Jump to content
IV Edycja Konkursów Świątecznych Read more... ×
`oNe !

Komputer + inne

14 posts in this topic

Recommended Posts

Prosiłbym o pomoc.

Post znajduje się również na fb: Typowi Technicy Informatycy.

Witam,
Będę ogarniać remont pokoju od zera praktycznie i pójdę za ciosem wymieniając też komputer i wszystko co z nim związane i właśnie z tym zwracam się do Was o pomoc.

Mój obecny komputer ma już 11 lat, wiecie, 2gb ram na dd2, dysk 500gb itd xd ogarnia max 3 karty na chrome, przy większej ilości się odświeża albo zawiesza.

Komputer będzie wykorzystywany do programowania, oglądania filmów i grania w mniej lub bardziej wymagające gry.

Dysk SSD: tutaj nie wiem zupełnie jaki jest dobry, może ktoś z Was poleci jakiś fajny z 256 żeby miał jedynie pod system

Dysk HDD: 2TB myślę ze starczy
któryś z tych czy inny polecacie?

Płyta główna:
czy jakaś inna?

Grafika:
co myślicie?

Napęd: musi być, jakiś tam sobie wybiorę.

Ram: 2x8GB

procesor:

chłodzenie procesora:
nie mam pojęcia. może chłodzenie wodne, ale gotowe zestawy mnie jakoś nie przekonują. Najchętniej zrobiłbym chłodzenie wodne całego kompa ale na to nie mam aż tyle kasy :(

zasilacz:
wart tych pieniędzy?

Obudowa:
jak myślałem nad chłodzeniem wodnym to myślałem o tej, teraz to już sam nie wiem. Najlepiej gdyby wyciszała.

system:
może w końcu bym na piracie nie leciał tylko kupił bym coś oryginalnego XD
Obecnie mam win7 professional i opłaca się kupić win 10 professional?jak tak to co zrobić bo oficjalnie 600 zl kosztuje a na allegro 9-10x mniej xd

Jakby się udało to dobrze żeby komputer kosztował max 5-6k.
Jak coś to trochę dopłacić mogę ale wolałbym niedużo jednak bo i tak trochę wydatku mnie czeka.

Zasilacz:
jakaś dobra listwa antyprzepięciowa żeby to żadnej piorun ani inne dziadostwo nie rozwaliło mojego komputera?

Do tego monitor/y.
Lepiej 1 większy czy 2 trochę mniejsze, myślałem o 2 bo jednak wygodnej by mi było, więc jakbyście mogli to polećcie z 2 jakieś dobre (grafiką się zajmować za bardzo nie będę jak coś).

Do tego wszystkiego potrzebuje jakieś biurko, stół, blat, zwał jak zwał. Jedna solidna deska na nogach, bez zbędnych szufladek i innych pierdół. Szukam takiego czegoś i nic sensownego jeszcze nie znalazłem.

Krzesło, potrzebuje dobrego krzesła, najlepiej biurowego, nie gamingowego (choć jak by było jakieś dobre to mogę pomyśleć), gdyż słyszałem, że po 4-5h bolą plecy na nich a ja potrzebuje, żeby właśnie kręgosłup odciążyć a nie, że nieraz 10h męki przeżywam.

Router:
?????

Mój obecny komputer ma 11 lat tak jak napisałem, był i jest to mój pierwszy komputer i jedyny, dlatego wolę się spytać niż złożyć sam pierwszy raz i żeby było coś nie tak.

Bardzo bym prosił o pomoc aby to wszystko jakoś sensownie się zgrało i było jak najlepsze/bezpieczniejsze.

Z góry dziękuj

Ja swojego peceta złożyłem za ok 6 tysięcy (Oczywiście w tą cenę wliczyłem windowsa + montaż).

Płyta główna MSI B250M Mortar

Procesor Intel Core i5-7600 3,5 Ghz

Karta Graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB

Pamięć RAM HyperX Predator DDR4 2 x 8 GB

Obudowa Sharkoon TG5 Red

Zasilacz Be Quiet! System Power 8 600 W

Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3

Dysk SSD Crucial MX500 250 GB SATA3

Dysk HDD Toshiba P300 2 TB

Przy ok 6 tysiach możesz coś podobnego złożyć, tylko zamiast procka od Kaby Lake wziąłbym już Coffee czyli i5-8600K która kosztuje ok 1100 zł (Przy 950 zł za i5-7600), no ale to inną płytę główną musiałbyś kupić dedykowaną pod tą podstawkę.

I zamiast tej karty co ja mam, wziąłbym 1060 Gaming X od MSI. Cena ta sama, a ta od MSI jest najlepsza z 1060. Przemyśl sobie, sprawdź ceny podzespołów i w razie co pytaj ;)

Posted (edited)

https://www.facebook.com/pg/PLfanboy/reviews/ Nie ma co się rozpisywać. Facet zna się na rzeczy Bardzo szybko odpowiada na wiadomości Zarówno jego gotowe zestawy jak i te złożone indywidualnie pod potrzeby "klienta" dają maks wydajności maks użyteczności maks frajdy Jeśli chcesz aby każda twoja złotówka przeznaczona na PC została wydana jak najlepiej to tylko Fanboy ci w tym pomoże. Piszesz do niego a on za free w przeciągu godziny max odezwie się do Ciebie z takim zestawem że oczy wychodzą :D A przy okazji zakup na morele wpisujesz kod rabatowy FANBOYM i masz montaż za 1 zł i przesyłkę gratis 

Edited by SØVVAVE

Posted (edited)

Ja się wypowiem tak.. to zależy od twojego budżetu ja osobiście jakbym miał teraz składać to bym wybierał i5 8400, 16gb ram min. takt. 2400MHz i GTX 1060 6gb nie ma co przepłacać. Intel jak intel cyferki inne a wydajność podobna :v

@relax Kaby było nieopłacalne w dniu jego premiery... 

a odnośnie tego "fanboy'a" ja bym tak dupy nie lizał xD podobnych zestawów jest na pęczki w necie :v

Edited by SmarkU d>.<b

Teraz, SmarkU d>.<b napisał:

Ja się wypowiem tak.. to zależy od twojego budżetu ja osobiście jakbym miał teraz składać to bym wybierał i5 8400, 16gb ram min. takt. 2400MHz i GTX 1060 6gb nie ma co przepłacać :v

@relax Kaby było nieopłacalne w dniu jego premiery... 

a odnośnie tego "fanboy'a" ja bym tak dupy nie lizał xD podobnych zestawów jest na pęczki w necie :v

za taki zestaw z plytka i zasilaczem zaplaci niecałe 3500k 

Posted (edited)

A po co więcej ? :v 3,5k a ma 6 rdzeni , spoko grafę chodź można się pokusić o 1070Ti  i styknie na kolejne parę lat. Nie ma sensu ładować w i7 czy mocniejszą i5.. 

@SØVVAVE Luźno :D 

Edited by SmarkU d>.<b

3 minuty temu, SmarkU d>.<b napisał:

A po co więcej ? :v 3,5k a ma 6 rdzeni , spoko grafę chodź można się pokusić o 1070Ti  i styknie na kolejne parę lat. Nie ma sensu ładować w i7 czy mocniejszą i5.. 

tylko mowie ile to wyjdzie :D zeby nasz kolega w razie w miał orientację ile za takie coś wyjdzie Nie wspomniałem ani słowem o lepszej grafie czy procku :D

9 minut temu, SmarkU d>.<b napisał:

@SØVVAVE Luźno :D 

A nie pomyślałeś, że może chciałby w przyszłości pobawić się w OC? I co, wtedy ma pozbywać się tej 8400 i kupować odpowiednią pod OC? Jak ma kupić to niech już kupi tak, by potem nie pluł sobie w brodę, bo nie może zrobić overclockingu... poza tym jak dla mnie taktowanie 2,8 ghz jak na dzisiejsze czasy wydaje się nieco śmieszne :P

12 minut temu, relax napisał:

A nie pomyślałeś, że może chciałby w przyszłości pobawić się w OC? I co, wtedy ma pozbywać się tej 8400 i kupować odpowiednią pod OC? Jak ma kupić to niech już kupi tak, by potem nie pluł sobie w brodę, bo nie może zrobić overclockingu... poza tym jak dla mnie taktowanie 2,8 ghz jak na dzisiejsze czasy wydaje się nieco śmieszne :P

hola hola to nie ja zaproponowałem taki zestaw :D dałem tylko "wycene" i linkacza do fanboy'a :D chill guyz

Posted (edited)

Nie każdy jest fanem podkręcania procka ;v 2.8GHz śmieszne? No ciężko tu nie parsknąć śmiechem ale wydajność na spoko :)  ale dopłacanie 3-4 stów do wersji z odblokowanym mnożnikiem to lekki bezsens :v

Edited by SmarkU d>.<b

Panowie jak zwykle z takich postów robi się giełda kto wie więcej na temat podzespołów :D załóżmy że jesteście prosami. Wyślijcie naszemu koledze linkacza do jakiegos koszyka doradźcie mu coś i tyle w temacie :> 

Tyle masz dobrych obudów bez szkła na froncie które nic nie wnosi a tylko utrudnia wentylacje, w PEP możesz np filtry sprayem przemalować.

Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614PC_BK) za 369zł + wentylatory od BQ
http://www.phanteks.com/Enthoo-Pro.html

PHANTEKS Enthoo Pro Tempered Glass (PH-ES614PTG_BK) za 465zł

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Temat przedawniony.

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice