Jump to content
Sign in to follow this  
MyFrag

Wybory do Europarlamentu + nadchodzące wybory parlamentarne

8 posts in this topic

Recommended Posts

Cześć.

Jako że kampania wyborcza do Europarlamentu na finiszu chciałbym się zapytać o wasze odczucia odnośnie kampanii oraz Wasze ewentualne preferencje. 

W tym roku wybory do Parlamentu Europejskiego zbiegły się z wyborami do polskiego parlamentu, które odbędą się na jesieni. Nie jestem zaskoczony faktem, że główne postulaty wyborcze opierały się na obietnicach, które dane ugrupowania zrealizują w KRAJU, brak natomiast odniesień do tego, co mogłyby wnieść poszczególne komitety wyborcze, gdy już dostaną się do Europarlamentu lub te odniesienia były bardzo szczątkowe: PiS chce wprowadzenia do konstytucji zapisu, że Polska jest członkiem UE, Koalicja Obywatelska chce wprowadzić walutę euro do Polski, Wiosna Biedronia urządza jedną wielką pedaliadę, Kukiz chleje i wypisuje głupoty na fejsie, a Korwin i spółka "idzie bić kurwy i złodziei". Zapomniałem jeszcze o Lewicy razem, nie wypowiem się na ich temat, bo poglądy lewicowe zawsze były dla mnie obce.

Niestety, polska polityka to jedno wielkie gówno, muł, dno i wodorosty. Jednak ostatnie wydarzenia, które dzieją się wokół Polski pokazują, że polityka prowadzona przez PO w czasie ich ośmioletnich rządów polegała głównie na klęczeniu przed "wielkim narodem niemieckim", rabieży publicznych pieniędzy, i mówiąc wprost, przepierdolenia olbrzymich MILIARDÓW złotych z dotacji unijnych. Po dojściu PiSu do władzy okazuje się, że co prawda już nie klęczymy, ale upadliśmy z wielkim hukiem na twarz przed USA i Izraelem. Próbuje się z nas zrobić współodpowiedzialnych za Holocaust i wybuch II wojny światowej i zmusić do wypłacenia olbrzymich odszkodowań żydowskim organizacjom z tytułu "mienia bezspadkowego" na zawrotną kwotę 300 MILIARDÓW DOLARÓW (po obecnym kursie dolara to ponad 1,1 BILIONA złotych, dla porównania, rezerwy złota Narodowego Banku Polski przechowywanego w Anglii to "tylko" 16 miliardów złotych, czyli "tylko" prawie 70 razy mniej niż wynoszą roszczenia żydowskich środowisk). Nie muszę tłumaczyć co by to oznaczało dla naszego kraju. Żadna z większych partii politycznych nie podnosi hałasu z tego tytułu, jedynie Kukiz'15 i Konfederacja alarmują, że spłata nienależnych zobowiązań będzie katastrofalna w skutkach.

Podsumowując: 4 lata temu rozczarowałem się głosując na Korwina, powiedziałem sobie, że nie popełnię tego samego błędu ponownie. Jednak widząc, co się ostatnio wyprawia oraz fakt, że wreszcie prawa strona naszej sceny politycznej potrafiła się zjednoczyć przeciwko wspólnemu wrogowi, czyli postokrągłostołowego układowi sił, zdecyduję oddać swój głos na Konfederację. Głos ten świadomie oddaję nie dlatego, że będą godnie nas reprezentowali w UE, ale dlatego, by pomóc zbudować im elektorat, dzięki któremu bez problemu będą mogli wejść do naszego Sejmu w wyborach parlamentarnych na jesień i pogonić towarzystwo wzajemnej adoracji.

Jestem ciekaw waszych opinii, zapraszam do kulturalnej dyskusji, o ile znajdą się śmiałkowie, którzy będą chcieli porozmawiać o najbardziej gównianej dziedzinie życia, jaką jest polityka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, MyFrag napisał:

Niestety, polska polityka to jedno wielkie gówno, muł, dno i wodorosty.

 

Wodorosty to już zbyt chwalebne porównanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początek wspomnę, że jestem raczej eurosceptykiem i jestem przeciwnikiem Unii w obecnej formie, moim zdaniem wymaga głębokich reform i/lub ograniczenia się do wspólnoty gospodarczej, lecz nie jestem za całkowitą likwidacją (jak to mówią pomysł super, do dupy wykonanie :D ). Między innymi dlatego te wybory ze wszystkich mają dla mnie najniższy priorytet, ponieważ parlament europejski to jeszcze większe bagno niż polski europarlament. PE jest jedynym parlamentem na świecie, gdzie posłowie nie mają inicjatywy ustawodawczej, a wszystkie ustawy, dyrektywy o których słyszymy itd. przychodzą z góry od komisji europejskiej, która już nie jest organem demokratycznym i jej reprezentantów nie wybiera się w żadnych wyborach (tak to tam, gdzie trafił Tusk). Co prawda, aby nowe prawo weszło w życie musi zostać przegłosowane przez parlament, lecz samo głosowanie to jest kpina, jest robione na oko, nie są zliczane głosy za/przeciw/wstrzymane, a sami europosłowie nie mają czasu na zorientowanie się nawet co jest w danym momencie przegłosowywane. Już nie wspominając o tym, że większość z nich jest oderwana od rzeczywistości :D

A co otrzymują w zamian ? Bogate uposażenie i pensje, sute dodatki na biuro (które najczęściej nie istnieje), pakiet relokacyjny, dodatki na edukacje, podróże, prywatną opiekę medyczną i wiele innych. Tutaj gorąco polecam film, który powstał przy okazji brexitu i przedstawia jak funkcjonuje UE, obnaża jej absurdy, pokazuje przykład Szwajcarii, która świetnie sobie radzi bez Unii i wiele innych aspektów. Jeśli macie problem z językiem to była gdzieś również wersja z polskimi napisami :)

 

Dlatego też nie wierzę w te wybory, ale pójdę, bo pójdę i oddam głos. Nie chce mówić jakie ugrupowanie sobie upatrzyłem, bo jednak nie chciałbym żeby csk było kojarzone z jakimkolwiek i pozostało apolitycznym miejscem ;)

 

 

  • Lubie to 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jesteśmy po "debacie" wszystkich komitetów wyborczych startujących w wyborach do Europarlamentu. Specjalnie słowo "debata" wziąłem w cudzysłów, bo ciężko to co się wydarzyło nazwać debatą. Pytania wg mnie były na siłę utworzone, nie dotyczyły kluczowych spraw, tylko tematów zastępczych. O ile pytanie o euro jeszcze trzymało poziom, to reszta pozostawia wiele do życzenia.

Ciężko mówić tutaj o zwycięzcy, na pewno partie głównego nurtu zaprezentowały się bardzo miernie, pani z PiSu to jakaś porażka, pan od KE zupełnie nijaki, a pierdół dziewczyny Biedronia nie dało się słuchać. Wg mnie mistrzowskim posunięciem był gadżecik Bosaka, pani z PiSu po wręczeniu rzepku z przekreślonymi cyframi 447 odsuwała się od niego jak poparzona. Moim zdaniem najlepiej zaprezentowali się właśnie Bosak oraz Adrian Zandberg. Kukiz był po prostu Kukizem z debat w 2015 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozostaje jeden komentarz 😂😂😂

 

  • Lubie to 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Ogen Dogen napisał:

Pozostaje jeden komentarz 😂😂😂

 

Właśnie miałem to wstawiać :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile wczoraj jeszcze się śmiałem z tego:

Dzisiaj rano stwierdzam, że jednak życie pisze memy ^^ Dramat, kurwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No co, przecież jest bardzo dobrze, po co coś zmieniac XDDDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
×
×
  • Create New...