Skocz do zawartości

    Zamknięty Wybory do Europarlamentu + nadchodzące wybory parlamentarne


    MyFrag
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 9
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    Pozostaje jeden komentarz ???  

    Na początek wspomnę, że jestem raczej eurosceptykiem i jestem przeciwnikiem Unii w obecnej formie, moim zdaniem wymaga głębokich reform i/lub ograniczenia się do wspólnoty gospodarczej, lecz nie jeste

    Cześć.

    Jako że kampania wyborcza do Europarlamentu na finiszu chciałbym się zapytać o wasze odczucia odnośnie kampanii oraz Wasze ewentualne preferencje. 

    W tym roku wybory do Parlamentu Europejskiego zbiegły się z wyborami do polskiego parlamentu, które odbędą się na jesieni. Nie jestem zaskoczony faktem, że główne postulaty wyborcze opierały się na obietnicach, które dane ugrupowania zrealizują w KRAJU, brak natomiast odniesień do tego, co mogłyby wnieść poszczególne komitety wyborcze, gdy już dostaną się do Europarlamentu lub te odniesienia były bardzo szczątkowe: PiS chce wprowadzenia do konstytucji zapisu, że Polska jest członkiem UE, Koalicja Obywatelska chce wprowadzić walutę euro do Polski, Wiosna Biedronia urządza jedną wielką pedaliadę, Kukiz chleje i wypisuje głupoty na fejsie, a Korwin i spółka "idzie bić kurwy i złodziei". Zapomniałem jeszcze o Lewicy razem, nie wypowiem się na ich temat, bo poglądy lewicowe zawsze były dla mnie obce.

    Niestety, polska polityka to jedno wielkie gówno, muł, dno i wodorosty. Jednak ostatnie wydarzenia, które dzieją się wokół Polski pokazują, że polityka prowadzona przez PO w czasie ich ośmioletnich rządów polegała głównie na klęczeniu przed "wielkim narodem niemieckim", rabieży publicznych pieniędzy, i mówiąc wprost, przepierdolenia olbrzymich MILIARDÓW złotych z dotacji unijnych. Po dojściu PiSu do władzy okazuje się, że co prawda już nie klęczymy, ale upadliśmy z wielkim hukiem na twarz przed USA i Izraelem. Próbuje się z nas zrobić współodpowiedzialnych za Holocaust i wybuch II wojny światowej i zmusić do wypłacenia olbrzymich odszkodowań żydowskim organizacjom z tytułu "mienia bezspadkowego" na zawrotną kwotę 300 MILIARDÓW DOLARÓW (po obecnym kursie dolara to ponad 1,1 BILIONA złotych, dla porównania, rezerwy złota Narodowego Banku Polski przechowywanego w Anglii to "tylko" 16 miliardów złotych, czyli "tylko" prawie 70 razy mniej niż wynoszą roszczenia żydowskich środowisk). Nie muszę tłumaczyć co by to oznaczało dla naszego kraju. Żadna z większych partii politycznych nie podnosi hałasu z tego tytułu, jedynie Kukiz'15 i Konfederacja alarmują, że spłata nienależnych zobowiązań będzie katastrofalna w skutkach.

    Podsumowując: 4 lata temu rozczarowałem się głosując na Korwina, powiedziałem sobie, że nie popełnię tego samego błędu ponownie. Jednak widząc, co się ostatnio wyprawia oraz fakt, że wreszcie prawa strona naszej sceny politycznej potrafiła się zjednoczyć przeciwko wspólnemu wrogowi, czyli postokrągłostołowego układowi sił, zdecyduję oddać swój głos na Konfederację. Głos ten świadomie oddaję nie dlatego, że będą godnie nas reprezentowali w UE, ale dlatego, by pomóc zbudować im elektorat, dzięki któremu bez problemu będą mogli wejść do naszego Sejmu w wyborach parlamentarnych na jesień i pogonić towarzystwo wzajemnej adoracji.

    Jestem ciekaw waszych opinii, zapraszam do kulturalnej dyskusji, o ile znajdą się śmiałkowie, którzy będą chcieli porozmawiać o najbardziej gównianej dziedzinie życia, jaką jest polityka.

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    • Lubię to! (+1) 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    • Lubię to! (+1) 1
    • Haha 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 1 rok później...
    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!