Jump to content
Ogen Dogen

Serwery CS:GO - Plany

20 posts in this topic

Recommended Posts

Właściciel

Dzisiaj po krótkiej debacie z @ whytti. doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu dalej opłacać serwerów Retake i chcemy zastąpić je jednym, który będzie bardziej grywalny, bardziej nastawiony na budowanie społeczności oraz taki na którym będziemy mogli sprzedawać pewne usługi, dodatki, ponieważ obecne serwery Retake nie pozwalają nam na ich opłacenie. Jak wspomniałem chcemy, aby serwer skupiał się na budowie społeczności, zatem powinien być to mod typu ffa/4fun/3maps/4maps itp. gdzie jest normalna rozgrywka. Odpadają raczej mody, które wprowadzają zupełnie nową rozgrywkę typu Retake/Surf itp. Jednakże, jeśli ktoś rzuci taką dobrze uargumentowaną propozycję to również ją rozważymy.

Pojawia się tutaj pytanie, jak opłacić ten serwer? Zostanie otworzona rekrutacja na admina tego serwera, gdzie pierwsi administratorzy będą mieli do zapłaty równą składkę. Łącznie będziemy chcieli uzbierać na 3 pierwsze miesiące serwera. Takie osoby będą miały opłaconego admina na 3 miesiące + dostaną darmowego VIP'a.

Dobrze, administracja zebrana, serwer kupiony, więc kto zajmie się nim od strony technicznej? @ whytti. Będzie też on opiekunem serwera przez pewien okres, aż nie wybierze osoby, która będzie godna tak wielkiego zadania. Oczywiście będzie cały czas wspierał serwer od strony technicznej.

Ostatnie pytanie i najważniejsze. Jaki to konkretnie będzie mod? O odpowiedź, a właściwie podpowiedź prosimy was. Strzelać w ciemno z modem jest bez sensu. Lepiej wybrać taki, który będą chcieli ludzie. Oczywiście wszelkie opcje rozważymy, bo może być hype na jakiś serwer przez pierwsze tygodnie, a potem serwer może umrzeć i wszystko pójdzie na marne. Wybrany zostanie mod, który będzie miał najwięcej sensu w stworzeniu.

Wybierzemy Wasze najciekawsze 2-3 pomysły z tego tematu i zrobimy drugi temat z ankietą w której wybierzemy mod, który zrealizujemy. Prosimy również do pomysłów podawać sensowną argumentację - dlaczego akurat ten mod, jak go widzisz, może masz jakieś własne doświadczenia z prowadzeniem takiego serwera lub dłuższej gry na takim? Czekamy na propozycje 🙂

PROSZĘ RÓWNIEŻ O NIE ZABIERANIE GŁOSU PRZEZ OSOBY, KTÓRE NIE GRAJĄ, NIE GRAŁY I NIE ZAMIERZAJĄ GRAĆ NA NASZYCH SERWERACH CS:GO! CHCEMY ABY ZOSTAŁO TO ZAINICJOWANE PRZEZ OSOBY, KTÓRE ZNAJĄ SPECYFIKĘ TEJ GRY, JEJ SERWERÓW ORAZ JEJ GRACZY!

(nie dotyczy wyższej administracji)

• Lubię to! 4
  • Super! 1

Moderator

Modem, który ostatnimi czasy zapadł mi najbardziej w pamięć to Arenki 1vs1. Lubiłam grać na tym modzie. Nie jest on jakoś bardzo skomlikowany bo rozgrywka nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. A fajna wywalizcja się robi 🙂

• Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
  • Zmieszany 1

Opiekun

4FUN. 

Można porobic wiele płatnych usług ktore utrzymaja serwer i moze cos wpadnie na reklame. 

rozgrywka moze byc ciekawa. mozna porobic misje. skiny itp. :). 

Powodzenia 🙂

@ whytti. zwykly 4Fun. cos w podobie tego co my mamy na 1.6 🙂

• Dzięki! 1
Whytti,

Chodzi ci o coś w stylu minigames?

Donator
9 godzin temu, TOKSYNA napisał:

Modem, który ostatnimi czasy zapadł mi najbardziej w pamięć to Arenki 1vs1. Lubiłam grać na tym modzie. Nie jest on jakoś bardzo skomlikowany bo rozgrywka nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. A fajna wywalizcja się robi 🙂

To prawda ,tryb multi areny jest grany ale nie u nas. Byla juz arena i stala pusta ,jezeli bedzie dobra reklama i bedzie grane to arena moze wrocic.

Ale na arenie nie zrobisz vipa ,bo co im dasz jak arena to taki inny DM 😆

Tryb 4Fun nie byl by glupi pod wzgledem vipa i bylby grany.

Z tym ,ze vip na 4fun to skakanie x2 ,latanie ,ninja itp ...gracze nowi beda sie wkurwiac ,ze gra pay to win bo same vipy 😡

Tryb FFA + vip bylby grany chetnie i vip nie bylby wkurwiajacy dla ludzi bez vipa ,bo vip dawal by menu kilku broni + kevlar i granaty.

Gracz vip dawal by bronie co runde placzkom bez vipa i byl by wilk syty i owca cala 🤗

Jestem za FFA 😎

• Dzięki! 1
Ogen Dogen,

swojego czasu arenki u nas potrafiły mieć ponad 32 graczy online ;)

Moderator
1 godzinę temu, Lipny napisał:

To prawda ,tryb multi areny jest grany ale nie u nas. Byla juz arena i stala pusta ,jezeli bedzie dobra reklama i bedzie grane to arena moze wrocic.

Ale na arenie nie zrobisz vipa ,bo co im dasz jak arena to taki inny DM 😆

Tryb 4Fun nie byl by glupi pod wzgledem vipa i bylby grany.

Z tym ,ze vip na 4fun to skakanie x2 ,latanie ,ninja itp ...gracze nowi beda sie wkurwiac ,ze gra pay to win bo same vipy 😡

Tryb FFA + vip bylby grany chetnie i vip nie bylby wkurwiajacy dla ludzi bez vipa ,bo vip dawal by menu kilku broni + kevlar i granaty.

Gracz vip dawal by bronie co runde placzkom bez vipa i byl by wilk syty i owca cala 🤗

Jestem za FFA 😎

Jeden serwer, a 10... na którym można się skupić daje większe szanse na sukces niż kilka serwerów na które nikt nie ma czasu.

Cześć, serwer retake pistol był atrakcyjny dla mnie (miałem 300+h na nich), jak i dla samych graczy, w końcu był inny niż wszystkie retake, bo zawsze jak ktoś myśli "retake" to ma na myśli karabiny, a pistolety to coś innego. Jeszcze do pewnego czasu oba serwery pistol only były pełne i nadal wchodzą tam gracze. Jestem u Was adminem już pół roku i swego czasu uważałem ze retake pistols było najlepszą rzeczą, która mnie spotkała na tej sieci, a teraz znika 😞. Może udałoby się znaleźć sponsora, żeby działał choć ten jeden serwer retake, może wklejenie reklam na ściany map. Kiedyś na czacie administracji CSKat na steamie padła propozycja żeby zebrać parę osób z administracji i wejść na serwer, bo ludzie sami nie wejdą na pusty serwer, a jak już jest te 5 osób nas serwerze to ludzie zaczynają wbijać i po chwili robi sie 10/10, niestety to tego nigdy nie doszło, wiec można zorganizować to teraz - najłatwiejszy sposób na przyciągnięcie graczy, ale nie praktykowany u nas. 

• Dzięki! 1

Donator

oMirage bądź FFA, skoro Retake nie ma sensu no to cóż ¯\_(ツ)_/¯ 

• Dzięki! 2

Junior Admin

Obecnie najbardziej ogrywanymi w Polsce są serwery only mirage i arenki 1v1. Niestety konkurencja jest sporawa, więc serwer musi być zrobiony z głową, by przyciągać graczy.

Myślę, że dobrze zrealizowany only mirage z kosami, rękawiczkami, agentami do wyboru, etc. - powinien się sprawdzić.

Jeśli już przy temacie serwerów jesteśmy, zrezygnowałbym z gungame 1.6, który 24/7 stoi pusty. Na 4fun i paintballu jeszcze ktoś tam czasem gra, a d2 to "wizytówka" naszej sieci, więc zostawiłbym układ 3 na 3 (trzy serwery 1.6 oraz trzy cs:go).

Pomyślałbym nad serwerem ventrillo, żeby było 3 na 3 na 3 (to żart XD)

z144zQl.jpg

Taki układ. Ewentualnie z retake lub only awp zrobić arenkę, ale wszystko po kolei :D

• Lubię to! 1
  • Dzięki! 1

VIP

Jak wyżej - only mirage, jeśli ma zostać jeden. Nie ma sensu trzymać retake 10-slotowego. Skiny etc. + darmowy vip od godziny X. Zobaczcie inne serwery jak są zrobione, na których gra więcej ludzi. Oczywiście trzeba w takim wypadku zmobilizować załogę i na takim serwerze grać, bo sam się nie będzie zapełniał.

• Dzięki! 1

Właściciel
17 godzin temu, DavidM napisał:

4FUN. 

Można porobic wiele płatnych usług ktore utrzymaja serwer i moze cos wpadnie na reklame. 

rozgrywka moze byc ciekawa. mozna porobic misje. skiny itp. :). 

Powodzenia 🙂

@ whytti. zwykly 4Fun. cos w podobie tego co my mamy na 1.6 🙂

Taki 4fun jak na 1.6 jest całkiem niezłym pomysłem, mogę co nie co doradzić jak to wygląda na 1.6 @ whytti.

5 godzin temu, XDeMoNoX6 napisał:

Cześć, serwer retake pistol był atrakcyjny dla mnie (miałem 300+h na nich), jak i dla samych graczy, w końcu był inny niż wszystkie retake, bo zawsze jak ktoś myśli "retake" to ma na myśli karabiny, a pistolety to coś innego. Jeszcze do pewnego czasu oba serwery pistol only były pełne i nadal wchodzą tam gracze. Jestem u Was adminem już pół roku i swego czasu uważałem ze retake pistols było najlepszą rzeczą, która mnie spotkała na tej sieci, a teraz znika 😞. Może udałoby się znaleźć sponsora, żeby działał choć ten jeden serwer retake, może wklejenie reklam na ściany map. Kiedyś na czacie administracji CSKat na steamie padła propozycja żeby zebrać parę osób z administracji i wejść na serwer, bo ludzie sami nie wejdą na pusty serwer, a jak już jest te 5 osób nas serwerze to ludzie zaczynają wbijać i po chwili robi sie 10/10, niestety to tego nigdy nie doszło, wiec można zorganizować to teraz - najłatwiejszy sposób na przyciągnięcie graczy, ale nie praktykowany u nas. 

Jeżeli znajdzie się sponsor albo zorganizujecie zbiórkę to nie ma problemu, ten jeden serwer only pistols jeszcze może być kontynuowany. Koszta nie są wygórowane, bo jedyne 30zł miesięcznie, ale na tle całej sieci szukamy oszczędności gdzie się da, bo przez ostatnie miesiące (głównie wakacje) mieliśmy wpływy bliskie zeru.

2 godziny temu, Waterovsky napisał:

Obecnie najbardziej ogrywanymi w Polsce są serwery only mirage i arenki 1v1. Niestety konkurencja jest sporawa, więc serwer musi być zrobiony z głową, by przyciągać graczy.

Myślę, że dobrze zrealizowany only mirage z kosami, rękawiczkami, agentami do wyboru, etc. - powinien się sprawdzić.

Pluginy z kosmetykami mamy.

Jeśli już przy temacie serwerów jesteśmy, zrezygnowałbym z gungame 1.6, który 24/7 stoi pusty. Na 4fun i paintballu jeszcze ktoś tam czasem gra, a d2 to "wizytówka" naszej sieci, więc zostawiłbym układ 3 na 3 (trzy serwery 1.6 oraz trzy cs:go).

GG jest zamrożony, ale w obecnej sytuacji raczej bym z niego zrezygnował.

Pomyślałbym nad serwerem ventrillo, żeby było 3 na 3 na 3 (to żart XD)

XD

2 godziny temu, TBk napisał:

Jak wyżej - only mirage, jeśli ma zostać jeden. Nie ma sensu trzymać retake 10-slotowego. Skiny etc. + darmowy vip od godziny X. Zobaczcie inne serwery jak są zrobione, na których gra więcej ludzi. Oczywiście trzeba w takim wypadku zmobilizować załogę i na takim serwerze grać, bo sam się nie będzie zapełniał.

To również słuszna uwaga, musimy podejrzeć konkurencje 🙂

• Dzięki! 1

Imo jakis only mirage bylby spoko. Jakies nie duze kwoty za vipa (6-9zł), ktory by posiadal double skok, moze jakis spadochron :D  Widzialem tez na roznych serwerach cos takiego, ze zostawia kolorowe kropki na scianie. Sciezki kul tez w sumie sa fajne :D

• Dzięki! 1
Ogen Dogen,

taki vip bardziej zawierałby kosmetyczne rzeczy niż boosty dające przewagę nad innymi graczami :) na 1.6 przyjmowaliśmy taką strategie

Chłopaki macie takie rankingi serwerów i nie potraficie ich wykorzystać? Jak dla mnie powinniście dać się wykazać zaksiowi, żeby skupił się np na tych retekach. Chłopak ma taką wiedzę, że trochę zaufania do niego i wyciągnie je z kryzysu ;) Serwery regularnie rozwijane ze stażem nigdy nie spadną z rankingu europy. 

• Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
Ogen Dogen,

wiemy czym są rankingi, ale chcieliśmy Was zapytać o zdanie; a zaksiu cały czas ma dostęp do wszystkich serwerów i chcieliśmy żeby prowadził dalej, tylko jest nieaktywny od dłuższego czasu

Według mnie najlepiej byłoby zrobić DR+Klasy. Bardzo grywalny tryb tak samo jak HnS i serwer 5vs5, który musi być zrównoważony bądź JailBreak na CSGO.

• Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
Ogen Dogen,

na dr'ze nie każdy pogra

VIP

Bardzo chętnie pograłbym na multi arenkach 1vs1. Swojego czasu był wielokrotnie taki serwer, ostatnia jego odsłona wyglądała bardzo przyzwoicie i wyróżniała się na tle konkurencji. Jednak w dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko postawić dobry serwer, trzeba też zainwestować w niego dużo czasu i pieniędzy, może dlatego po raz kolejny arenka zniknęła. Jednak ciężko w arenkę wpleść VIPa, by serwer również przynosił zyski.

By serwer zarabiał na siebie najlepiej byłoby postawić 4funa, ale nie można też przegiąć w drugą stronę, by zrobić z tego pure pay2win.

• Dzięki! 1
Ogen Dogen,

z arenami jest jeszcze taki problem, że wymagają 128TR a serwery z 128TR przy 24+ graczach zaczynają klękać na wydajności, nawet valve rekomenduje 64TR w takich sytuacjach ;) (chyba że się coś zmieniło w tej kwestii) wiem również, że konkurencja rozwiązywała jakoś ten problem na arenach, lecz nadal jest to pewne ryzyko, że w przyszłości możemy utknąć w pewnym momencie

Moderator

Odniosę się do propozycji, które zostały podane:

Arenki - Arenki są fajne i ludzie lubią na nich grać, ale jest kilka problemów. Vip za wiele nie może zaoferować, bo jak będzie przesadzony, to będzie p2w i gracze nie będą chętni wrócić na serwer. Na arenki fajnie by było dać więcej slotów niż 16, a każdy slot, to większe wydatki.

4FUN - Nie wiem jak wygląda 4fun na 1.6, ale na cs:go często serwery 4fun były serwerami minigames, stąd zadałem to pytanie. Jak ktoś wytłumaczy mi jak wygląda dokładnie 4fun na 1.6, to będę mógł powiedzieć więcej. Choć patrząc na GT, to nie wygląda to zbyt dobrze xD

ifS2Sz2.png

FFA - Ciekawa opcja, tylko tu już by musiał być serwer bardzo dobrze zareklamowany, bo FFA jest tak naprawdę zwykłym uproszczonym z niewielkimi zmianami.

oMirage - To jest chyba najlepsza opcja z dotychczasowych. Ludzie lubią grać na określonych mapach, a Mirage jest aktualnie najpopularniejszą mapą w cs:go. Dobra atmosfera na serwerze potrafiłaby przyciągnąć wielu graczy. Problem mógłby być jedynie z VIPem, bo dawanie mu jakichś ogromnych boostów, nie ma sensu, ale dodanie vipa podobnego do tego z AWP miałoby sens. Wystarczyłoby tylko usunąć double jumpa i trochę pozmieniać.

Retake - Takie serwery są fajnym dodatkiem do sieci, a nie ich głównym serwerem. Nawet jakby retake cały czas był 10/10, to zyski przynosi małe.

DR+Klasy - Jest to ciekawa opcja. Bardzo dużo graczy przeniosło się z klasycznych Deathrunów na te z klasami. Tutaj jest problem taki, że osoby z sieci raczej nie byłyby jakoś giga mocno nim zaciekawione, więc trzeba by było celować w nowych graczy, a ciężko jest podebrać graczy z takich serwerów.

HnS - To jest też ciekawe. W Polsce są tylko dwa, więc jakby był dobrze zrobiony, to mógłby odnieść sukces.

Propozycją ode mnie jest 3 MAPS - W Polsce nie ma jakiegoś potężnego serwera tego typu. Co więcej serwer nie zamyka się tylko na miłośników jednej mapy, ale można dobrać mapy, które podpasują większości (w tym zapewne byłby Mirage xD).

• Dzięki! 1
  • Super! 1
Ogen Dogen,

dodałem notki z moimi uwagami do propozycji wyżej :)

Junior Admin
17 minut temu, Whytti napisał:

Propozycją ode mnie jest 3 MAPS - W Polsce nie ma jakiegoś potężnego serwera tego typu. Co więcej serwer nie zamyka się tylko na miłośników jednej mapy, ale można dobrać mapy, które podpasują większości (w tym zapewne byłby Mirage xD).

3maps lub 4maps z rotacją jednej mapy co miesiąc byłby ciekawą opcją.

Przykładowo, w przypadku 3maps na start dać mirage, dust2, train, po upływie miesiąca zastosować wyżej wspomnianą rotację "w prawo", czyli powiedzmy, że w wyniku jakiegoś losowania wygrałaby mapa cobblestone, więc w mapcyklu zostałyby kolejno cobblestone, mirage, dust2. Następnego miesiąca przykładowo overpass, cobblestone, mirage i tak dalej...

• Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
  • Super! 1
Whytti,

Właśnie o tym myśłałem, ale nie wiedziałem czy proponować. Jest to też giga dobry pomysł

VIP
Dnia 28.08.2020 o 17:26, Ogen Dogen napisał:

taki vip bardziej zawierałby kosmetyczne rzeczy niż boosty dające przewagę nad innymi graczami 🙂 na 1.6 przyjmowaliśmy taką strategie

To już dawne czasy. Teraz na większości popularnych/zapełnionych serwerach jest VIP, który jednak posiada więcej niż tylko dodatki wizualne. Jak ktoś wcześniej wspomniał - double jump, menu do wyboru broni za darmo itp. Inaczej taki VIP się nie przyjmie tak jak jest to teraz.

8 godzin temu, Whytti napisał:

Problem mógłby być jedynie z VIPem, bo dawanie mu jakichś ogromnych boostów, nie ma sensu, ale dodanie vipa podobnego do tego z AWP miałoby sens. Wystarczyłoby tylko usunąć double jumpa i trochę pozmieniać.

No i tutaj jest główny problem tutejszego VIPA 🙂 Idziecie przestarzałą ideologią. Sory, takie moje zdanie.

8 godzin temu, Waterovsky napisał:

Przykładowo, w przypadku 3maps na start dać mirage, dust2, train

Dzieci nie chcą grać tych map typu train, overpass etc., wolą grać 24/7 dd2 i mirage. Jak ma zostać 1 serwer to nie może zawierać map, na których ciężko zmobilizować graczy do gry.

Dnia 28.08.2020 o 11:16, XDeMoNoX6 napisał:

Kiedyś na czacie administracji CSKat na steamie padła propozycja żeby zebrać parę osób z administracji i wejść na serwer, bo ludzie sami nie wejdą na pusty serwer, a jak już jest te 5 osób nas serwerze to ludzie zaczynają wbijać i po chwili robi sie 10/10, niestety to tego nigdy nie doszło, wiec można zorganizować to teraz - najłatwiejszy sposób na przyciągnięcie graczy, ale nie praktykowany u nas. 

No to jest też jeden z głównych problemów, przez który serwery podupadły.

Wg mnie najrozsądniej byłoby postawić Only Mirage. Jako druga opcja to jak ktoś wspomniał wcześniej - Areny 1v1, też w miarę łatwo kręcić. Reszty pomysłów nie komentuję, bo ciężko rozkręcić pozostałe serwery, inne niż przeze mnie wymienione. No, ale tak jak napisałem w poprzednim poście - bez zaangażowania ludzi, wchodzenia po przypuśćmy 10 osób serwer będzie stał pusty. Trzeba zbierać ludzi na TS i sobie pogrywać. Ja proponuję jednak ten Only Mirage i rozkręcić go maksymalnie a później pomyśleć ewentualnie nad dodaniem kolejnego, powiedzmy Arenki. Widziałem, że niektóre sieci mają po 5-6 Only Mirage i na każdym są ludzie.

• Dzięki! 1

Właściciel

Myślę, że każdy co chciał to już się wypowiedział. Dziękujemy za wszystkie opinie i wskazówki.

Temat zamykam, gdy będzie bliżej otwarcia to być może otworzymy jeszcze dodatkową ankietę 🙂

• Ja pierd*le 1
  • Super! 1

Właściciel

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Powód: Sprawa została wyjaśniona

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Moderator

Przepraszam, że w zamkniętym, ale ruszyła rekrutacja na admina nowego serwera (padło na only mirage): 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...