Jump to content
Komarr

Lekka zmiana w punktacji

4 posts in this topic

Recommended Posts

Hejka. Gram od dłuższego czasu z przerwami i mam kilka pomysłów odnośnie systemu punktacji którymi chciałbym się podzielić. System rang jest super, wielu osobom na tym rankingu zależy, i na pewno mocno zwiększa aktywność na tych serwerach. Ale zauważyłem że wiele graczy położonych wysoko w rankingu często wychodzi z serwera bo "nie opłaca im sie grać". Wynika to z tego że jest wiele nowych osób na serwerze, i wiadomo ranga na serwerze nie równa tej spoza, więc taka osoba z 500 pkt może być lvl 10 faceit i spokojnie łoić wiele bywalców. Niektórzy też kampią po stronie CT, lub też uciekają jeśli drużyna przegrywa po stronie TT tylko po to żeby nie umrzeć i nie stracić punktów. Moim zdaniem psuje to trochę rozgrywkę i wprowadza stagnację. Wbiłem 3800pkt żeby zobaczyć jak to wygląda i: jeśli zabije mnie osoba nowa na serwerze to tracę 11-12pkt. Ja za zabicie dostaje 2pkt+ ewentualny 1pkt za HS. Tak więc jak miałem staty 30/7 to wyszedłem na -/0 po całym meczu. Mi osobiście nie zależy na rankingu, ale no widzę że niektórym punkcikowym hardkorom :D sie to może nie podobać. Żeby wbić powyżej 3700--3800pkt to gracz albo musi być odpałem, albo  w każdej rundzie plantować bombe, lub ją rozbrajać. To może doprowadzić do tego że każdy gracz aktywny skończy w granicach tego 3800 i ciężko będzie wyłonić tych najbardziej aktywnych i najlepszych.

 

Mam dwie propozycje:

- Zwiększyć bonus punktowy za HS. Obecnie jest to 1pkt, zwiększenie go do 2-3pkt to niby mała zmiana zwłaszcza na niskich rangach, ale na wysokich tym bardziej pomogłoby tym lepiej strzelającym się wybić wyżej

-Zmniejszyć ilość traconych punktów. Tak żeby KD 3.0-3.5 było opłacalne? Więc z 11 do 9 pkt np.

 

Wszystkie zmiany oczywiście proponuje po tym jak będzie reset obecnego rankingu

Co o tym sądzicie? :DTak jak napisałem w nazwie tematu są to małe zmiany. Zależy mi na jak największej aktywności na tych serwerach i kombinuję od różnych stron jak ją zwiększyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmienie tracenie punktów z 0,3 na wartość 0,1 będzie mniejsza strata + 1000 punktów na start było 500 + zresetuje ranking na każdym serwerze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Powód: Sprawa została wyjaśniona

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
×
×
  • Create New...