Jump to content

  Locked Włosy, skóra, kości, czaszka = mózg.


  Kartky
   Share

  Recommended Posts

  Ludzka głowa, według mnie każda jest okryta tajemnicą, nawet twoja własna! Może czas, żebyś to dostrzegł/a?


  W każdej głowie siedzi mózg odpowiedzialny za wiele czynności, nawet największy idiota posiada stereotypowy orzeszek, który rodzi w nim pomysły. Więc czym jest pomysł? Pomysł to wytwór ludzkiego mózgu, wyobraźni, wielu bodźców, które się na to składają. Człowiek bez mózgu, nawet odrobiny jest nikim. Wgłębiając się dalej, bodziec jest bardzo często przypadkowy, popycha każdego go różnych czynów, przemyśleń, postanowień. Przemyślenia ludzkiej głowy można porównać do wielu rzeczy, maszyny do zabijania, krwiożercze pomysły, pomysłu przyszłości, wylęgarnią idioty, czarną stroną mocy, błogosławieństwem; każda dziedzina ma swoje pozytywy i negatywy, umysł używany jest do wielu rzeczy przydatnych człowiekowi i społeczeństwu, niestety odchyły od normy w dzisiejszych czasach stają się przeważać i mamy co mamy, Polska ma PiS, a świat ma Rosję na czele z Putinem, a teraz Ameryka Trumpa.


  Przejdźmy do sfery wyobraźni, ludzka głowa i wola człowieka, jeżeli chce, potrafi mieć nieograniczoną wodzę fantazji. Ile w dzisiejszym świecie mamy filmów, seriali, artykułów, komiksów, bajek, gier i wiele innych, które wymyślił człowiek? Mnóstwo! Wszystko to efekt wyobraźni. Morderstwo, sabotaż, zamach terrorystyczny, podpalenia, zdrady, wojny na świecie, a co to jest? Również efekt wyobraźni człowieka! Tylko niestety, tacy ludzi rodzą się coraz częściej, w dzisiejszym świecie znaleźć kogoś, kto ma poukładane w głowie, jest ciężko, a tacy ludzi zdolni do wymienionych w owym zdaniu czynów są zwykłymi zakałami świata, którym nie podoba się porządek na świecie, czy system, jaki w nim panuje. Wielu ludzi narzeka również na postęp cywilizacyjny, wszystko jest nieuniknione, tylko czemu mamy niszczyć wymysł człowieka, który w znacznym stopniu ułatwia życie, przetrwanie, codzienne funkcjonowanie. Nie mówię tu o duperelach, tylko o rzeczach, które są teraz dla wielu niezbędnikiem. Komunikacja miejska, samochody, pociągi, sprzęty kuchenne. Ile razy błądząc po Internecie czy telewizji, zdarza mi się widzieć takich ułomnych ludzi, którym nie podoba się ów postęp, wolą erę kamienia łupanego, walczyć o przeżycie i zjadać siebie nawzajem w imię „wolności”, patogen i nic więcej.


  Dobra sfera, czyli twórczość człowieka, jest rzeczą wspaniałą, ale do czasu, gdy nie zaczyna powielać schematu. Te same filmy o tej samej fabule, tylko inni aktorzy i tytuły spod szyldu jednego twórcy. Niemoc twórcza, a chęć zostania na rynku, drugie wygrywa. Nie lepiej, poczekać, nawet te trzy, pięć lat i przyjść z takim pomysłem, który wytrzepie ludzi z kapci, a pomysłodawca dalej zostanie szanowany za oryginalność i brak starych schematów. Dzisiaj ciężko o takich, ile filmów przerzucając po TV, jedzie tym samym. Powstaje monotonia oraz niechęć człowieka do sprawdzania nowości.


  Teraz głowa przeciętnego zjadacza chleba! Ile to razy myślimy, a fajnie by było, gdybym to wygrał. Zaczynasz snuć marzenia, wygrywasz. Przypadek kasy myśli, co kupić, ile odłożyć, na co jeszcze przeznaczyć, a może nowy samochód? Nowy luksusowy dom, basenik, piękne autko, a wszystko to może przyjść w zwykły sposób, a może zagram w tego totolotka i wygram, może kiedyś uśmiechnie się do mnie szczęście. Prosty człowiek lubi również pomyśleć, co by było, gdyby, został sobą z marzeń. Kobieta modelką, czy gwiazdą filmów (nie porno :v), mężczyzna zaś milionerem, zawodowym kierowcą wyścigowym, piłkarzem, czy kim tylko chciałeś być! Wodza wyobraźni daje dużo, ale rzeczywistość zawsze sprowadzi twoje idealne życie, czy pomysły na glebę, taki jest urok ludzkiej głowy.

  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!