Skocz do zawartości

    Zamknięty "Niskie" zużycie procesora i karty graficznej w CS:GO


    MyFrag
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 8
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    komendy startowe: -high -threads4 -d3d9ex -nojoy -novid +mat_queue_mode 2 +fps_max 500 + ustaw zeby zawsze odpalales gre jako administrator, powinno zwiekszyc fpsy. u mnie dalo wzrost do 150/200

    Jeśli go odkurzyłeś i nałożyłeś nową pastę tak jak mówiłeś to proponuje jeszcze posprzątać w systemie

    Temperatury jak?  Otwierałeś kiedyś lapka żeby go przeczyscic? . Sprawdź pliki gry, może któryś walniety. Możesz też ustawić wysoki priorytet na cs go. Sprawdź czy nie masz wpisanej komendy ogran

    Cześć.

    Przesiadając się z powrotem na swojego laptopa zauważyłem nietypowy problem występujący tylko w CS:GO. Mianowicie, zużycie procesora w grze wynosi ok. 40%, natomiast karty graficznej ok. 60%, co przekłada się na ilość klatek na sekundę. Zdaję sobie sprawę, że laptop ma swoje lata i nie jest jakiś wybitny:

    - procesor Intel Core i7 4710HQ 2,5 GHz

    - 8 GB ramu

    - karta graficzna Geforce GTX 860M

    Ale nie jest też prodiżem, czy mikrofalówką, by osiągać marne 60-70 fpsów, czasem spadając poniżej 60 klatek, w rozdzielczości FullHD przy wyłączonych wszystkich opcjach graficznych (zostawiłem tylko włączone renderowanie wielordzeniowe z wiadomych przyczyn). W innych grach zużycie procesora, czy karty graficznej jest na wysokim poziomie (procesor ok. 80%, grafika 100%), co przekłada się np. w Wieśku 3 na 40-45 klatek na sekundę w rozdzielczości FullHD na ustawieniach low.

    Kombinowałem z opcjami zasilania, odblokowałem nawet ukrytą opcję "najwyższa wydajność", ale nie przekłada się to na wyższe zużycie procesora i karty graficznej, przez co metraż fpsów pozostaje na niezmienionym poziomie. Wszelkie komendy startowe "poprawiające" liczbę fpsów typu -threads czy -high przynosi odwrotny skutek: zużycie procesora i karty graficznej pozostaje niezmienione, ale spada ilość klatek na sekundę nawet o ok. 30%.

    Wiem, że laptop nie służy do grania, ale szkoda mi pieniędzy na PCta, szczególnie że ostatnio grywam w mało wymagające tytuły, a te bardziej wymagające (np. Wiedźmin 3) też sobie całkiem nieźle radzą, w związku z tym mam pytanie.

    Czy da radę jakoś wpłynąć na pracę procesora i karty graficznej, by wycisnąć większe zużycie, co przełoży się na większą ilość klatek? Jak wiadomo, cs:go jest grą bardziej procesorową, zatem najbardziej mi zależy na "odblokowaniu" pracy procka, by zrobić użytek z 4 rdzeni i 8 wątków, które posiada w/w i7.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    • Lubię to! (+1) 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!