Jump to content

Pytanie Tygodnia #76

Recommended Posts

• Cała zawartość 11
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

Popieram ogólny protest w słusznej sprawie praw do aborcji (oczywiście w określonych przypadkach, a nie na życzenie). Nie podoba mi się natomiast (jak mniemam większości) to, że lewackie ugrupowania p

Aborcja od samego początku III RP była wykorzystywana przez wszystkie rządy jako temat zastępczy służący do przysłonienia jakiejś afery, nowego podatku, nowej ustawy, jakiejś zmiany, która normalnie w

Obecna sytuacja w kraju wygląda w ten sposób że rząd ma w to wyjebane ze względu na samego wirusa uderzyli specjalnie w słaby punkt czyli kobiety + aborcja po czym gdy się to już skończy wpierdolą loc

https://i.imgur.com/tZqvcWl.png

Jakie jest Twoje zdanie na temat obecnych w kraju strajków? Jak Ty oceniasz obecną sytuację?

• Lubię to! 2
  • Super! 1

Popieram ogólny protest w słusznej sprawie praw do aborcji (oczywiście w określonych przypadkach, a nie na życzenie). Nie podoba mi się natomiast (jak mniemam większości) to, że lewackie ugrupowania podpinają się pod ten protest i dokonują prowokacji i próbują wzniecać zamieszki, najeżdżają na tradycje chrześcijańskie itp.

• Lubię to! 4
  • Super! 1

Obecna sytuacja w kraju wygląda w ten sposób że rząd ma w to wyjebane ze względu na samego wirusa uderzyli specjalnie w słaby punkt czyli kobiety + aborcja po czym gdy się to już skończy wpierdolą lockdown i powiedzą że za dużo zachorowań, a dlaczego za dużo ? bo były strajki i ludzie się pozarażali polska zostanie udupiona po raz kolejny a rząd się będzie cieszyć bo kasa wpadnie i tak się to będzie toczyć. Dodatkowo dlaczego rząd nie zamyka wszystkiego na raz ? bo wybija wszystko po kolei zaczynając od małych firm ewentualnie większych które nie dadzą rady się utrzymać kończąc na firmach zajmujących się rozrywkami itd itd a na sam koniec dlaczego granic nie zamykają ? skoro to może być kolejne zagrożenie dla państwa ? a no pewnie dlatego że skoro zbliżają się święta to polacy będą zjeżdżać i kupować prezenty wydając w chu kasy z czego państwo się cieszyć będzie ale w międzyczasie wprowadzili większy podatek dla firm pracujących za granicą więc kolejne plusy dla państwa. Wiem jest to chaotycznie napisane może ktoś to zrozumie takie jest moje zdanie na ten temat może ktoś ma podobne ale zastanawiając się od początku jak to się toczyło to właśnie w ten sposób nasz ukochany rząd postępuje 🙂 Powodzonka :D 

• Lubię to! 4

Jak najbardziej popieram, ponieważ to co się w obecnej chwili odpierdala to przechodzi ludzkie pojęcie. 

NIE DAJCIE SIĘ PISIOROM KOBITKI! 😎🏾
POZDRO! ✌🏾🏾

#JebaćPIS 

Edited by .exe
  • Lubię to! 3

Aborcja od samego początku III RP była wykorzystywana przez wszystkie rządy jako temat zastępczy służący do przysłonienia jakiejś afery, nowego podatku, nowej ustawy, jakiejś zmiany, która normalnie wywołałaby spore oburzenie w społeczeństwie. Trzeba przepchnąć coś niewygodnego? No to rozkopujemy temat aborcji, ale ostatecznie nic nie zmieniamy. Tak było zawsze. Natomiast teraz PiS zużył za jednym zamachem cały potencjał tej sprawy (od orzeczenia TK nie ma odwołania, trzeba zmienić konstytucje aby je zmienić), bardzo dobrze wiedząc co to spowoduje. Moment na to również nie został wybrany na pewno przypadkowo, a więc po co to wszystko? Skoro kompromis aborcyjny nie był konstytucyjny przez 27 lat to chyba mógł jeszcze trochę poczekać, zanim się pandemia skończy?

Moim zdaniem są dwie możliwości - albo te protesty w jakiś sposób służą pisowi (ewidentnie jest spolegliwy wobec nich, a stańcie na ulicy w grupie 6 osób to dostaniecie mandat 😉) albo ten temat ma przykryć coś naprawdę grubego. Co wiemy, że na ten moment zostało przykryte? Tak jak pisał @ Notarrododatkowe opodatkowanie dla osób pracujących zagranicą oraz dla spółek komandytowych. Obiło mi się również o uszy, że wprowadzono obowiązek szczepień na covid, lecz nie mogłem się doszukać źródła, które na to jednoznacznie wskazuje. Trzeba im patrzeć na ręce, być może wyjdzie coś jeszcze.

Wracając do pytania, osobiście jestem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego jak większość polaków i nie należało go ruszać przez żadną ze stron. Świetnie to zostało przedstawione w wykładzie prof. Wolniewicza

Same protesty popieram, lecz powinny odbywać się w bardziej cywilizowany sposób. Boli mnie, że atakowane są kościoły, duchowni oraz wierzący. Boli mnie, że dewastowane jest mienie publiczne. Nie tak się manifestuje sprzeciw! Z początku myślałem, że miały one na celu jeszcze większego podzielenia społeczeństwa, lecz teraz do protestów kobiet zaczęły dołączać się inne grupy społeczne, poszkodowane przez decyzje rządowe. Kaczyński w swoim ostatnim orędziu zachęcał do obrony kościołów i podżegał do zaostrzania konfliktu, żeby nas jeszcze bardziej podzielić. Natomiast protesty niespodziewanie przybrały formę protestów antyrządowych i w pewnym stopniu wymknęły się spod kontroli. Zastanawiające jest jednak, że w narracji medialnej na tych protestach nie ma wirusa i śmiało zachęca się do brania udziału. Jednocześnie ciekawi mnie jeszcze co media i rząd powiedzą o marszu 11 listopada? Rozumiem, że tam już wirus będzie szalał i będzie bardzo groźny? 😉

Przyszło nam żyć w ciężkich i zwariowanych czasach, nie dajcie się zwariować 🙂

• Lubię to! 5

Sama ustawa antyaborcyjna wprowadzona po to żeby coś przemycić po cichu, ukokosić się lepiej przy stołkach albo zabezpieczyć przyszłość, na wypadek gdyby już nie rządzili. Samej aborcji na życzenie również nie popieram, jednak są wyjątki jak dziecko poczęte z gwałtu, nierokojący, uszkodzony płód, kiedy wiadomo że dziecko będzie np. warzywem. Lepiej dla niego i rodziców, skrócić dziecku cierpienie, ale również sobie, bo później opieka nad taką osobą jest baardzo kosztowna i mecząca psychicznie. Z ciekawością, ale też niepokojem przyglądam sie jak wyglądają protesty przeciw tej ustawie. Bo z jednej strony są słusznie oburzeni obywatele(nie popieram również aktów wandalizmu typu niszczenie pomników, ale jest to raczej margines, z tego co mi wiadomo) ale PIS napuścił na nich kiboli oraz organizacje skrajnie prawicowe. Wszystko śmierdzi małą wojną domową, skalkulowaną po to, żeby poróżnieni między sobą ludzie nie byli tak skuteczni. W latach '80 wielu protestowało przeciw władzy i wszyscy byli zjednoczeni. Teraz jedni biją się z drugimi. Pewne jest to, że niedługo odnotujemy skokowy wzrost zakażeń, winą za to zostaną obarczone głównie domagające się przywrócenia swoich praw kobiety i popierający je mężczyźni, oby tylko pod tym pretekstem nie wprowadzono stanu wyjątkowego/wojennego, wtedy każde usunięcie niewygodnych dla władzy osób będzie uzasadnione dbaniem o porządek w kraju

• Lubię to! 2

Moim zdaniem każdy ma prawo decydować o własnym życiu, a przynajmniej powinien mieć takie prawo. To co się aktualnie dzieje tak już kilku panów wspomniało  zawsze 'przepycha' coś większego A uderzenie w tak słaby punkt to tylko odwrócenie uwagi. Nie jestem zwolenniczką aborcji jeżeli chodzi o aborcję na życzenie ale w przypadkach kiedy dziecko jest chore/upośledzone  czy płód zagraża życiu matki jak najbardziej. To powinna być indywidualna sprawa. I nikt nie powinien decydować za Nas. Jeżeli ktoś ma ochotę - proszę bardzo... Ale nie na siłę bo nikt życia za kogoś nie przeżyje. 

• Lubię to! 2

Modernizacja niebawem tej ustawy będzie, bo faktycznie jest trochę przesadzona 🙂 A jak dalej jednemu z drugim nie będzie pasować to wypierdalaj za granice  :D droga otwarta.

@ Dzaastine można zamykać xDDDDDDD  sprawa została wyjaśniona 

• Ja pierd*le 4
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...