Jump to content

Recommended Posts

0kIgFcx.png

 

Imieniny obchodzą:

 

Roman, Tomasz  oraz  Agnieszka, Aniela, Cieszymysł, Filipina, Gabriela, Galezy, Hezychiusz, Józefa, Karolina, Klaudyna, Leonard, Noe, Odo, Odon

 

Przysłowie:

 

„Gdy w listopadzie wody się podniosą, to snadź w zimie deszcze roszą”

 

Dzień Systemów Informacji Geograficznej

 

Światowy Dzień Bicia Rekordów

 

Dzień Bicia Rekordów Guinnessa – Guinness World Records Day 
Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa to jeden z najbardziej niesamowitych i nietypowych dni w roku. Tego dnia, swoje święto obchodzą wszyscy rekordziści z całego świata, który dzięki ogromnej motywacji i niestrudzonemu wysiłkowi, zdołali dokonać czegoś tak niebywałego, że trafili na karty legendarnej Księgi Rekordów Guinnessa. Dzień Bicia Rekordów to również doskonała okazja do przesunięcia granic własnych możliwości i ustanowienia nowego, niesamowitego rekordu. Dowiedz się więcej o Guinness World Records Day!  
 
Kiedy obchodzimy Dzień Rekordów Guinnessa? 
Guinness World Records Day jest świętem ruchomym. Oznacza to, że każdego roku, rekordziści z całego świata świętują w innym terminie. Nie ma jednoznacznej reguły dotyczącej wyznaczania konkretnej daty tego święta przez londyńskiego Guinnessa, jednak istnieje pewna prawidłowość, którą można zaobserwować, jeżeli przeanalizuje się ubiegłe daty GWR Day. Wniosek jest taki, że Dzień Bicia Rekordów Guinnessa przypada zazwyczaj w środę lub czwartek w pierwszej połowie listopada.  
 
Historia Dnia Rekordów Guinnessa 
Pierwszy raz Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa odbył się 12 listopada 2004 roku. Okazją do zorganizowania święta była chęć uroczystego upamiętnienia sukcesu, który odniosła pierwsza drukowana edycja Księgi Rekordów Guinnessa. Publikacja ukazała się po raz pierwszy 27 sierpnia 1955 roku, a w okolicach listopada tego samego roku stała się już bestsellerem. Począwszy od 2004 roku, Guinness World Records Day, każdego roku inspiruje setki ludzi do podejmowania się kolejnych, rekordowych osiągnięć.  
 
Jak pobić rekord podczas Dnia Bicia Rekordów Guinnessa?  
Księga Rekordów Guinnessa pełna jest już niesamowitych osiągnięć śmiałków z całego świata, jednak wciąż jest w niej sporo miejsca na nowe wyzwania. Do najbardziej niecodziennych rekordów można zaliczyć chociażby osiągnięcia takie jak: najwięcej koszulek założonych na siebie jednocześnie, najwięcej pompek wykonanych w ciągu 24 godzin czy najwięcej desek sedesowych rozbitych ręką w ciągu 1 minuty.  
 
Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z już ustanowionymi rekordami, ale również do pobicia własnego rekordu. W Polsce pomocą w biciu światowych rekordów Guinnessa i certyfikacją oficjalnych Rekordów Polski zajmuje się Biuro Rekordów. Specjaliści z Biura Rekordów profesjonalnie pomagają w wyborze odpowiedniej kategorii rekordu do pobicia oraz przeprowadzają przez cały proces krok po kroku. Bicie rekordu podczas Guinness World Records Day pozwala zapisać się na kartach historii!  
 
Autor tekstu: Biuro Rekordów 

 

Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc

 

Ta choroba należy do głównych przyczyn przewlekłej chorobowości i umieralności na świecie. Celem obchodów jest poprawa opieki nad pacjentami ora zwiększenie świadomości na temat POChP, np. jej głównych przyczyn, którymi jest m. in. zanieczyszczone powietrze i palenie tytoniu.

 

Międzynarodowy Dzień Sztuki Islamu

 

Dzień Myszki Miki

 

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

 

Tego dnia z inicjatywy Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w wielu państwach przeprowadzane są kampanie społeczne mające na celu zwiększenie świadomości dotyczącej odpowiedzialnego stosowania antybiotyków, a także ryzyka, jakie niosą ze sobą te substancje. Od czasu wprowadzenia penicyliny w 1940 roku naukowcy opracowali do dziś ponad 150 antybiotyków, które uratowały życie setek milionów ludzi i drastycznie ograniczyły liczbę zgonów na skutek zapalenia płuc, zapalenia jelit, biegunki, błonicy i wielu innych infekcji. Powszechna dostępność leków antybakteryjnych wiąże się jednak z pewnymi problemami – jednym z najpoważniejszych jest zbyt częste stosowanie antybiotyków, przez co niebezpieczne bakterie stają się coraz bardziej odporne na ich działanie. Wtedy też konieczne staje się stosowanie innych antybiotyków, co z kolei zwiększa ryzyko groźnych powikłań. Innym częstym błędem jest nieuzasadnione przyjmowanie antybiotyków, na przykład w przypadku zwykłego przeziębienia czy grypy, wywoływanej jest przez wirusy, przeciwko którym antybiotyki po prostu nie działają. Edukacyjny wymiar obchodów Dnia Wiedzy o Antybiotykach dotyczy zatem nie tylko pacjentów, ale również lekarzy. Jak wskazują badania przeprowadzone w Kanadzie, lekarze z dłuższym stażem są bardziej skłonni do niewłaściwego lub nieuzasadnionego przepisania antybiotyków – przyczyną nie zdaje się być jednak niedouczenie, tylko rutyna.


g0Sl9u0.png

 

„Szczęście jest czymś, co przychodzi pod wielo­ma pos­ta­ciami, więc któż je może rozpoznać?” -  Ernest Hemingway

 

 

  • Lubię to! 1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...