Jump to content

Recommended Posts

a2zydNl.png

 

ZJ9vB5M.png

 

9. W 1914 r. podczas I wojny światowej w okopach pomiędzy Brytyjczykami i Niemcami doszło do słynnego rozejmu bożonarodzeniowego. Wymieniali się oni prezentami przez neutralną ziemię niczyją, czy razem grali w piłkę nożną.

 

Imieniny obchodzą:

 

Leokadia, Wiesław, Wiesława  oraz  Chwalimira, Delfina, Gorgonia, Jan, Liboriusz, Naczęmir, Piotr, Prokul, Waleria, Wielisława, Wrocisław, Aneta

 

Przysłowie:

 

„Grudzień to miesiąc zawiły, czasem srogi, czasem miły”

 

Międzynarodowy Dzień Pamięci i Godności Ofiar Zbrodni Ludobójstwa oraz Zapobiegania tej Zbrodni

 

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji

 

Z ręką na sercu – kto nie zna przynajmniej jednego przypadku korupcji w swoim otoczeniu? Nie mówiąc już o wiadomościach w telewizji, co chwila informujących o tym, że ktoś został złapany na tym nielegalnym procederze. Obchody święta mają przyczynić się do zwalczania i zapobiegania korupcji.

 

Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej

 

Dzień Dziewic

 

Dziewictwo to wspaniała cnota, w dzisiejszym świecie niestety niezbyt doceniana, a nawet pogardzana. Święto ma na celu docenić te kobiety, które zachowują czystość dla tego jedynego i walczą z tym krzywdzącym stereotypem.

 

n7QOqpc.png

 

„Jeden papieros to pięć minut życia mniej. Jeden szczery wybuch śmiechu to pięć minut więcej. Jaki z tego morał?” -  Grzegorz Halama

  • Lubię to! 1
  • Super! 1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...