Jump to content
Sign in to follow this  
T@jemniczySmarkNaFirance

Złożenie komputera PC

12 posts in this topic

Recommended Posts

Polecam kompy składane przez Techlipton, znajdziesz gościa bez problemu na Google i na YouTube. 

i5 9400F,  GTX1660 Super i 16GB RAM bądź zamiast GTX'a 1660 S włożyć mocniejszego RTX 2060 :v nic opłacelniejszego w tej cenie nie ma. 

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

@Ogen Dogen  Gdzie niby jest wpis Watera? XD

@relax aktualnie najnowszy Ryż 5 jest za drogi i mocno randomowy pod wzglendem i5 9400 jeśli chodzi o klatki w Grach raz jest na równi, raz wyprzedza a raz odstaje w tyle.

• + rep 1
By  Ogen Dogen ,

widziałem podobną specyfikację u watera na streamie i mi się tak skojarzyło

By  CZARODZIEJ BABA ,

Jak za tydzień dobrze, szybko i na bieżąco będzie szukał, to nawet styknie na dodatkowy ssd i krzesło xD

Na dniach postaram się znaleźć chwilę, ale ten zestaw co podał @Smarkuuu wydaje się spoko, jeżeli jest dostępny w tym budżecie ;)

By  PJC ,

Czarny piatek się zbliża :p

54 minuty temu, Smarkuuu napisał:

i5 9400F,  GTX1660 Super i 16GB RAM bądź zamiast GTX'a 1660 S włożyć mocniejszego RTX 2060 :v nic opłacelniejszego w tej cenie nie ma. 

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

@Ogen Dogen  Gdzie niby jest wpis Watera? XD

Ew. Wrzucić R5 3600

Ja bym szedł w to co podał @Smarkuuu, ponieważ socket pod jaki musiałbyś szukać płyty głównej jak narazie jest bardzo rozwojowy. (Zmieni się to dopiero w drugiej połowie następnego roku). Zbliża się czarny piatek to może uda Ci się wyrwać nawet i 2060gaming OC a może i nawet super. Dorzucilbym jeszcze jakiegoś ssdka pod m2. Jak chcesz to mogę Ci moją dokładną propozycje na pv podesłać. 

Jeśli nie masz kompletnie nic i chcesz całkiem od nowa złożyć kompa to:

Płyta główna: Gigabyte B365M D3H
Procesor: Intel Core i5-9400F
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 3 PRO
RAM: Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB (2x8GB), 2666MHz
Grafika: Gigabyte GeForce GTX1660 SUPER Gaming, 6GB, GDDR6
(imo power of RTX zaczyna się od 8GB pamięci, a polecony przeze mnie GTX jest miodzio w swojej cenie - sam używam od około dwóch tygodni i jestem zadowolony)
Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue 1 TB
SSD (opcjonalnie): Crucial BX500 480GB
Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600W
Obudowa: SilentiumPC Armis AR5 TG (lub inna, kompatybilna ze standardem Micro ATX - jest ich sporo)

Cena tego zestawu to ~3400pln

Koszyk

Można jeszcze w ten sposób:
Procesor: Intel Core i5-9400F (+ chłodzenie dołączone do procesora)
Grafika: Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER, 8GB, GDDR6 (ewentualnie Gigabyte GeForce RTX 2060 OC, 6GB, GDDR6, ale ja bym wolał dołożyć te ~250zł do 2060 SUPER)
Obudowa: SilentiumPC Armis AR5 TG (lub inna, kompatybilna ze standardem Micro ATX - jest ich sporo)

Drugi zestaw, choć okrojony o SSD i "lepsze" chłodzenie, z RTX 2060 SUPER kosztuje troszkę więcej (~3700pln), ze zwykłym RTX 2060 ~3450pln

Koszyk z RTX 8GB

Koszyk z RTX 6GB

Jeśli trafisz na jakąś promkę (typu black friday), bierz zestaw 2 z RTX 8GB.

Jeśli nie szkoda dołożyć Ci kilku groszy do lepszych wersji plastiku, bierz zestaw 2 z RTX 8GB.

Jeśli szkoda Ci pieniędzy oraz nie zależy na dysku SSD i teoretycznie lepszym chłodzeniu, bierz zestaw 2 z RTX 6GB.

Jeśli szkoda Ci pieniędzy, ale za to wolisz mieć "więcej za mniej" (czyt. dodatkowe bajery, jak chłodzenie + SSD), bierz zestaw 1 z GTX.

Zestawy są mocarne jak na swoje ceny i będzie Ci się przyjemnie na nich grało w bardziej wymagające gry.

PS Rada od gracza dla gracza - nie idź w podzespoły AMD.

• Lubie to 1

20 godzin temu, Waterovsky napisał:

Jeśli nie masz kompletnie nic i chcesz całkiem od nowa złożyć kompa to:

Procesor: Intel Core i5-9400F
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 3 PRO
Grafika: Gigabyte GeForce GTX1660 SUPER Gaming, 6GB, GDDR6
(imo power of RTX zaczyna się od 8GB pamięci, a polecony przeze mnie GTX jest miodzio w swojej cenie - sam używam od około dwóch tygodni i jestem zadowolony)
SSD (opcjonalnie): Crucial BX500 480GB

Cena tego zestawu to ~3400pln

Koszyk

Można jeszcze w ten sposób:
Procesor: Intel Core i5-9400F (+ chłodzenie dołączone do procesora)
Grafika: Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER, 8GB, GDDR6 (ewentualnie Gigabyte GeForce RTX 2060 OC, 6GB, GDDR6, ale ja bym wolał dołożyć te ~250zł do 2060 SUPER)

Drugi zestaw, choć okrojony o SSD i "lepsze" chłodzenie, z RTX 2060 SUPER kosztuje troszkę więcej (~3700pln), ze zwykłym RTX 2060 ~3450pln

Koszyk z RTX 8GB

Koszyk z RTX 6GB

Jeśli trafisz na jakąś promkę (typu black friday), bierz zestaw 2 z RTX 8GB.

Jeśli nie szkoda dołożyć Ci kilku groszy do lepszych wersji plastiku, bierz zestaw 2 z RTX 8GB.

Jeśli szkoda Ci pieniędzy oraz nie zależy na dysku SSD i teoretycznie lepszym chłodzeniu, bierz zestaw 2 z RTX 6GB.

Jeśli szkoda Ci pieniędzy, ale za to wolisz mieć "więcej za mniej" (czyt. dodatkowe bajery, jak chłodzenie + SSD), bierz zestaw 1 z GTX.

Zestawy są mocarne jak na swoje ceny i będzie Ci się przyjemnie na nich grało w bardziej wymagające gry.

PS Rada od gracza dla gracza - nie idź w podzespoły AMD.

Wszystko fajnie tylko ramy min. 3000 mhz i hdd powinien być opcjonalny, a nie ssd, zwłaszcza, że obecnie ssdki nie są takie drogie.

• + rep 1

3 godziny temu, relax napisał:

Wszystko fajnie tylko ramy min. 3000 mhz i hdd powinien być opcjonalny, a nie ssd, zwłaszcza, że obecnie ssdki nie są takie drogie.

3000MHz do tej MB? Mylisz się drogi Kolego. Popatrz ceny opłacalnych płyt głównych, zwracając uwagę na chipset, które obsługują taką pamięć. Następnie poczytaj opinie, a najlepiej sam przetestuj... Później ewentualnie doradzaj.

HDD czy SSD, kwestia szkoły. Osobiście wolałbym system postawić na 256-512GB SSD'ku, a gierki wrzucać na xTB HDD.

9 godzin temu, Waterovsky napisał:

3000MHz do tej MB? Mylisz się drogi Kolego. Popatrz ceny opłacalnych płyt głównych, zwracając uwagę na chipset, które obsługują taką pamięć. Następnie poczytaj opinie, a najlepiej sam przetestuj... Później ewentualnie doradzaj.

HDD czy SSD, kwestia szkoły. Osobiście wolałbym system postawić na 256-512GB SSD'ku, a gierki wrzucać na xTB HDD.

A no tak b365, bieda z ramami... Można by trochę dołożyć i rozglądnąć się za z370, co by ramy na wyższym taktowaniu chodziły, co do dysków imo do systemu włożyć 120 M.2 a do gier 500-1000 GB SSD, na którym w porównaniu do HDD czasy ładowania będą przyzwoite.

Wyższe taktowanie RAM'u na prockach Intela jakoś dużego wrażenia nie robi więc średnio opłacalny interes, co innego na Ryzen'ach gdzie z RAM'ami poniżej 3000MHz nawet nie podchodź :v 

A z SSD to się zgodzę, sam z chęcią bym wywalił HDD 😆