Jump to content

Recommended Posts

9vyqKzu.png

 

O6kXESj.png

 

21. Do Holandii Sinterklaas (holenderska wersja Mikołaja) przybywa z Hiszpanii, a nie z bieguna północnego.

 

Imieniny obchodzą:

 

Piotr, Tomasz  oraz  Anastazy, Balbin, Festus, Gliceriusz, Glicery, Honorat, Temistokles, Tomisław, Tomisława

 

Przysłowia:

 

„Jaka pogoda Tomaszowa, taka będzie i majowa”
„Na Tomasza najdłuższa noc nasza”
„Na święty Tomasz dzień się z nocą sili, mniej nocy, więcej dnia będzie po chwili”
„Gdy na Tomasza deszcz pada, zmienną zimę zapowiada”
„Gdy na Tomasza pogoda, styczeń silne wiatry poda”
„Na Tomasza nie chodź do lasa”

 

Dzień Pamięci o Poległych na Misjach

 

To święto upamiętnia wszystkich żołnierzy, którzy oddali swoje życie za ojczyznę w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Obchody wyznaczono na 21 grudnia, ponieważ tego dnia w 2011 roku w Afganistanie zginęło pięciu polskich żołnierzy.

 

Światowy Dzień Pozdrawiania Brunetek

 

Swoje święto mają blondynki, więc i brunetki nie mogą być gorsze. Ciekawe tylko czy te pierwsze pozdrowią dzisiejsze „solenizantki”?

 

Dzień Orgazmu

 

Zdobywanie szczytów, jak się okazuje, to wyzwanie nie tylko podczas wypraw w Himalaje, ale również w pozycji leżącej. Święto orgazmu nie bez przyczyny zbiega się z przesileniem zimowym (Słońce góruje w zenicie) – pomysłodawcy obchodów tego dnia zachęcają do wyzwolenia „pokojowej energii jądrowej” poprzez globalny orgazm (oczywiście w zaciszu domowym), podczas którego powinny towarzyszyć myśli o światowym pokoju.  
Dobroczynne i „pokojowe” działanie orgazmu zostało poparte badaniami naukowymi. Wiąże się z tym cała gama hormonów wpływających na psychofizyczny stan człowieka. Od endorfin, czyli tzw. „hormonów szczęścia”, przez uspokajającą oksytocynę i rozluźniającą prolaktynę, która utrzymuje się nawet do 2 tygodni po orgazmie. Osiągnięcie orgazmu nie przysparza mężczyznom większych trudności, podczas gdy u wielu kobiet na szczytowanie nie jest czymś oczywistym podczas każdego stosunku. Nie ma również jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaką rolę z punktu widzenia ewolucji odgrywa kobiecy orgazm. Jednak jako że zaspokojenie seksualne pełni ważną funkcję emocjonalną w relacjach między partnerami, części kobiet (nawet 50%) zdarza się udawać orgazm. Niemal wszyscy mężczyźni są jednak przekonani, że to nie ich partnerki. Nie wiadomo zatem, czy orgazm może zaprowadzić pokój na świecie, na pewno jednak może zapewnić spokój w sypialni. A być może nawet dłuższe życie – badania British Medical Journal na 918 mężczyznach w wieku 45-59 lat wykazały, że Ci, którzy mieli mniej orgazmów byli narażeni na wcześniejszą śmierć dwa razy bardziej niż Ci, którzy mieli dwa lub więcej orgazmów w tygodniu. 

 

Panowie pamiętajcie aby dzień Święty święcić..;P

 

ONWv3nL.png

 

„Nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest.” -  Janusz Korczak

  • Super! 3
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...