Jump to content

Recommended Posts

mDrPg8R.png

 

Imieniny obchodzą:

 

Aneta, Bogdan, Jadwiga oraz Akwilin, Aleksja, Aleksy, Andrzej, Donata, Dzierżykraj, Feliks, Januaria, Konstancja, Leon, Leona, Marcelina, Sekunda, Sperat, Teodota, Teodozy, Teodozjusz, Westyna

 

Przysłowie:

 

„W lipcu upały, styczeń mroźny cały”

 

Ogólnopolski Dzień Tabaki

 

Indianie zażywali tabakę na długo przed przybyciem Europejczyków na ich ziemię. W Polsce natomiast moda na sproszkowany tytoń zażywany przez nos rozpowszechniła się na początku XVII wieku. Święto 17 lipca obchodzone jest w związku z powstaniem pierwszej fabryki tabaki w naszym kraju.

 

Światowy Dzień Międzynarodowej Sprawiedliwości

 

Pierwsze obchody World Day of Social Justice odbyły się w 2009 roku. Ideą święta jest promowanie wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego oraz bezrobocia.

 

Światowy Dzień Emoji

 

Emoji to rozszerzona forma emotikonów – oprócz tradycyjnych buziek mamy w tym przypadku jeszcze wizerunki najróżniejszych zwierząt, miejsc czy przedmiotów. Data obchodów odnosi się do emotikonu kalendarza w sytemie iOS – widnieje tam właśnie 17 lipca.

 

WlpEvXD.png

 

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego.” -  Phil Bosmans

  • Lubię to! 1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...