Jump to content

Rząd Belgii musi znieść obostrzenia


Recommended Posts

  • Cała zawartość 3
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

W międzyczasie u nas   A tak serio to u nas jest przyzwolenie społeczne na lockdown, więc rząd będzie dalej kontynuował tą paranoję i łamał konstytucje, zamiast wprowadzić stan wyj

Brukselski sąd orzekł, że obostrzenia wprowadzone przez rząd Belgii w związku z pandemią koronawirusa nie mają wystarczającej podstawy prawnej i dał władzom 30 dni na przedstawienie tej podstawy.

Rząd zapłaci karę? Zrobią zrzutkę w całej radzie ministrów i będą płacić karę z własnej pensji, czy zapłaci skarb państwa, czyli wszyscy obywatele? W sumie pensja ministrów i premiera też pochodzi z p

Brukselski sąd orzekł, że obostrzenia wprowadzone przez rząd Belgii w związku z pandemią koronawirusa nie mają wystarczającej podstawy prawnej i dał władzom 30 dni na przedstawienie tej podstawy.

 

Media twierdzą, że orzeczenie sądu daje rządowi dwie możliwości: zniesienie wszystkich obostrzeń, co jest mało prawdopodobne ze względu na obecną sytuację pandemiczną, lub zapewnienie podstawy prawnej dla restrykcji przed upływem 30 dni.

Jeśli nic się nie zmieni w ciągu 30 dni, rząd będzie musiał zapłacić karę w wysokości 5 tys. euro za każdy dzień obowiązywania obostrzeń.

 

Tutaj link do całego artykułu: KLIK

 

Ciekawe jak szybko zaczną działać sądy w innych krajach i pójdą za ciosem, a zwłaszcza interesuje mnie czy w Polsce w końcu do tego dojdzie :D a WY jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

W międzyczasie u nas

 

A tak serio to u nas jest przyzwolenie społeczne na lockdown, więc rząd będzie dalej kontynuował tą paranoję i łamał konstytucje, zamiast wprowadzić stan wyjątkowy i wypłacić firmom normalne odszkodowania 😒 Gdyby mieli się wzorować na innych to już teraz wzorowaliby się na Szwecji lub Szwajcarii 😉

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Dzaastine napisał:

Jeśli nic się nie zmieni w ciągu 30 dni, rząd będzie musiał zapłacić karę w wysokości 5 tys. euro za każdy dzień obowiązywania obostrzeń.

Rząd zapłaci karę? Zrobią zrzutkę w całej radzie ministrów i będą płacić karę z własnej pensji, czy zapłaci skarb państwa, czyli wszyscy obywatele? W sumie pensja ministrów i premiera też pochodzi z pieniędzy obywateli. 

 

Tak jak Ogen wspomniał, póki jest przyzwolenie społeczne (o dziwo PiS pomimo wszystkich świństw które robi nadal prowadzi w sondażach) to nic się nie zmieni. Sądy administracyjne masowo uchylają kary nakładane na przedsiębiorców przez sanepid oraz na obywateli w pierwszych miesiącach "lockdownu" ale co z tego. Może sytuacja się uspokoi, jak zaczną się pojawiać pierwsze prawomocne wyroki nakazujące wypłaty odszkodowań z PRYWATNYCH majątków urzędników i policjantów. Ludzie w ilości setek tysięcy osób wychodzi na protesty w sprawie wyroku TK, a na" Marsze o Wolność" przychodzi góra tysiąc uczestników. 

 

Nie jestem szurem, ale polityka lockdownowa się nie sprawdza. Chcąc chronić zdrowie i życie obywateli doprowadzono do kilkudziesięciu tysięcy nadmiarowych zgonów, zarżnięto gospodarkę i zrujnowano życie społeczne. Można sobie sprawdzić ilość zgonów z powodu COVID-19 na milion mieszkańców (chyba najbardziej miarodajny współczynnik, bo ilość chorych zależy tylko i wyłącznie od ilości wykonanych testów, dlatego mamy obecnie rekordy nowych przypadków) z Polską, Szwecją, czy niektórymi stanami, które zniosły obostrzenia (np. Teksas) i łatwo wyciągnąć wnioski. 

 

Słyszałem, że 10 kwietnia może być grubo na ulicach Warszawy. Ciekawe, jak to wyjdzie w praniu. 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...