Jump to content

Recommended Posts

• Cała zawartość 14
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Mógłbym wkleić tu swój śmiech xD Według mnie, to najlepiej zróbcie tak: -Zmniejszcie rotacje map do 5; -Pierwsze 4 mapy ustawcie jako stałe statyczne: de_dust, de_dust2, de_westwood, de_westw

Moją propozycją jest zmienienie rotacji map. Z 9 zmieniliście na 7, gdzie jest do duży błąd.  Powinno to być zmienione do 11. Przy 9 mapach był błąd, że te same mapy były grane w kółko, a co dopiero p

Przez zmniejszenie dynamiki rotacji map doszło do wzrostu udziału map wykazanych na wykresie kołowym dostępnym na gametrackerze -> https://www.gametracker.com/server_info/147.135.199.79:27015/

Moją propozycją jest zmienienie rotacji map. Z 9 zmieniliście na 7, gdzie jest do duży błąd.  Powinno to być zmienione do 11. Przy 9 mapach był błąd, że te same mapy były grane w kółko, a co dopiero przy 7? Same westy i dusty + inferno. Jest dużo sporo fajnych map, których nikt nie gra. Bo są ludzie przyzwyczajeni do standardowych map. Mapy są świetne od css_cache do wielu innych jak cbble. Mam nadzieję, że ta propozycja się przyjmie bo jest to dramat, że co chwile gramy dust2, dust, dust2002, westwood, westwood_big, inferno. Zresztą już napisałem propozycję o usunięcie mapy westwood.

Mapy typu cbble i cache byly juz wgrane(tak mi sie kojarzy) i z tego co pamietam z serwera gracze wychodzili zamiast wchodzic/zostawac.

@Paczosika to nie przeczytalem ze zrozumieniem. Tak czy siak na tych mapach zawsze ludzie wychodza czego bylem swiadkiem kilkukrotnie

2 minuty temu, veegaz napisał:

Mapy typu cbble i cache byly juz wgrane(tak mi sie kojarzy) i z tego co pamietam z serwera gracze wychodzili zamiast wchodzic/zostawac.

Mapy są nadal wgrane, i chcę żeby one były grane poprzez zmienienie rotacji map. Mapa cache jest grywalna. Mapa Cbble, mapa Cbble, no właśnie mapa Cbble nawet nie miałem okazji w nią zagrać 

Przez zmniejszenie dynamiki rotacji map doszło do wzrostu udziału map wykazanych na wykresie kołowym dostępnym na gametrackerze -> https://www.gametracker.com/server_info/147.135.199.79:27015/

W skrócie to przez zmianę zauważalnie więcej gra się dust2, eldorado, dust2002, westwood i dust, co moim zdaniem jest szkodliwe dla serwera i na dłuższą metę może spowodować odpływ stałych graczy.

Z tego co pamiętam, raczej żadna mapa css nie sprawdzała się na dłuższą metę na pb. Części ludzi nie chce się uczyć nowych map, a część map po prostu nie nadaje się do paintballa i niestety nie przeskoczysz tego, że w kółko będzie grane to samo. Wydaje mi się, że można rozważyć Twoją propozycję żeby z tym walczyć.

Ale zgodzę się z tym:

12 godzin temu, Paczosik napisał:

bo jest to dramat, że co chwile gramy dust2

Bo jak już najdzie mnie ochota na 1.6, to grane jest d2, a jak widzę d2 i boty w ct wskakujące na xboxa z tym double jumpem, rozpierdalając przy tym całego mida to mi się odechciewa i wychodzę. Podobnie jest z westwood_big, ale z tej mapy to nie tylko ja wychodzę. xdd

• 3 weeks later...

Wchodze na serwer i mapy ktore sa grywane teraz caly czas to: dust2 dust2002 kabul mriage inferno west  i west big eldorado a i aztec reszty nie widzialem mysle ze zmniejszenie map to byl zly pomysl to juz wynika po tym co wczesniej napisalem. Nie wiem jakie dobre bedzie rozwiazanie tego ale trzeba cos zrobic z ta rotacja map bo narazie to lezy na poczatku bylo chyba 9 tak? Dla mnie bylo git . Tam paczosik pisales ze ludzie sa przyzwyczajeni do map no tak nie zmienisz tego bo ludzie beda wychodzic z serwera , ja wiem ze css_cashe jest kozak mapa i sam na nia glosuje ale ludzie nie ogarniaja i jak widza obca nazwe mapy to glosuja na to co znaja . Po co chcesz usuwac westwooda jesli mapa jest grywalna ale jak juz to mozna zostawic samego biga i tez bedzie git. MAPA CABBLE w tym miesiacu na tej mapie bylem 2 razy nie dlatego ze wychodzilem z niej tylko normalnie gdy byla next mapa z 28 slota  ludzie wychodza i zostaje z 17-19 bo nie che im sie grac tej mapy. Tyle w temacie ludzi nie zmusicie do grania waszych ulubionych map lub lubianych bo zaczna wychodzic w lutym jaka byla aktywnosc serwera a jaka teraz bo zmienszona zostala rotacja na rzecz grania innych map , trzeba wrocic z ta 9 nie bedzie skutkow powiekszyc w ten sposob powinien byc kierowany serwer, robic testy i wyciagac wnioski inne sererwy PB maja w dupie rotacje map dla tego jest mniej graczy na nich teraz my tez dolaczylismy do tych serwerow .Tyle ode mnie trzeba ogarnac serwer ja moge pomoc nie wiem jak inni ale mi zalezy na serwie .  eo

Proponowałbym wgranie map w określonym cyklu i określone mapy, przykładowo na określoną liczbę rund. Dajmy 15-20 rund każda mapa i zmiana. Nie ma wówczas rtv, nie ma timeleft tylko odliczanie rund. 
Jest to w pewnym stopniu jakaś alternatywa. Mi osobiście to nie przeszkadza bo gracze wybierają to co chcą grać w danej chwili. Nigdy nikomu nie dogodzisz, nie lubisz westa, ale ja Tak jak wielu innych ludzie i nie można jej usunąć- mapa grywalna. 

Kasiu dlatego też to jest propozycja. Zmieniliśmy cykl z 9na7. Może warto wrócić do 9, zmieniając przy tym czas wpisania "rtv" aby to gracze decydowali o zmianie gdy większość tego chce. 

By #Demolka,

No właśnie.. określony z góry cykl map może nie dopaść reszcie do gustu... będą mapy, które nie będą grywalne serwer zrobi się pusty, a to działa na niekorzyść PB

A jest w ogóle możliwość zmiany wyboru map z 5 na 3? Wtedy powtarzalność tych samych map powinna być mniejsza.

Mógłbym wkleić tu swój śmiech xD

Według mnie, to najlepiej zróbcie tak:
-Zmniejszcie rotacje map do 5;
-Pierwsze 4 mapy ustawcie jako stałe statyczne: de_dust, de_dust2, de_westwood, de_westwood_big,
-Mapa nr 5 może być wybierana z pośród innych map, ale już wiadomo, że będzie to de_eldorado.
-Wyrzućcie wszystkie inne mapy, bo i tak nikt ich nie wybiera. 

Podejrzewam pełny serwer od rana do wieczora.

A może w celu "zapoznania" ludzi z innymi mapami zwiększyć rotację map np. do 12 jednocześnie skracając czas trwania mapy do 15 min. Wtedy w krótszym czasie można by rozegrać więcej map (w tym innych niż te podstawowe). Może też warto rozważyć usunięcie części map zbliżonych do siebie (dust2 / dust2_2x2 / dust2_long - są inne małe i ciekawe mapy  niż dd2_long czy dd2_2x2 -  czy westwood/westwood_big) i zamienić je jakimiś innymi mapami. Nie będę proponował całkowitego usunięcia map tych "nagminnie" granych, bo wiem, że to zmniejszy liczbę graczy i raczej nie wchodzi w grę.