Jump to content

Recommended Posts

• Cała zawartość 7
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Tematem jest problem z ptb. Mianowicie, od dłuższego czasu zauważyłem, że ptb dokonuje zmian w drużynie, czyniąc grę niezbalansowaną. Dla przykładu dzisiaj, przy stanie 8-3 dla terrorystów ptb postano

Właśnie o tym mówię - w tej sytuacji PTB nie przenosiło graczy mimo rażącej przewagi, bo potrzebowało kilka rund na przeanalizowanie sytuacji. Natomiast w sytuacji gdyby przenosiło bez zastanowienia g

Wszyscy opisujecie bardzo skrajne przypadki, przez co przyszło mi coś do głowy. Jest taka opcja w cvarach, nie pamiętam jak się to fachowo nazywa, chodzi o "agresywność działania pluginu". Może wartoś

Tematem jest problem z ptb. Mianowicie, od dłuższego czasu zauważyłem, że ptb dokonuje zmian w drużynie, czyniąc grę niezbalansowaną. Dla przykładu dzisiaj, przy stanie 8-3 dla terrorystów ptb postanowiło do wygranej drużyny przenieść najlepszego fragera z ct, pomimo iż terro miało dobry skład, przez co ct zostało poważnie osłabione i co za tym idzie uczyniło obecną rozgrywkę niezbalansowaną. Problem nie występuje od dzisiaj, już wcześniej (grając parę miesięcy temu) zauważyłem, że ptb dokonuje takich rotacji w składach. Czy którykolwiek z ludzi odpowiedzialnych za ten plugin mógłby wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa u nas ten plugin? I czy dałoby radę cokolwiek z nim zrobić, żeby rozgrywka była bardziej zbalansowana?

@ Właściciel @ Junior Admin @ Administrator @ [CS 1.6] Opiekun Only De_Dust2

Jak i również zapraszam adminów dd2 do wypowiedzi, czy zauważyliście podobne problemy z balansem gry.
@ [CS 1.6] Admin Only De_Dust2 @ Globalny Admin 1.6

• Lubię to! 2
  • Dzięki! 1
1 minutę temu, relax napisał:

Czy którykolwiek z ludzi odpowiedzialnych za ten plugin mógłby wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa u nas ten plugin?

Tak dokładnie to nie.

Generalnie problem balansowania drużyn jest skomplikowany ze względu na to, że możemy operować tylko na twardych danych (fragi/zgony), plugin nie jest w stanie dokonać subiektywnej oceny gry gracza. Ponadto z tego co wiem, PTB bierze jeszcze pod uwagę ilość wygranych rund przez drużynę a nie tylko statystyki graczy. Sam kiedyś się podjąłem zaprojektowania algorytmu balansującego drużyny i nie jest to takie proste. Podsumowując, PTB jest wadliwe, ale nikt nie wymyślił (i raczej nie wymyśli) nic lepszego.

Godzinę temu, Ogen Dogen napisał:

Ponadto z tego co wiem, PTB bierze jeszcze pod uwagę ilość wygranych rund przez drużynę a nie tylko statystyki graczy.

To trochę słabo bierze to pod uwagę, skoro przy wygranej 8:3 do wygranego teamu przerzuca top1 z ct 😛 Nie znam się zbytnio na pluginach, ale może dałby radę dopisać jakiegoś custom cvara do ptb, który odpowiednio balansował rozgrywkę. Ale to jest temat do głębszej rozkminy 🤔

Raczej ciężko będzie coś zmienić, gdyż tak jak wspominał ogen, PTB wykorzystuje fragi/zgony i ilość rund. Nie jest to łatwe do zmodyfikowania.

Dlatego rolą adminów, op czy osób z flagami jest ingerowanie w balans drużyn. Oczywiście ze zdrowym rozsądkiem.

Jak przejde na spec do obserwacji i popatrze kilka rund gracza to PTB nie pozwala mi wybrac druzyny ,w odpowiedzi dosatje "lepiej zostan w druzynie ktora wybrales" czyli spec.

Bezsensowne przenoszenie graczy tez zauwazylem.

Wczoraj PTB postanowilo zrobic druzyne 2 TT na 10 CT ,bo w tt byl gracz ktory mial staty 22/5

Spotkalem sie z komenda /spec ktora pozwala przemieszczac sie miedzy team a spec bezproblemowo po wpisaniu tej komendy 🙂

Ale to juz osobna bajka do rozpatrzenia.

Edited by Lipny
4 godziny temu, Lipny napisał:

Wczoraj PTB postanowilo zrobic druzyne 2 TT na 10 CT ,bo w tt byl gracz ktory mial staty 22/5

Właśnie o tym mówię - w tej sytuacji PTB nie przenosiło graczy mimo rażącej przewagi, bo potrzebowało kilka rund na przeanalizowanie sytuacji. Natomiast w sytuacji gdyby przenosiło bez zastanowienia graczy w równych teamach bez dodatkowej analizy to znowu to mogłoby się wydawać dla nas bezsensowne. Plugin nigdy nie wykona takiej oceny jak człowiek, będzie się kierował tylko twardymi danymi, komputer nie ma i nigdy nie będzie miał intuicji jak my. Równie dobrze mógł stwierdzić, że ten gracze jest na tyle dobry, że poradzi sobie sam przeciwko takiej drużynie. Trochę siedzę w tym IT i mnie takie zachowanie w ogóle nie dziwi 😉 . W takich sytuacjach może jedynie admin zareagować i przenosić graczy ręcznie.

• Lubię to! 1
  • Dzięki! 1

Wszyscy opisujecie bardzo skrajne przypadki, przez co przyszło mi coś do głowy. Jest taka opcja w cvarach, nie pamiętam jak się to fachowo nazywa, chodzi o "agresywność działania pluginu". Może wartość jest ustawiona na najwyższą, dlatego ptb wariuje i dzieją się takie rzeczy? 

By Ogen Dogen,

jest domyślna, czyli 1 a jeszcze są wyższe 2 i 3

By relax,

Te agresywniejsze ustawienia czasem nie powinny działać na tej zasadzie, że przenosi lepszego gracza do przegrywającego teamu, a nie z przegrywającego do wygrywającego?