynając tutaj grę przed wprowadzeniem 3MAPS wieczorami oraz w weekendy było non stop +20 graczy. Jak zauważył @ Kill0l obecnie frekwencja oscyluje średnio w granicach 15 osób na DD2 oraz max. 8 osób na pozostałych mapach - zależnie oczywiście od pory dnia. Jeżeli mamy mieć z kim grać to nieuchronnie zbliża się powrót 24/7 DD2.

Chyba jedyne rozwiązanie na inną mapę to wprowadzenie RTV i liczenie, że starzy wyjadacze po przegraniu 10xDD2 zagłosują na inną mapę by mieć odskocznie.

Z mojego punktu widzenia jest jeszcze jedna kwestia, którą chciałbym poruszyć. Rozumiem, że każdy zajęty slot do duży plus dla serwera, ale na 10 graczy zawsze znajdzie się jakiś jeden z pingiem 300. Pokaz slajdów potrafi mocno zniechęcić do gry. Można zaostrzyć trochę konsekwencje wobec osób z pingiem mocno powyżej 100+++ (częstsze 5 minutowe bany)?

Pozdrawiam, D

Edited by Gjallarhorn
  • Lubię to! 1

@Gjallarhornbany dla osób z pingiem 100+ nie przejdą bo... 99% osób wchodzących z reklamy ma ping ponad 100... Z tego co zauważyłem mamy kupioną taką reklamę, że ściąga głownie osoby z Serbii, Albanii, Kosowa xD

W sumie im więcej osób na serwerze tym bardziej rygorystycznie patrzę na ping. Czytaj, jak jest 6 graczy to niech nawet 2-3ch ma ping 200-300... jak już mamy powiedzmy więcej niż 10 osób to zaczynam kickować/banować na 5min tych z pingiem 300+ no a jak widzę, że jest dużo osób to staram się żeby wszyscy mieli ping poniżej 120...

Niestety nastały takie czasy, że to nam zależy na graczach, a nie graczom na wbiciu na serwer..także moim zdaniem trzeba do tego tematu podchodzić elastycznie i z głową...

Co do RTV pomysł mógłby się sprawdzić.

Cóż, macie rację, krótko mówiąc 😉 obserwuję sytuację na serwerze od dłuższego czasu, kieruję się Waszymi opiniami... 

Pomysł 3mapsa faktycznie był dobry na początku bo każdy chciał coś innego, ale z czasem jakie są skutki każdy widzi.

A więc tak, podsumowując, wracamy do DD2, nie będziemy więcej kombinować, bo to nie ma sensu.

Jeżeli @ cajmert, @ Ogen Dogen@ [CS 1.6] Opiekun 3Maps Nie mają nic przeciwko, to można zostawić dla adminów opcję rtv z mirage i inferno, w razie gdyby faktycznie ludzie grający też mieli ochotę zagrać choć jedną mapkę inną od dd2 🙂

Jeżeli nie, to pozostanie samo dd2. 

Trzeba działać szybko.

• Lubię to! 3
  • Super! 2
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...