Jump to content

Jak macie ustawiony equalizer?

Recommended Posts

• Cała zawartość 7
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Gram na glosnikach xd Będę w chacie, to dam Ci moje ustawienia 😉

Jak każdy wie, dźwięk w grze jest bardzo istotny..i np. w moim przypadku zazwyczaj jak już kogoś usłyszę to wiem że go raczej zabiję 🤣 Jestem ciekawy jak macie ustawiony equalizer (czy to do kart

zawsze myślałem,  ze tylko na subwooferze 🤣 @ shoxbędę wdzięczny za Twoje ustawienia 🤩

Jak każdy wie, dźwięk w grze jest bardzo istotny..i np. w moim przypadku zazwyczaj jak już kogoś usłyszę to wiem że go raczej zabiję 🤣

Jestem ciekawy jak macie ustawiony equalizer (czy to do karty dźwiękowej czy np. na game-dacu).

Sprawiłem sobie ostatnio 'gejmingowej' słuchawki podobno z najwyższej półki, które na ustawieniach EQ na flat zbytnio nie nadają się do gry na najwyższy poziomie... strzały zagłuszają kroki i np. nie jestem wstanie usłyszeć, będąc na gali, że ktoś wskoczył na d2 do piasku na długiej 🤪 Dodatkowo przy grze z większą ilością graczy, w momencie gdy wszyscy strzelają praktycznie nie słyszę kroków... 😰

Zacząłem się przez ostatnie dni mocno bawić EQ i na chwilę obecną na game-dac mam następujące ustawienia...
32 = -4.0

62 = -3.0

125 = -2.0

250 = -1.0

500 = 2.0

1k = 5.0

2k = 7.0

4k = 9.0

8k = 6.0

16k = 4.0

@ shoxjestem ciekawy Twoich ustawień bo czasem widzę, że słyszysz to co u mnie słychać dopiero 0,5-1s późnej

• Lubię to! 2

• Lubię to! 2
  • Haha 2
2 godziny temu, shox napisał:

zawsze myślałem,  ze tylko na subwooferze 🤣

@ shoxbędę wdzięczny za Twoje ustawienia 🤩

• Lubię to! 1

Mam sluchawki gamingowe i eq w win ustawiony na silny ,mam taka pizde w sluchawkach ,ze sa na minimum i slysze typa z 30m przez sciane ,bez zbednych kombinacji +/-

w grze volume 0.2 😉

...edit ...

nie 0.2 tylko volume 2 ,a mp3volume 0.2 aby round soundy byly ciszej 😉

Edited by Lipny
  • Lubię to! 1

Słuchawki do grania to ciekawszy temat niż sama gra i zarazem temat rzeka :D

Zacząć trzeba od samych słuchawek i źródła do nich(karta/dac) by mieć jakieś odniesienie względem przesłanych ustawień EQ. Przy przekazywaniu ustawień wypadałoby również umieścić informację o sprzęcie, na którym gramy.

Obszar, który słyszymy zależy głównie głównie od sceny w słuchawkach - najlepsze do gry w cs mają scenę dużą i okrągłą. Jednak sama scena da mało bez dobrego pozycjonowania na niej. Aby "wyciągnąć" ze słuchawek najlepsze, co są w stanie zaoferować trzeba je napędzić dobry źródłem. Nie wykorzystamy potencjału najlepszych słuchawek, jeżeli podłączymy je do starego realteca. 

Drugą kwestią jest separacja. Tym lepsza tym lepiej oddzielisz strzały od kroków, lub "kroki od kroków" (określenie ile osób biegnie). Zwłaszcza tutaj widać różnicę podczas zabawy z EQ, ale tak jak wyżej - jeżeli separacja w słuchawkach jest zła to cudów nie oczekujmy. Polecam kiedyś zagrać z pro gaming krakenami 7.1 usb, a następnie z np. ISK 9999 + prodigy dac. Okaże się, że pro gaming nie jest takie pro. To tak dla potomności 🙂

Używam sterowników sound blastera obecnie, ale z wbudowanego tam EQ nie korzystam. Kiedyś używałem "scout mode", co pozwalało usłyszeć prawie całe DD2. Zrezygnowałem ponieważ zauważyłem, że im przeciwnik był bliżej tym ciężej mi było sprecyzować dokładną jego pozycję. 

• Dzięki! 1
35 minut temu, Gjallarhorn napisał:

Słuchawki do grania to ciekawszy temat niż sama gra i zarazem temat rzeka :D

Zacząć trzeba od samych słuchawek i źródła do nich(karta/dac) by mieć jakieś odniesienie względem przesłanych ustawień EQ. Przy przekazywaniu ustawień wypadałoby również umieścić informację o sprzęcie, na którym gramy.

Obszar, który słyszymy zależy głównie głównie od sceny w słuchawkach - najlepsze do gry w cs mają scenę dużą i okrągłą. Jednak sama scena da mało bez dobrego pozycjonowania na niej. Aby "wyciągnąć" ze słuchawek najlepsze, co są w stanie zaoferować trzeba je napędzić dobry źródłem. Nie wykorzystamy potencjału najlepszych słuchawek, jeżeli podłączymy je do starego realteca. 

Drugą kwestią jest separacja. Tym lepsza tym lepiej oddzielisz strzały od kroków, lub "kroki od kroków" (określenie ile osób biegnie). Zwłaszcza tutaj widać różnicę podczas zabawy z EQ, ale tak jak wyżej - jeżeli separacja w słuchawkach jest zła to cudów nie oczekujmy. Polecam kiedyś zagrać z pro gaming krakenami 7.1 usb, a następnie z np. ISK 9999 + prodigy dac. Okaże się, że pro gaming nie jest takie pro. To tak dla potomności 🙂

Używam sterowników sound blastera obecnie, ale z wbudowanego tam EQ nie korzystam. Kiedyś używałem "scout mode", co pozwalało usłyszeć prawie całe DD2. Zrezygnowałem ponieważ zauważyłem, że im przeciwnik był bliżej tym ciężej mi było sprecyzować dokładną jego pozycję. 

...dokladnie tak jak napisales ,czasem nie wyciagniesz z gufna pro ,a czasem mozna przedobrzyc ,kazdy powienien znalesc swoja "rownowage" 😉

• 1 month later...

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Powód: Sprawa została wyjaśniona

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...