Jump to content

Jak uporać się z lagami ???

Recommended Posts

• Cała zawartość 12
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Witajcie. Domyślam się,że temat był już wałkowany,ale każdy przypadek jest inny. Więc tak. Od paru dni mam straszne lagi i nie mogę się ich pozbyć. Ping lata 30-100 , fps-y są ok. Żadne komendy w kons

Witaj @siwy277 Podlaczales swoj komputer pod inny internet i jest to samo ? Hmm, moze karta sieciowa jebla i dławi ... Mam nadzieje ,ze sprawdziles czy ci sie ktos na router nie wjebal

skok 55ms - 180ms to ping w grze wyskoczy okolo 100 na chwile czyli sie zgadza ,wina netu ,testowales na podobnym necie dlatego nie widziales roznicy. Karta sieciowa sprawna bo inaczej zrywalo by paki

Witajcie. Domyślam się,że temat był już wałkowany,ale każdy przypadek jest inny. Więc tak. Od paru dni mam straszne lagi i nie mogę się ich pozbyć. Ping lata 30-100 , fps-y są ok. Żadne komendy w konsoli nie pomagają. Reinstal i różne programy typu Malware itd , też już mam za sobą. Wina raczej nie leży po stronie internetu ,  ponieważ sprawdzałem na innym i jest to samo. Ja już nie mam pomysłów , pomożecie ? 🙂

• Zmieszany 1

Witaj @siwy277

Podlaczales swoj komputer pod inny internet i jest to samo ?

Hmm, moze karta sieciowa jebla i dławi ...

Mam nadzieje ,ze sprawdziles czy ci sie ktos na router nie wjebal xD

Przycisnij lewy klawisz windows + R i w opcji uruchom wpisz ping -t 8.8.8.8

Wyskoczy okno z odpowiedzami czasu przesylanych pakietow

Powiedz mi jakie sa czasy odpowiedzi ,czy nie skacze miedzy 9ms a 100ms (tylko popatrz tak z minute)

W ten sposob sprawdzimy czy to obciazenie internetu czy CS cos dlawi

Umnie jest miedzy 9ms a 30ms wiec jest stabilnie

Wejdz tez na strone speedtest.pl i pokaz wynik testu predkosci lacza download/upload i opoznienie

Edited by Lipny
  • Lubię to! 1
36 minut temu, Lipny napisał:

Witaj @siwy277

Podlaczales swoj komputer pod inny internet i jest to samo ?

Hmm, moze karta sieciowa jebla i dławi ...

Mam nadzieje ,ze sprawdziles czy ci sie ktos na router nie wjebal xD

Przycisnij lewy klawisz windows + R i w opcji uruchom wpisz ping -t 8.8.8.8

Wyskoczy okno z odpowiedzami czasu przesylanych pakietow

Powiedz mi jakie sa czasy odpowiedzi ,czy nie skacze miedzy 9ms a 100ms (tylko popatrz tak z minute)

W ten sposob sprawdzimy czy to obciazenie internetu czy CS cos dlawi

Umnie jest miedzy 9ms a 30ms wiec jest stabilnie

Wejdz tez na strone speedtest.pl i pokaz wynik testu predkosci lacza download/upload i opoznienie

Więc tak. Jakieś 90 % jest pomiędzy 9-30 , rzadko ok 55 i zdarza się bardzo rzadko , ale jednak ok180 . Nooo a teraz hit speedtest  b/d b/d b/d  🙂

Godzinę temu, siwy277 napisał:

Więc tak. Jakieś 90 % jest pomiędzy 9-30 , rzadko ok 55 i zdarza się bardzo rzadko , ale jednak ok180 . Nooo a teraz hit speedtest  b/d b/d b/d 

skok 55ms - 180ms to ping w grze wyskoczy okolo 100 na chwile czyli sie zgadza ,wina netu ,testowales na podobnym necie dlatego nie widziales roznicy. Karta sieciowa sprawna bo inaczej zrywalo by pakiety albo byly by 1000+

co to znaczy b/d liczby podaj...

brak danych ? VPN masz czy jaki grzyb ?!

ogolnie musze wiedziec jaki masz internet czy to orange swiatlowod ,osiedlowka po antenie czy LTE na karte.... ?

Edited by Lipny
  • Lubię to! 1
By Waterovsky,

b/d = brak danych

Kabel czy wifi? Jak wifi to:

• Sprawdź czy tak samo masz na kablu
  • Sprawdź czy używasz częstotliwości 5GHz (jeśli jej nie widzisz to prawdopodobnie dlatego, że twój adapter/karta wifi nie obsługuje tej częstotliwości)
  • Spróbuj usiąść bliżej rutera i sprawdź czy nadal jest taki problem
19 godzin temu, Lipny napisał:

skok 55ms - 180ms to ping w grze wyskoczy okolo 100 na chwile czyli sie zgadza ,wina netu ,testowales na podobnym necie dlatego nie widziales roznicy. Karta sieciowa sprawna bo inaczej zrywalo by pakiety albo byly by 1000+

co to znaczy b/d liczby podaj...

brak danych ? VPN masz czy jaki grzyb ?!

ogolnie musze wiedziec jaki masz internet czy to orange swiatlowod ,osiedlowka po antenie czy LTE na karte.... ?

Nie ma żadnych danych "liczb" , ping jak i up i  down wyskakuje b/d. Nie mam VPN . Zaczynam się martwić bo ostatnio zmieniłem neta z orange na c+ czyli play LTE na karcie.

12 godzin temu, Ogen Dogen napisał:

Kabel czy wifi? Jak wifi to:

• Sprawdź czy tak samo masz na kablu
  • Sprawdź czy używasz częstotliwości 5GHz (jeśli jej nie widzisz to prawdopodobnie dlatego, że twój adapter/karta wifi nie obsługuje tej częstotliwości)
  • Spróbuj usiąść bliżej rutera i sprawdź czy nadal jest taki problem

Tak , na kablu to samo
Nie wiem o co kaman , mam dwie karty , hmmm , jedna 2,4 a drugiej za diabła nie mogę znależć ile ma GHz
Ruter mam 20 cm od lapka 🙂

Tak dziala wlasnie LTE ,komunikujesz sie z nadajnikiem takim ,co masz te anteny na dachach do telefonow komorkowych ,jest zapewne daleko od ciebie.

Jak wyjdziesz z tym na dwor to bedziesz mial ping 5ms a w domu 30ms + skoki

Wroc pan lepiej do kabla ,ale nie orange tylko sa fajne sieci osiedlowe bardzo tanie takie jak Tel Pol co daje po kablu koncetrycznym ,bedzie ci to dzialalo 120% lepiej niz ta karta.

Ewentualnie jakis prywaciasz osiedlowy. Popytaj ludzi skad maja neta 😉

No chyba ,ze mieszkasz na wsi 500km od miasta ,lub na obrzezach miasta no to masz przejebane 🤭

Ale skoro orange dotarlo do ciebie to i UPC dotrze ,maja tez niskie rachunki.

Edited by Lipny
4 godziny temu, siwy277 napisał:

Zaczynam się martwić bo ostatnio zmieniłem neta z orange na c+ czyli play LTE na karcie.

No to jak to jest internet LTE to nie mamy o czym rozmawiać :D Tutaj nic nie zrobisz, musisz do normalnego łącza po koncentryku albo światłowodzie.

7 godzin temu, Lipny napisał:

Tak dziala wlasnie LTE ,komunikujesz sie z nadajnikiem takim ,co masz te anteny na dachach do telefonow komorkowych ,jest zapewne daleko od ciebie.

Jak wyjdziesz z tym na dwor to bedziesz mial ping 5ms a w domu 30ms + skoki

Wroc pan lepiej do kabla ,ale nie orange tylko sa fajne sieci osiedlowe bardzo tanie takie jak Tel Pol co daje po kablu koncetrycznym ,bedzie ci to dzialalo 120% lepiej niz ta karta.

Ewentualnie jakis prywaciasz osiedlowy. Popytaj ludzi skad maja neta 😉

No chyba ,ze mieszkasz na wsi 500km od miasta ,lub na obrzezach miasta no to masz przejebane 🤭

Ale skoro orange dotarlo do ciebie to i UPC dotrze ,maja tez niskie rachunki.

No to leżę. Zrezygnowałem z jedynego normalnego internetu w miejscu w którym mieszkam. Miałem te Orange i nie było żadnych problemów. Tak to jest jak człowiek chce sobie polepszyć. Na to wygląda,że jednak u Was nie zagoszczę , jedynie za dwa lata 🙂🙂🙂 

Myślę, że temat wyjaśniony, w razie jakbyś miał więcej pytań to pisz, otworzymy ponownie temat 😉

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Powód: Sprawa została wyjaśniona

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...