Skocz do zawartości

    Zamknięty #65 Wywiad z Ogenem.


    #ToxicGirl.
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 10
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    W dzisiejszym, a zarazem pierwszym moim wywiadzie dowiecie się czegoś na temat @Ogen Dogen. Jeśli będziecie mieli jakieś uwagi czy propozycje co do zmian w następnych wywiadach -> piszcie, a t

    Gdybyś mógł zacząć swoje życie od nowa, co zrobiłbyś inaczej?   Ogen: Przy podejmowaniu niektórych decyzji byłbym bardziej stanowczy.       Ja: Mariacka, dzisiaj, picie?

    Brawo dla Kasi w kilku pytaniach można się dużo dowiedzieć o Marcinie ? jednak nie wierzcie we wszystko? dopatrzyłem się kilku kłamstw. Pierwsze ? To jest mocne  Drugie ?   T

     

    SzmLz6q.png

     

    W dzisiejszym, a zarazem pierwszym moim wywiadzie dowiecie się czegoś na temat @Ogen Dogen.

    Jeśli będziecie mieli jakieś uwagi czy propozycje co do zmian w następnych wywiadach -> piszcie, a teraz

    ZAPRASZAM DO CZYTANIA! :d

     

    ☢☢☢

     

    Witaj Ogen. Dzięki, że znalazłeś chwilę czasu i mam okazję przeprowadzić z Tobą wywiad :)
    Standardowe pytanie na początek. Kilka słów o sobie? 


    Ogen: Cześć, mam na imię Marcin, mam 25 lat i mieszkam w Dąbrowie Górniczej. Na co dzień pracuje jako programista .NET, niedawno ukończyłem informatykę na Uniwersytecie Śląskim. Jednocześnie jest to moja pasja i w miarę możliwości poświęcam po pracy czas na samorozwój w tej dziedzinie, która jak łatwo zauważyć rozwija się bardzo dynamicznie ;) Generalnie jestem bardzo konkretnym człowiekiem, może trochę zamkniętym w sobie (niektórzy twierdzą, że jeszcze do tego zbyt poważnym ? , ale da się ze mną pośmiać) i nie lubię pustej gadaniny czy plotkowania. Po za tym interesuje się trochę wydarzeniami na świecie i generalnie wielkim światem, prowadzę naszą sieć, jak jest ciepło to lubię jeździć na rowerze i popływać, a od niedawna poświęcam dużo czasu nowemu hobby - grze w snookera :D Lubię też muzykę elektroniczną, głównie hardstyle i trance :)

     

    ☢☢☢

     

    Coś już na Twój temat wiemy teraz powiedz mi jak w ogóle zaczęła się Twoja przygoda z cs ? 

     

    Ogen: Pierwszy raz w cs'a zagrałem w gimnazjum na informatyce, chyba wszyscy wiedzą jak wyglądają te zajęcia w szkole ? ;) Więc grywaliśmy między sobą mecze w sieci lokalnej, a że spodobała mi się ta gra to ściągnąłem ją w domu i grałem jeszcze więcej :D Tak się bujałem od serwera do serwera, aż zacząłem się bardziej angażować w społeczności tej gry, sieci serwerów, klany, aż spotkałem @cajmert , kupiłem steama i prowadziłem własne serwery (wtedy jeszcze nie pod flagą csk). Sprawiało mi to wtedy dużo frajdy (nadal sprawia!) jak stworzyłem coś, nawet małego i ludzie się dobrze przy tym bawili :D

     

    ☢☢☢

     

    Spodziewałeś się takiego sukcesu? 8 lat na sieć serwerów to moim zdaniem naprawdę dobry wynik. Powiedz czy jest jakiś złoty środek ?

     

    Ogen: Oczywiście, że się nie spodziewałem. Czy jest na to jakiś złotek środek ? Być może, ale nie będę tu zdradzał swojego całego "know-how" :D Zanim wystartowaliśmy z CSK to wielokrotnie próbowaliśmy na innych sieciach, ale prędzej czy później kończyło się to konfliktami albo upadkiem sieci, dlatego zaczęliśmy próbować z własnymi projektami. Te projekty również upadały, aż w końcu powiedzieliśmy sobie, że próbujemy ostatni raz, jak nie wypali to koniec z tym. Jak widać wzięliśmy się za siebie i przykładaliśmy się do tego projektu, mimo wielu kłód, które nam rzucano pod nogi. Wielokrotnie już sieć była nad przepaścią, na granicy upadku, ale mimo to wierzyłem po cichu, że ta ciężka praca się opłaci i kiedyś osiągniemy większy sukces. Oczywiście oprócz sukcesów widzianych w sieci, które powiedzmy były w jakiś sposób do przewidzenia to absolutnie nie spodziewaliśmy, że uda nam się zbudować taką wspaniałą i zżytą społeczność, która się regularnie spotyka w realu, na imprezkach, wyjazdach, taka druga rodzinka ;) Chyba na żadnej innej sieci tego się nie spotka. Mało tego wielu ludzi poznało tu swoje znajomości, przyjaciół, partnerów życiowych, a niektórym nawet dzieci się urodziły z tych relacji :D

     

    ☢☢☢

     

    Gratuluję bo naprawdę jest czego. Miejmy nadzieję że nie będzie gorzej niż jest a życzę żeby było wszystko lepiej. Powiedz mi jeszcze czy od początku przy wyborze szkoły i dalszej edukacji wiedziałeś co chcesz robić ? 

     

    Ogen: No nie do końca, poszedłem do technikum, bo nie chciałem iść do liceum, mimo nacisków z każdej strony. Wybrałem technikum informatyczne, bo nie widziałem nic lepszego dla mnie do wyboru w okolicy. Jeszcze myślałem nad pokrewną profesją - mechatronika, ale nie miałem z kim iść, a tutaj szedł ze mną przyjaciel :) Z czasem okazało się, że lubię to i jestem w tym dobry. Po technikum również nie miałem na siebie pomysłu, więc poszedłem dalej w tym kierunku na studia i jak widać całkiem nieźle na tym wyszedłem. Oczywiście wymagało to również ode mnie dużo pracy i nauki we własnym zakresie. Ostatecznie technologia z którą obecnie pracuje, mimo że jest dosyć popularna w świecie IT to nie była przez 5 lat poruszana na studiach. Generalnie studia są jakie są, ale nie mogę powiedzieć, że niczego się nie uczyłem.

     

    ☢☢☢

     

    A gdyby nie ta droga miałeś jakiś plan B na siebie? 

     

    Ogen: No właśnie nie bardzo, postawiłem wszystko na jedną kartę, dlatego tak bardzo przykładałem się do tego. Zależało mi bardzo na tym, żeby w życiu wykonywać zawód z pasją, robić to co się kocha :) Można powiedzieć, że nadal nad tym pracuje, bo obecna firma, mimo że jest całkiem spoko to nie spełnia, że tak powiem wszystkich moich wymogów, które sobie postawiłem i prędzej czy później się z niej ulotnie. Miałem jednak z tyłu głowy, że nie zawsze jest to możliwe i zawsze może to się inaczej potoczyć. Nie miałem jakiegoś konkretnego planu, ale na pewno starałbym się zdobyć jakiś inny ciekawy zawód, chociażby przez kursy, żeby nie skończyć na tej słynnej "kasie" (bez urazy dla pracowników marketu ;)) 

     

    ☢☢☢

     

    Szacunek. Mało jest ludzi którzy robią to co kochają i jeszcze im za to płacą ? A prowadzenie forum i myśl że wiele ludzi na Ciebie liczy i czegoś od Ciebie chce daje Ci kopa do działania czy masz chwilę ze chciałbyś to rzucić i mieć spokój? 

     

    Ogen: Ogromnego kopa :) Właściwie to tylko dzięki naszym graczom prowadzę dalej ten projekt, inaczej nie miałoby to sensu dla mnie, bo korzyści materialnych żadnych z tego nie mamy. Ta zabawa niestety kosztuje i to nie mało, jeśli chcemy zapewnić forum i serwery na najwyższym poziomie, a zebrane środki idą na dalszy rozwój. Trochę to jest smutne, bo nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę i często zarzuca nam się, że tylko zbijamy śmietankę i nic nie robimy ? Czy miałem chwile zwątpienia ? Raczej nie, chyba że momentami, kiedy już naprawdę wszystko się sypało, ale wtedy uświadamiałem sobie, że nawet w najgorszych momentach zostawała tutaj garstka ludzi, która patrzyła w moją stronę i czekała na mój ruch :) 

     

    ☢☢☢

     

    To bardzo dobrze, że macie ludzi z którymi jesteście na dobre i na złe i że tacy ludzie jeszcze są. W dzisiejszych czasach większość ludzi ucieka przed problemami i idzie na łatwiznę, nie sądzisz?

     

    Ogen: Zdecydowanie, ale to niekoniecznie ich wina. Żyjemy w takich czasach, które narzucają nam takie tempo życia, że wszystko potrzebujemy szybko, już, zaraz i wolimy nowe niż próbować naprawiać stare. Mało kto chce poświęcić więcej czasu i pracy na osiągnięcie lepszych efektów, lepiej brać to co jest byle jakie, ale jest już. Sam też nie jestem perfekcyjny, również zdarza mi się iść na łatwiznę :D, ale to raczej w sprawach mało ważnych dla mnie. Osobiście buntuje się przeciwko temu, staram się nie narzucać sobie zabójczego tempa, nie gonić za wszelką cenę za pieniądzem i tanim poklaskiem :)

     

    ☢☢☢

     

    Godna szacunku postawa, nie powiem, że nie. Trzeba walczyć o swoje i nie poddawać się przy pierwszej lepszej okazji. Jestem tego samego zdania co Ty. Jak dajesz rade pogodzić prace, życie prywatne i cs, bywa ciężko co? Lubisz planować  swój czas czy bardziej jesteś spontaniczną osobą?

     

    Ogen: Obecnie nie jest to takie trudne dla mnie, po prostu praca+hobby+życie. Raczej nic szczególnego, lecz to pytanie powinno paść jakieś kilka miesięcy temu, kiedy jeszcze studiowałem :D Wtedy było trochę ciężej, bo musiałem pogodzić zajęcia na uczelni, pisanie pracy magisterskiej, pracę, sieć i inne hobby oraz własne życie. Bywało ciężko, zwłaszcza rok temu, gdy prawie miesiąc leżałem w szpitalu i wyniszczony chorobą musiałem wrócić do takiego trybu. Wtedy rzeczywiście miałem prawdziwe chwile zwątpienia, chciałem tym wszystkim rzucić o ścianę i całkowicie zamknąć się przed światem. No ale jestem takim człowiekiem, że mam w sobie dużo samozaparcia, bardzo silną psychikę i potrafię zaciskać zęby nawet w najgorszych chwilach, ciężko mnie złamać nawet jeśli bardzo cierpię.

    Odnośnie drugiego pytania, to jestem tak pośrodku. Raczej planuje większość swojego czasu, lecz nie co do minuty i zostawiam sobie trochę elastyczności. Na pewno nie lubię niespodziewanych i nieoczywistych sytuacji.

     

    ☢☢☢

     

    Dość o cs xd powiedz mi czy masz jakąś wybrankę serca?

     

    Ogen: Nie, nie mam i póki co nie zapowiada się na to, żeby coś się zmieniło w tej kwestii ?

     

    ☢☢☢

     

    To powodzenia w poszukiwaniach;) mieszkasz w domu czy bloku? Masz jakieś zwierzęta? Rodzeństwo?

     

    Ogen: Mieszkam w domu rodzinnym. Z zwierząt to mam tylko kota przybłędę, którego dokarmiamy. Razem było ich 3 na podwórku, ale jeden został przez kogoś przygarnięty, a drugiego przejechało auto ? Wcześniej przez bardzo długi czas mieliśmy psa na podwórku, miał około 13 lat i bardzo się z nim zżyłem, ale anemia go wykończyła ? Z rodzeństwa to tylko młodszego o 5 lat brata.

     

    ☢☢☢

     

    Uuu... przykro :< biedny pieseczek:< Sama mam psa, mimo, że to mój 1 i jest z nami jakieś 2 lata już sobie nie wyobrażam życia bez niej. Więc rozumiem co czułeś.

     

     

    ☢☢☢

     

    Powiedz mi co najbardziej cenisz w życiu?

     

    Ogen: Cytując klasyka "gdybym miał powiedzieć co cenie w życiu najbardziej to powiedziałbym, że ludzi..." :D A tak serio no to myślę, że przede wszystkim wolność. Wolność w różnej postaci, wolność osobista, wolność gospodarcza, wolność słowa itd. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważne, ponieważ jest ona nam bardzo często stopniowo odbierana, nawet nieświadomie. Ponadto wiele osób nie do końca rozumie czym jest prawdziwa wolność i wydaje im się, że jest wolna, gdy tak naprawdę nie jest. Sam się tego cały czas uczę :) Tak samo jest z zwierzem wychowanym w klatce, wydaje mu się, że jest wolne, bo nie zna innego życia ;) Również bardzo sobie cenię zdrowy rozsądek, a tak po za tym to takie standardowe wartości jak szczerość, życzliwość, przyjaźń, szacunek i tolerancję wobec drugiej osoby, niezależnie od tego jaka by nie była. Tego samego oczekuje od osób w które wchodzę w relacje. 

     

     

    ☢☢☢

     

    Teraz kilka krótszych pytań, które pragnę Ci zadać :d


    Żyć sam na bezludnej wyspie czy mieszkać w obcym mieście, kompletnie nie znając języka?

     

    Ogen: Raczej bezludna wyspa, generalnie lubię samotność.

     

    ☢☢☢

     

    Wynaleźć lek na raka czy być pierwszą osobą, która nawiąże kontakt z kosmitami?

     

    Ogen: Lek na raka, bardzo bym się przyświadczył ludzkości. Po za tym nie wiemy czy jesteśmy sami w kosmosie. Oczywiście są różne przesłanki, ale jest wciąż w sferze gdybania ;)

     

    ☢☢☢

     

    Zabijać dowolnego człowieka poprzez wpisanie jego imienia do notesu czy móc uleczyć każdego z każdej choroby poprzez pocałunek?

     

    Ogen: Oglądałem Death Note i jak mało który serial zrobił na mnie ogromne wrażenie, mimo że nie przepadam za anime :D Przyznam, że widziałem siebie w roli głównego bohatera, ale w obliczu takiego wyboru wolałbym jednak leczyć niż zabijać przestępców ;)

     

     

    ☢☢☢

     

    Mieć super-pamięć czy posiadać zdolność teleportacji?

     

    Ogen: Jeśli nie powodowałoby to żadnych skutków zdrowotnych to super pamięć :)

     

    ☢☢☢

     

    Poślubić kogoś kto był w więzieniu czy poślubić kogoś kto ma 5 dzieci z poprzednich 3 małżeństw?

     

    Ogen: Raczej kogoś kto był w więzieniu, chociaż zależy dlaczego był w tym więzieniu. Nie wiem czy bym potrafił wziąć na barki cudze dzieci.

     

    ☢☢☢

     

    Spędzić noc w nawiedzonym domu czy zgubić się nocą w lesie?

     

    Ogen: Nawiedzony dom, mam silną psychikę, więc myślę, że dałbym radę :D A w lesie już się raz prawie zgubiłem, nie polecam :D

     

    ☢☢☢

     

    Masz serial który najbardziej Ci się podobał, i dlaczego?

     

    Ogen: Mało oglądam seriali, taki co najbardziej mi zapadł w pamięć to chyba Prison Break. Nie wiem czemu, po prostu fabuła mi się podobała :D

     

    ☢☢☢

     

    Ulubiona piosenka?

     

    Ogen: Co tydzień inna :D W tej chwili jeśli chodzi o trance to

    Natomiast hardstyle

     

     

     

    ☢☢☢

     

    Kiedy myślisz o swoim domu, co natychmiast przychodzi Ci na myśl?

     

    Ogen: Ciepło rodzinne, schronienie, bezpieczeństwo, oparcie w bliskich.

     

    ☢☢☢

     

    Jeśli całe Twoje życie było filmem, jaki tytuł najlepiej by do niego pasował?

     

    Ogen: Nie wiem, ale wydaje mi się, że dla większości moje życie byłoby nudne lub nawet męczące.

     

    ☢☢☢


    Gdybyś mógł zacząć swoje życie od nowa, co zrobiłbyś inaczej?

     

    Ogen: Przy podejmowaniu niektórych decyzji byłbym bardziej stanowczy.

     

    ☢☢☢


    Kiedy do kogoś dzwonisz i ten ktoś widzi twoje imię i nazwisko na ekranie telefonu, jakie myśli i uczucia chcesz wywołać w tej osobie?

     

    Ogen: To chyba oczywiste, że pozytywne ;)

     

    ☢☢☢


    Jakich złych nawyków chcesz się pozbyć?

     

    Ogen: Mam taki jeden niezdrowy nawyk, trochę wstydliwy ? i nie jest to picie xD

     

    ☢☢☢


    Jak ma wyglądać twoje życie za 5 lat? Czy masz plan, aby tam dotrzeć?

     

    Ogen: Oj, ciężko powiedzieć. Może to błaho i nieodpowiedzialnie zabrzmi, ale nie myślę o tym szczególnie :P Jakieś tam ogólne plany mam, lecz po drodze może się tyle zmiennych nałożyć, że wszystko się zmieni o 180 stopni :)

     

    ☢☢☢


    Dlaczego jesteś tym kim jesteś?

     

    Ogen: Filozoficzne pytanie :D Jestem kim jestem, bo tak mnie ukształtowało życie, moje doświadczenia, to przez co przeszedłem, kogo poznałem, co osiągnąłem :) 

     

    ☢☢☢

     

    Ostatnie pytanie.

    Co znaczy według Ciebie być szczęśliwym człowiekiem?

     

    Ogen: Każdy definiuje szczęście inaczej, dla większości to będzie zdrowie, rodzina, ukochana osoba czy dobra materialne, lecz wydaje mi się, że przede wszystkim powinniśmy być szczęśliwi sami z sobą. Być szczęśliwym człowiekiem znaczy zatem, żyć w zgodzie z samym sobą, kierować się tym co nam podpowiada intuicja, samostanowić sobie swoje szczęście, odpowiednio reagować na to co daje nam życie oraz nie uzależniać szczęścia tylko i wyłącznie od drugiej osoby lub pojedynczych czynników zewnętrznych.

     

    ☢☢☢

     

    Dziękuję Ci bardzo @Ogen Dogen za cierpliwość i za czas poświęcony na odpowiedzi. Mnie z Tobą rozmawiało się naprawdę dobrze, a dzięki wywiadowi gracze i administracja mogą sobie zaktualizować info o Tobie :) Jeszcze raz dzięki. Chcesz kogoś pozdrowić na koniec?

     

    Ogen: Pozdrawiam rodziców, a w szczególności mamę i tatę.

     

    Sorry musiałam :D

    • Lubię to! (+1) 7
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    • Haha 6
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    • Dzięki! (+1) 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!