Skocz do zawartości

    Zamknięty Ecstasy Music


    Bombiczi
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    Witam Cię przyjacielu...

    Muzyka to forma artystyczna, która za swoim pośrednictwem daje możliwość wyrażania i odczuwania uczuć oraz emocji, które towarzyszą autorowi w danej sytuacji. Często stosowane metafory, łatwo przenoszą się na wiele płaszczyzn w naszej indywidualnej przeszłości lub teraźniejszości. Chętniej słuchamy utworów, z którymi możemy się utożsamić, ponieważ wtedy czujemy pewną przynależność oraz lepiej myślimy na ten konkretny temat - nasza wyobraźnia jest w ten sposób pobudzana i stymulowana do działania na płaszczyźnie, której dotyczy dany temat. Ponad to, muzyka pozytywnie wpływa na nasz rozwój, potrafi dać niezłą motywację, uspokoić, zabrać nasz umysł daleko stąd.

     

    Jestem ciekaw czy zwróciliście na to uwagę, że przy odpowiedniej muzyce, lepiej się pracuję, ćwiczy, czasami nawet uczy. Działa to na takiej zasadzie, że robiąc coś często się rozpraszamy, nawet jak jesteśmy bardzo skupieni to często nie wykorzystujemy naszej całej uwagi na to jedno konkretne zadanie. Przy muzyce jest inaczej, ponieważ nasz mózg słysząc piosenkę, która nam się podoba, podświadomie zaczyna jej słuchać, mimo że my będziemy skupieni na czymś zupełnie innym, to nie będziemy się przez to rozpraszać, przez co nasze skupienie, lub

    wydajność w tym momencie będą lepsze. 

     

    Bardzo dużo osób nie wyobraża sobie życia bez muzyki i nie dziwię się im. Według mnie, jest to jeden z cudów naszej cywilizacji i zawsze będziemy robić muzykę. Jestem pewien, że nawet brak instrumentów nie byłby przeszkodą. Muzyką wyrażamy siebie, swój stan psychiczny, swój stan emocjonalny, swoje przeżycia, doświadczenia, nauki i przestrogi. 

    Bez muzyki, świat i życie byłyby wybrakowane.

    Muzyka jest jak paleta kolorów, dzięki niej świat jest piękniejszy.

    Życzę najlepszych doznań w ciągłym eksplorowaniu i odsłuchiwaniu.  

    Pozdrawiam.
     

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Whytti zamknął(ęła) ten temat
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!