Jump to content
Sign in to follow this  
nono.

Jak wyłączyć synchronizację pionową ATI i NVIDIA

4 posts in this topic

Recommended Posts

Synchronizacja pionowa (Vsync) ATI i NVIDIA

W związku z tym, że pojawia się dużo tematów dotyczących problemów z wydajnością kart graficznych, synchronizacją pionową, etc, postanowiliśmy napisać malutki poradnik.

Synchronizacja pionowa (jej wyłączenie) w większości przypadków daje zwiększenie liczby FPS i uwydajnienie pracy karty graficznej.

1. Zaczynamy od tego, że musimy dowiedzeć się jakiej firmy (ATI czy NVIDIA) mamy kartę graficzną i czy nie jest ona zintegrowana (w większości kart zintegrowanych albo nie istnieje synchronizacja pionowa, albo nie da się jej wyłączyć/włączyć). Najprościej rozpoznać firmę po sterownikach, gdyż są one naszpikowane logami firmy etc.

2. Gdy już wiemy jakiej firmy mamy kartę, przystępujemy do działania:

a) Karty ATI:

Prawy przycisk myszki (PPM) na wolnej przestrzeni pulpitu -> ATI Catalyst Control Center (lub Właściwości/Ustawienia/Zaawansowane/potem szukamy w którejś zakładce wejścia do panelu Catalyst Control Center) -> Zakładka 3D -> All settings (Wszystkie ustawienia) -> szukamy "Wait for vertical refresh" (Czekaj na odświeżanie pionowe) i wyłączamy, przełączając pasek maksymalnie w lewo (aż pojawi się napis "Always off" czyli "Zawsze wyłączone"), Potem wszędzie Ok aż zamkniemy wszystkie okna i po sprawie.

b)karty NVIDIA:

Prawy przycisk myszki (PPM) na wolnej przestrzeni pulpitu -> Ekran NVIDIA -> Wybieramy okno po prawo ( tu jest nazwa monitora bądź: plug in play ) -> szukamy: ustawienia wydajności i jakości ( zazwyczaj 3 podpunkt od góry ) -> nowo otwarte okno po prawo szukamy: Synchronizacja pionowa ( odznaczamy pod kontrolą aplikacji i przesuwamy suwak na wyłącz ).

Gdy mamy wersję sterownika w której występuje nowy Control Panel, zmieniamy na stary tradycyjny wygląd i robimy tak jak pisałem wyżej.

LUB:

Ppm na pulpicie -> właściwości -> następnie zakładka "ustawienia" -> zaawansowane -> następnie zakładka "z nazwa twojej karty (np. GeForce 6600 GT") -> z rozwijanego menu z lewej strony wybieramy "Performance & Quality Settings" -> odnajdujemy "Vertical Sync" i suwakiem przesuwamy na "OFF"

Wiadomo, nie każdy instaluje Nvidia Display, należy dodać, że kiedy nie ma żadnych zakładek to trzeba zmienić stery na starsze.

Różne karty, sterowniki różnią się od siebie, więc jeżeli coś nie jest u ciebie dokładnie tak jak tutaj, to wiesz przynajmniej mniej więcej, czego szukać i gdzie. Wtedy musisz już działać sam, tutaj nakreślamy "co i jak".

Dodaje ten temat ponieważ ktoś z sieci miał z tym problem poradnik niestety skopiowany ale myślę że się przyda :)

źródło: http://csdonald.pl/poradniki-counter-strike-1-6/128-jak-wylaczyc-synchronizacje-pionowa-ati-i-nvidia.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właściciel

Aktualnie od aktualizacji z 14 lutego wystarczy wpisać gl_vsync 0 albo w opcjach odznaczyć "Wait for vertical sync" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o zamknięcie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomość wygenerowana automatycznie.

Temat został zamknięty

Powód: Zamykam na prośbe Autora

Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o zgłoszenie tego postu a temat

zostanie otwarty ponownie przez administracje.

Administracja

CsKatowice.Com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...