Jump to content

Recommended Posts

1d7bGX2.png

 

Imieniny obchodzą:

 

Narcyz, Teodor, Wioletta oraz Dalia, Dalimir, Donat, Ermelinda, Euzebia, Felicjan, Franciszek, Ida, Lubgost, Maksymilian, Serafin, Walenty, Walentyn, Zenobiusz, Żelibor

 

Przysłowie:

 

Międzynarodowy Dzień Łuszczycy

 

W 2004 roku przy wsparciu i wydatnej pomocy Międzynarodowej Federacji Chorych na Łuszczycę ( IFPA ), z inicjatywy chorych na łuszczycę na całym świecie ustalono dzień 29 października Światowym Dniem Łuszczycy ( WPD).

 
 
Na całym świecie na łuszczycę choruje około 3% społeczeństwa. Dzień ten ma zwrócić uwagę jak wielkim problemem społecznym jest ta niezakaźna i nieuleczalna, przewlekła choroba. W szczególności celem Światowego Dnia Chorych na Łuszczycę jest podnoszenie świadomości o chorobie i jej niezakaźności zarówno wśród chorych, jak i całego społeczeństwa tak, aby można było mówić o tej chorobie otwarcie, bez wstydu. Poprzez zwrócenie uwagi na ogrom problemu, zachęcanie rządów, lekarzy i wszystkich odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną do umożliwienia dostępu do optymalnego leczenia tej wyniszczającej choroby. Święto to ma także zjednoczyć wszystkich chorych zrzeszonych i nie zrzeszonych w różnych organizacjach łuszczycowych na całym świecie, aby głos chorych był słyszalny i wysłuchany.

 
 
W Polsce każdego roku stowarzyszenia z okazji Światowego Dnia Chorych na Łuszczycę przygotowują różne akcje mające na celu realizację założonych w 2004 roku celów.

 

Dzień Udaru Mózgu

 

Dzień Internetu

 

cpqZN6Y.png

 

„Tra­cić siebie dla dru­gich to jest właśnie od­najdy­wać siebie.” -  Maria Dąbrowska

  • Lubię to! 2
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...