Jump to content
Sign in to follow this  
Kayyzan

Poradnik [How2MakeGoodGraphics]

3 posts in this topic

Recommended Posts

Hejka, to ja. Anon lv. 15. Zajmuje się grafiką już jakiś dobry rok. Przedstawiam wam mój poradnik: Czego unikać/Co robić by grafiki były lepsze. (To jest tylko subiektywna opinia! ;))

 

1. Zaopatrz się w program do obróbki graficznej ( @Azzerus pokazał jak zdobyć PS, za free.) Polecam: Photoshop, Gimp (Dla początkujących),

 

2. Dobrze komponuj barwy, tak aby się nie gryzły. Będzie to wtedy wyglądał ładnie, oraz schludnie. Przykłady:   *Znajdziesz więcej przykładów gdy wpiszesz w google Color Combinations*

https://pl.pinterest.com/pin/747245763147286236/ - Przykład

 

3. Nie rób zbyt ciemnych/jaskrawych prac! Zaplanuj najpierw całą pracę, później bierz się do roboty! Gdy nie zaplanujesz sobie działania, wszystko będzie wyglądać jakbyś robił to na kolanie w 5 minut.

 

4. Pobaw się z efektami. Grafika z dodanym tylko tekstem jest po prostu nużąca. Pobaw się z kolorami, particlesami, flarami, światłem itd. Dodaj jakieś unikatowe elementy. Mój przykład:

9063f051b416869612b017d21dc31bbc.png9cc8987373e7bb843da9b271cf86da68.pngWygląda lepiej, huh? :D No właśnie!

użyłem tutaj Color Corrections, particles, flares oraz niebieski grid.

 

5. Baw się, bądź kreatywny! Twórz własny styl! ~ To moje motto kiedy robię grafiki. Staram się by każda była unikatowa :)

Cóż... to tyle co chciałem przekazać :P może nie jest to poradnik, ale takie mini porady każdemu się przydadzą, tym bardziej, że mamy również nowe osoby co próbują z grafiką na forum! Pozdrawiam. :D 

  • Lubie to 2
  • + rep 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napewno skorzystam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
×