Jump to content
Strix

Czym się wozicie? :)

15 posts in this topic

Recommended Posts

Są tu osoby które interesują się motoryzacją? :)

Pokażcie swoje furki i napiszcie coś o nich - jeśli będzie nas trochę może dołożą nam dział w hobby "motoryzacja" :)

Napiszcie od jakiego auta zaczynaliście a czym teraz jeździcie :)

Oczywiście temat jest także odnośnie motocykli :)

Chociaż ja prawka nie posiadam a największy na jakim jeździłem to MZ ETZ 250 i Jawa 350 TS 😜

No jasne! :D 

Zaczynałam od Audi 80 B3 1.6 Diesla... Kurde nigdy tego auta nie zapomnę, czołg, wszędzie dupę dowiózł, nie zawiódł mnie nigdy... Jedyna jego wada była taka, że miał popękaną maskę od szpachli XD haha, co bardzo nie podobało się mojemu byłemu przyjacielowi, wysiadł mi akumulator, wkręcił mnie, że to coś poważnego, a wiedziałam, że tak nie jest, no i w pizdu wywiózł moją Audi na złom 😕 

W międzyczasie przewinęło się parę złomków, typu Reno Clio 1.4 benzyna, było nawet BMW e34 3.0 V8 (potwór) itp... Ale to nie były auta dla mnie. 

W moje ręce wpadła Honda Civic 1.4 benzynka, ale to było auto :D Najlepsze na jakie trafiłam, niestety miałam poważniejszą kolizję, no i biedna poszła pod nóż bo słupek tak dostał po dupie, że nie było szans na ratunek 😰

No i na chwilę obecną latam sobie taką oto Audi A3 8L, 1.9 Diesel, fajne autko, przyjemne, typowo dla kobiety. Ale to nie jest to, wiem, że na pewno wrócę do Hondy 😍

No i moje małe marzenie to Honda cbr 125 😜

• Lubie to 1

13 minut temu, Dzaastine napisał:

No i na chwilę obecną latam sobie taką oto Audi A3 8L, 1.9 Diesel, fajne autko, przyjemne, typowo dla kobiety. Ale to nie jest to, wiem, że na pewno wrócę do Hondy 😍

Oooo moja miała honde civic 1.4 w gazie :D Ale niestety rdza ją zjadła i kupiłem jej Fiata Bravo 2 1.9 dieselka :) Ale też ma taki sentyment i mówi, że następna musi być honda :D

4 minuty temu, Strix napisał:

Oooo moja miała honde civic 1.4 w gazie :D Ale niestety rdza ją zjadła i kupiłem jej Fiata Bravo 2 1.9 dieselka :) Ale też ma taki sentyment i mówi, że następna musi być honda :D

Bo widzisz... My wiemy co dobre :D

Na Początku poruszę moje wynalazki samochodowe. Już niecałe 2lata po urodzeniu miałem swoje autko:

fec03c9b0f11b.jpg

Natomiast po ukończeniu 18 roku życia pierwszym autkiem był jakby inaczej Golf III 1.6 90koników benzyna w sekwencji z gazem ^^ na gaźniku ( jednopunkcie )
Miałem go dosyć długo. Nigdy mnie nie zawiodl w trasie.
Jedyne co wymieniałem to nagrzewnicę oraz różnego rodzaju czujniki. Godny polecenia młodym kierowcą .
A oto i on:

ef6d9e18bf240.jpg

Od nie tak dawna posiadam moje aktualne autko. Jest nim Volvo V70 2,5 TDI 150KM (kombi)- dużo nie ma co mówić o tych autach. Jest Bardzo mocno dopieszczony przeze mnie  Mnie oraz przy kupnie. Oryginalne Webasto montowane w Holandii. Ostatnio zjawiła się w nim nowiutka modyfikacja. Otóz postanowiłem dać jej możliwie bezpieczny chip tuning. Może wyjaśnię na czym on polega:.

Zwiększona zostaje zarówno prędkość maksymalna, przyśpieszenie jak i moc i moment obrotowy. Tuning wykonywany jest przez gniazdo OBD. W wersjach z DPF zalecają także wyłączenie i usunięcie filtra cząstek stałych DPF (nie przeszkadza to tuningowi). Ponadto oszczędzanie paliwa jako opcja dostępne jest do chip tuningu każdego modelu Volvo.
Tak, więc że 150KM zrobiło się niecałe 200KM
Plusem tych aut jest przebieg silników który sięga granicę aż do miliona Km.
Oto Volvito:

4ac0aceefdc84.jpg

Mam nadzieję, że będzie mi służyło długie lata... Jeżeli chodzi o autka to na tyle. Na koniec coś co zmieniło moje życie. Autka przy tym to nic. Moją prawdziwą Pasją są motocykle. Jestem uzależniony na tym punkcie.
Otóż posiadam swoją Jedyną miłość:21lat ma, jest Bardzo piękna ^^ jest troszkę okrągłą, ma swoje kształty, ale ja to lubię, ciężka jest, ale jej wybaczę, a co najważniejsze BARDZO PIĘKNA!!!
Jest nią : Honda CBR 600 f3 polift 105KM (Ostatni wypust tego modelu) jest to zadki okaz, ponieważ ciężko znaleźć w Polsce Hanię z takim Malowaniem oraz bez rączki dla pasażera. Przyciąga uwagę ^^
Zrobiłem sporo kilometrów na tej bestii i nigdy nie bylem zawiedziony nią. Jeżeli chodzi o naprawy its to każdy motocyklista wie, iż motocykle to drogi biznes i taką samą wymiana napędu oraz płynów jest sporo warta.
Oto i ona:

003bc96dfbca9.jpg

61d5f0f991c00.jpg

e5137581d7fbd.jpg

• Lubie to 1
  • + rep 1

Ja moją przygodę z autami rozpocząłem od Opla Astry F w kombii z silnikiem 1.7 TD Isuzu :D był szatan jak na taki silnik i spalanie na poziomie 5 max 6 po mieście 😜

Następny był Volkswagen Sharan :D Słynne 1.9 tdi :D

Później była przeprowadzka do Bydgoszczy i przesiadka w niebieskiego Daewoo Matiza :D moc z czystej benzyny 95 :D bez podtlenku bo instalacja była 2 razy droższa niż auto warte :D

Po matizie był Fordzik Mondeo mk3 kombi z silniczkiem 2.0 tddi i mocy 115 KM dużo kilometrów ze mną zrobił ale coraz więcej wymagał aby do niego dokładać i w zeszłym roku zapadła decyzja o wymianie go na nowszy model, czyli Fordzika Mondeo Mk4 z podobnym silniczkiem 2.0 tdci (z koncernu PSA) i większej mocy 163 KM i jak na razie sprawuje się świetnie :)

kfEP5mw.jpg

JYORFXx.jpg

By  PJC ,

Niech zgadne mk3 z 03?:D

Nie @PJC :D MK3 było 2001 rok z tym starym dieslem 2.0 tddi na zwykłych wtryskach później weszły pierwsze tdci na pompowtryskach i wadliwymi pompami :)

A obecny MK4 ostatni wypust 2014 rok :)

I mk3 był w tzw bieda edition 😛 oprócz szyb w elektryce i tempomatu nic tam nie było 😜

Czego nie mogę powiedzieć o obecnym :)

vjqFWm8.jpg

A ja popierdalam Focusem mk1 99 rok, 1.6 benzyniak, przyjemne autko, nadal trzymam je bo trochę szkoda się rozstawać (ach te sentymenty :D)

• + rep 1

@Strix dpf'a już ma co nie?

A tak btw jako Mechanik mogę powiedzieć tylko, że wadliwe są w tych autach czujniki sprzęgła i nieraz klienci narzekają na komputer pokładowy 😕

bo wiem że ten twój model R4 od 115 do 140kM wychodził podajze.

Godzinę temu, MarcineK napisał:

@Strix dpf'a już ma co nie?

A tak btw jako Mechanik mogę powiedzieć tylko, że wadliwe są w tych autach czujniki sprzęgła i nieraz klienci narzekają na komputer pokładowy 😕

bo wiem że ten twój model R4 od 115 do 140kM wychodził podajze.

Ja mam salonowo mape na 163 i mozna go krecic bezpiecznie do koło 200km ale nie potrzeba mu daje radę ^^ tak jest z dpfem ale w miarę świeże auto a dog z dodatkowym wtryskiem na dopalanie i nawet w mieście nie mam z nim najmniejszego problemu co ciekawe silnik PSA z francuzów a ma suchy dpf zanim coś się psuć zacznie to pewnie już go sprzedam ^^

A silnik DW10C - poliftowy

1. Fiat 126p 89r. ( od czegoś trzeba zacząć ^^)

2. Opel Astra F 97r 1.6 (z Astry G) w Gazolinie (ruda zchrupała wszystko co się dało)

3. Audi 80 B4 94r. 1.9 TDi

4. Aktualnie Peugeot 306 xr 97r 1.4 choć marzy mi sie Astra G w 3 drzwiach ale... Pierw Lwa dorżne.

Przed tym wszystkim jeszcze się przewinęły takie wynalazki jak : Romet Ogar 205 i Yamaha 80 dt.

Czym się wożę? Damskim samochodem, mały, mało pali, nie ma problemu z parkowaniem. Idealny dla kobiet i biednego studenta.

Toyotka Auris z silnikiem o zawrotnej pojemności 1,4 litra D4D (kleklekle) i 90 kucykami pod maską. Rocznik 2010, Czarnulkę mam od ponad półtora roku, do tej pory mnie nie zawiodła. Samochodzik wydaje się mały, niepozorny, jednak w środku jest całkiem dużo miejsca, bez problemu zapakowaliśmy się do niej w czterech dorosłych chłopa na czterotygodniowe szkolenie 400 km dalej. Osiągi mogły być lepsze, nie ma co się spodziewać kokosów po tak małej jednostce, ale za to powala oszczędnością. Na trasie ze średnią prędkością 120km/h spalanie w granicach 4,5 litra to norma. Moje pierwsze autko i zapowiada się, że na razie nic się w tej sprawie nie zmieni.

Moja mała:

89754645261011068265.jpg

Gdybym półtora roku temu miał kilka tysięcy więcej to kupiłbym pewnie Hondę Civic z silnikiem 2.2 diesla i 140 KM (takie cacko na zdjęciu poniżej), jednak z perspektywy czasu nie żałuję podjętej decyzji.

69955202030482130443.jpg