Jump to content
  • Search In
    • More options...
    Find results that contain...
    Find results in...

Komputer + inne

`oNe !
     Share

Recommended Posts

• Cała zawartość 14
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

Prosiłbym o pomoc.

Post znajduje się również na fb: Typowi Technicy Informatycy.

Witam,
    Będę ogarniać remont pokoju od zera praktycznie i pójdę za ciosem wymieniając też komputer i wszystko co z nim związane i właśnie z tym zwracam się do Was o pomoc.

Mój obecny komputer ma już 11 lat, wiecie, 2gb ram na dd2, dysk 500gb itd xd ogarnia max 3 karty na chrome, przy większej ilości się odświeża albo zawiesza.

Komputer będzie wykorzystywany do programowania, oglądania filmów i grania w mniej lub bardziej wymagające gry.

Dysk SSD: tutaj nie wiem zupełnie jaki jest dobry, może ktoś z Was poleci jakiś fajny z 256 żeby miał jedynie pod system

Dysk HDD: 2TB myślę ze starczy
    któryś z tych czy inny polecacie?

Płyta główna:
    czy jakaś inna?

Grafika:
    co myślicie?

Napęd: musi być, jakiś tam sobie wybiorę.

Ram: 2x8GB

procesor:

chłodzenie procesora:
    nie mam pojęcia. może chłodzenie wodne, ale gotowe zestawy mnie jakoś nie przekonują. Najchętniej zrobiłbym chłodzenie wodne całego kompa ale na to nie mam aż tyle kasy :(

zasilacz:
    wart tych pieniędzy?

Obudowa:
    jak myślałem nad chłodzeniem wodnym to myślałem o tej, teraz to już sam nie wiem. Najlepiej gdyby wyciszała.

system:
    może w końcu bym na piracie nie leciał tylko kupił bym coś oryginalnego XD
    Obecnie mam win7 professional i opłaca się kupić win 10 professional?jak tak to co zrobić bo oficjalnie 600 zl kosztuje a na allegro 9-10x mniej xd

Jakby się udało to dobrze żeby komputer kosztował max 5-6k.
    Jak coś to trochę dopłacić mogę ale wolałbym niedużo jednak bo i tak trochę wydatku mnie czeka.

Zasilacz:
    jakaś dobra listwa antyprzepięciowa żeby to żadnej piorun ani inne dziadostwo nie rozwaliło mojego komputera?

Do tego monitor/y.
    Lepiej 1 większy czy 2 trochę mniejsze, myślałem o 2 bo jednak wygodnej by mi było, więc jakbyście mogli to polećcie z 2 jakieś dobre (grafiką się zajmować za bardzo nie będę jak coś).

Do tego wszystkiego potrzebuje jakieś biurko, stół, blat, zwał jak zwał. Jedna solidna deska na nogach, bez zbędnych szufladek i innych pierdół. Szukam takiego czegoś i nic sensownego jeszcze nie znalazłem.

Krzesło, potrzebuje dobrego krzesła, najlepiej biurowego, nie gamingowego (choć jak by było jakieś dobre to mogę pomyśleć), gdyż słyszałem, że po 4-5h bolą plecy na nich a ja potrzebuje, żeby właśnie kręgosłup odciążyć a nie, że nieraz 10h męki przeżywam.

Router:
    ?????

Mój obecny komputer ma 11 lat tak jak napisałem, był i jest to mój pierwszy komputer i jedyny, dlatego wolę się spytać niż złożyć sam pierwszy raz i żeby było coś nie tak.

Bardzo bym prosił o pomoc aby to wszystko jakoś sensownie się zgrało i było jak najlepsze/bezpieczniejsze.

Z góry dziękuj

Guest
    This topic is now closed to further replies.
     Share

• Create New...