Jump to content

Megan is Missing


Recommended Posts

 • Cała zawartość 3
 • Temat został założony
 • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Cześć.   Jeżeli ktoś nie oglądał filmu to ostrzegam, że w artykule mogą pojawić się spoilery.  Miłego czytania 🙂    ***********************************************************

Bardzo interesujący artykuł, czekam na kolejne, ponieważ czytało się z wielką ciekawością i wolę taką formę opisu o filmach, niż obecne zwiastuny. 😇

całkiem ciekawy artykuł 🙂 przyznam że sam film może nie był straszny lecz to co stało się tym dziewczyną masakra... Czekam na kolejny artykuł o jakimś filmie 😉 

Cześć.

 

Jeżeli ktoś nie oglądał filmu to ostrzegam, że w artykule mogą pojawić się spoilery. 

Miłego czytania 🙂 

 

********************************************************************************

 

Każdy kto oglądał film ,,Megan is Missing''  został poinformowany o tym, że film jest na autentycznych wydarzeniach. Został zmontowany z nagrań domowych, plików komputerowych oraz wiadomości publicznych. 

Na samym początku filmu można stwierdzić, iż nagrania i bohaterki nie są prawdziwe, a jest to zwykła gra aktorska. 

Powstała teoria, że reżyser horroru czerpał wiedzę i pomysł na film z kilku prawdziwych wydarzeń, gdzie występowały uprowadzenia nieletnich. Pod tym względem film mógłby być na autentycznych wydarzeniach.

 

 

 

Uprowadzenie Megan

 

Moment zarejestrowany z ulicznych kamer przedstawiający uprowadzenie Megan jest bardzo podobny do uprowadzenia realnej osoby.  Jak i w filmie tak i tutaj możemy dostrzec bardzo duże podobieństwo obu nagrań.  Tył parkingu, wyłaniająca się dziewczyna zza ściany. Na swojej drodze spotyka mężczyznę, krótka rozmowa, chwyt za ramie i obie postacie znikają z kamer. 

 

 

Prawdziwe nagranie uprowadzenia Carlie Brucia

 

 

Morderstwo, beczka 

 

315x466-Angela_Allen.jpg

 

Angela Allen - 16 letnia dziewczyna zaginęła 10 lutego. Po czasie jej ciało zostało znalezione wewnątrz niebieskiej beczki. Angela poszła na spacer, z którego już nie wróciła. Mordercą był Lloyd Jones. Zaczął się z nią kontaktować poprzez portal społecznościowy. Angela umarła z uduszenia.

Mamy tutaj kolejne podobieństwo. Młoda dziewczyna umawia się z chłopakiem poznanym w sieci, po czym jej ciało zostaje znaleziona w beczce tak jak Megan. 

 

*********************************************************

 

Ashley Marie Staw (Pond)

 

ashley.jpg

 

Ashley była nastolatką z rozbitej rodziny. Lubiła spędzać czas w domu szkolnej przyjaciółki w Oregon City w stanie Oregon. Relacje Ashley z rodziną przyjaciółki były tak bliskie, że wyjeżdżała razem z nimi na wakacje. Ojcem przyjaciółki, Mallori był Ward Weaver.

Zaginęła po wyjściu z domu na szkolny autobus.

 

W kolejnych miesiącach policja była wezwana do mieszkania Lori Pond z różnych powodów, w tym z zarzutu, że Pond była pijana i zaniedbywała dziecko. W kwietniu 2001 r. Ashley spędzała dużo czasu w domu przyjaciółki o imieniu Mallori, córki Warda Weavera. Wczesną wiosną Linda Virden, nauczycielka czytania Ashley, zgłosiła dyrektorowi szkoły podstawowej Gaffney, Lane Chrisowi Millsowi, że widziała, jak Weaver całuje Ashley w usta.

Wezwania policji w sprawie problemów w domu Pond były kontynuowane przez kilka następnych miesięcy.

 

Na początku sierpnia Ashley zwierzyła się Lindzie Virden, że Weaver ją molestuje i zagroził zeznaniem przeciwko niej w procesie jej ojca o gwałt. W kwietniu oskarżyła dwóch innych mężczyzn o molestowanie, ale wycofała zeznania i nie kontynuowała oskarżeń.

Po wysunięciu oskarżeń przestała chodzić do domu Weavera i poczuła się wykluczona przez Weavera, córkę Weavera i przyjaciół jego córki. Z powodu zaniedbań urzędników hrabstwa w związku z oskarżeniem, Weaver nie był w tym czasie badany ani oskarżany o seksualne wykorzystywanie Ashley.

Następnej jesieni, życie Ashleya uspokoiło się. Jej oceny się poprawiały i mniej walczyła z matką.

Jednak gdy zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, wydawało się, że Ashley i Weaver´owie częściowo odnowili przyjaźń.

 

Według Portland Tribune, 9 stycznia 2002 roku,  Ashley pożegnała się matką się około 8:15 rano i jak zawsze wyruszyła, by złapać autobus szkolny na przystanku w pobliżu domu Weavera. Co stało się z Ashley później? Wiadomo tylko, że w pewnym momencie przed śmiercią 12-latka spożyła aż pięć kieliszków whisky.

 Według syna Weavera, Francisa Weavera, jego ojciec wyznał mu, że zabił Ashley, ale szczegóły jego zeznań zmieniały się od czasu do czasu.

 

 

Miranda Gaddis

 

Miranda-Gaddis(1)200.jpg

 

Miranda urodziła się 18 listopada 1988 r. w Oregon City. Uczęszczała do gimnazjum Gardner i marzyła, aby pewnego dnia zostać modelką. Miranda należała do zespołu tanecznego i była opisywana przez przyjaciół jako towarzyska, zabawna i bardzo kochająca. Dziewczynka spędziła krótki czas w rodzinie zastępczej ze względu na problemy w domu. Mimo kłopotów Miranda wydawała się zrównoważona .

Nic dziwnego, że Ashley i Miranda byli przyjaciółkami. Były w tej samej drużynie tanecznej, tej samej szkole, mieszkały w tym samym budynku, a nawet były do siebie podobne. Miały również podobną przeszłość pod względem  wykorzystywania seksualnego jako małe dzieci.

 

9 stycznia 2002 r. Ashley zniknęła w drodze do szkoły. Policja przeprowadziła wywiad z Mirandą i innymi przyjaciółmi Ashley’s. W miarę analizowania informacji, władze zaczęły podejrzewać, że Ward Weaver był zamieszany w jej zniknięcie, ale nie dokonano wtedy aresztowania. Miranda była bardzo zaangażowana w śledztwo jej przyjaciółki, przekazała policji wszystko co opowiedziała jej Ashley .

Miranda znała kłopoty, jakich doświadczyła Ashley podczas jej częstych pobytów w domu Weavera. Miranda ostrzegła przyjaciół, aby trzymali się z dala od domu Weavera, ponieważ uważała, że Ward jest niebezpieczny. Niektórzy twierdzą, że Weaver obwiniał Mirandę za to, że jego córka doznała ostracyzmu w szkole i w okolicy, w której mieszkali.

 

Minęły dwa miesiące i nadal nie znaleziono Ashley Pond. Życie Mirandy powoli zaczęło wracać do normy. 8 marca 2002 roku, dzień zaczął się jak większość dni szkolnych w domu Mirandy. Jej matka, Michelle, wyszła około 7:30 do pracy. Zakłada się, że Miranda wyszła na przystanek autobusowy o zwykłej porze, około 8 rano. Szła tą samą ścieżką, którą Ashley przemierzała w dniu zaginięcia – tuż przy drzwiach domu Weavera.

Około 13:20 Michelle Gaddis odebrała telefon od swojej najstarszej córki, i dowiedziała się, że Mirandy nie było w szkole i że żaden z jej przyjaciół nie widział jej przez cały dzień. Szkoła potwierdziła, że była nieobecna na wszystkich zajęciach. Michelle natychmiast udała się na policję, aby zgłosić zaginięcie jej córki. Jako, że sprawy zaginięcia Ashley i Mirandy prawdopodobnie się łączyły, do sprawy włączyło się FBI. Policja i FBI rozpoczęły poszukiwania i dochodzenie w nadziei na zlokalizowanie Mirandy Gaddis.

Mieszkańcy Oregon City obawiali się, że porywacz dzieci planował już, kto będzie jego następną ofiarą. Matki zaginionych dziewcząt były przekonane, że osoba odpowiedzialna za te zniknięcia zna obie dziewczyny. Policja również skoncentrowała się na tej teorii i wróciła do przesłuchania wielu tych samych osób, z którymi rozmawiała zaledwie dwa miesiące wcześniej, kiedy zniknęła Ashley. Niektóre informacje, które otrzymali, wskazywały na Warda Weavera, tak jak w przypadku Ashley Pond, ale nadal nie dokonano aresztowania.

 

 

 

Krzyk dziewczyny syna Warda Weavera, doprowadził do rozwiązania sprawy zaginięcia Ashley Pond i Mirandy Gaddis. Kobieta, na wpół naga, wybiegła z domu Weavera, krzycząc, że Ward Weaver próbował ją zgwałcić. Syn Weavera zeznał policji, że jego ojciec przyznał, że zabił Ashley Pond. Te oskarżenia pozwoliły policji na przeszukanie nieruchomości Ward Weavera.

W weekend 24–25 sierpnia znaleziono ciała Ashley Pond i Mirandy Gaddis na terenie nieruchomości wynajmowanej przez Ward Weavera. Ciało Ashley znaleziono w beczce, w dziurze, pod betonową płytą, która została wylana wkrótce po tym, jak zginęła. Szczątki Mirandy znaleziono w szopie na tej samej posesji. Sekcja zwłok potwierdziła tożsamość obu dziewcząt.

 

Ward Weaver został oskarżony 4 października 2002 roku za zamordowanie dziewczynek, licznych gwałtów oraz zbezczeszczenia zwłok. Do żadnych  z tych się nie przyznał. Dopiero dwa lata później (22 września 2004 roku) przyznał się do zabicia dwóch dziewczynek i ukrywania ciał na swojej posesji. Weaver dostał dwa dożywotnie wyroki. 

 


********************************************************************************

 

Mam nadzieję, że podobała Wam się taka forma artykułu :D 

 

https://www.filmweb.pl/film/Megan+Is+Missing-2011-464231

 

 

 • Lubię to! 2
 • Super! 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo interesujący artykuł, czekam na kolejne, ponieważ czytało się z wielką ciekawością i wolę taką formę opisu o filmach, niż obecne zwiastuny. 😇

 • Super! 1
Link to post
Share on other sites

całkiem ciekawy artykuł 🙂 przyznam że sam film może nie był straszny lecz to co stało się tym dziewczyną masakra... Czekam na kolejny artykuł o jakimś filmie 😉 

 • Lubię to! 1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...