Skocz do zawartości

    Zamknięty #1 Szybka Szóstka! - Młoda :D


    PattShi.
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 6
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    Witam Was serdecznie! Co tydzień będę wybierała jednego z Naszych użytkowników, któremu zadam sześć pytań na wybrany przeze mnie temat.  Starałam się, aby treść była spójna!  Mam nadzieję, że W

    Bardzo fajny artykuł, dobrze się czytało i mogłem się troszkę dowiedzieć o @Młoda :D. @Patqaa. jak zwykle dobra robota.  Mam nadzieję, że ta seria się przyjmie, bo jest naprawdę ciekawa! ;3

    Przyjemnie się czyta. Bardzo ciekawe odpowiedzi na trudne pytania. Polecam.

    linia-ruchomy-obrazek-0513 linia-ruchomy-obrazek-0513
     
    Witam Was serdecznie!
    Co tydzień będę wybierała jednego z Naszych użytkowników, któremu zadam sześć pytań na wybrany przeze mnie temat.  Starałam się, aby treść była spójna!  Mam nadzieję, że Wam się spodoba! Zapraszam do czytania! :)
    Pierwsza podjęła wyzwanie @Młoda :D, której bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedź! :) Poradziła sobie świetnie!
     
     

    ※ Redaktor: @Patqaa.

    ★ Udzielający odpowiedzi: @Młoda :D
     
    Sposób w jaki siebie opiszemy, może bardzo dużo o Nas powiedzieć. Dlatego zacznijmy od pytania: Kim jesteś?
     
    Na sam początek bardzo trudne pytanie, które wymaga spojrzenia w głąb siebie. Nie uważam, żebym była na tyle „dojrzała”, aby w prosty sposób odpowiedzieć kim jestem.
    Na tą chwilę jestem młodą dziewczyną, pochodzącą z małego miasta. Kochającą córką, siostrą, wnuczką. Za kilka lat mam nadzieję, że stanę się żoną, matką oraz kobietą pracującą. XD Jestem ciekawa świata. Na pytanie „Czym się interesujesz?” nie potrafiłabym odpowiedzieć, gdyż interesuje mnie wszystko. Jestem leniwa, a zarazem uparta i staram się dążyć do wyznaczonego celu.
    Po prostu jestem człowiekiem!

    Bardzo dużo ludzi jest niezadowolonych z dotychczasowych osiągnięć. Za wszelką cenę chcą osiągnąć więcej. Nie zwracamy uwagi na to co mamy, tylko myślimy w jaki sposób zdobyć jeszcze więcej. Dlatego postanowiłam zadać Ci to pytanie: Czy jesteś z siebie dumna? Tak czy nie? Dlaczego?
     
    Każda matka jest dumna ze swojego dziecka, gdy stawia pierwsze kroki, mówi pierwsze słowa, uczy się sam dostosowywać do otaczającego go środowiska.  Dlaczego od tego zaczęłam? Może dlatego, że nie zauważając takich rzeczy są to już nasze osiągnięcia. Malutkie, bo malutkie, ale są. Uczymy się życia malutkimi kroczkami po drodze zdobywając pewne osiągnięcia. Uważam, że to bardzo dobrze, że człowiek za wszelką cenę chce osiągać więcej. Nie wyobrażam sobie stać w jednym miejscu. Należy stawiać sobie coraz to wyższe cele i do nich dążyć. Nawet się nie obejrzymy, a życie przeleci nam między palcami. Spojrzymy za siebie i będziemy żałować, że nic nie osiągnęliśmy i nie jesteśmy wzorem dla innych osób. Odpowiadając na twoje pytanie jestem z siebie dumna. Oczywiście nie każde decyzje były dobre i nie powinnam być z nich dumna, ale człowiek uczy się na błędach. Jestem dumna z tych błędów, bo wiem że więcej ich nie popełnię!
     
    To teraz czas na chwilkę zastanowienia. Patrzymy parę lat wstecz. Widzimy uśmiechy na swoich twarzach. Uświadamiamy sobie co tak na prawdę sprawiło Nam największą radość w życiu. Dla jednych największym osiągnięciem jest awans w pracy po paru miesiącach ciężkiej roboty. Świadomość, że jesteś kimś ważnym w firmie. Dla innych jest to osiągnięcie szczęśliwej rodziny. Dzieci bawiące się na podwórku z kochającym mężem. Każdy człowiek jest inny, dlatego powiedz Nam: Z jakiego swojego dotychczasowego osiągnięcia jesteś najbardziej dumna? Dlaczego?
     
    Myślę, że jest jeszcze za wcześnie, abym mówiła o jakiś sporych osiągnięciach. Uważam, że najważniejsza w życiu jest rodzina. Gdy już ją założę, najbardziej będę dumna właśnie z niej! Na tą chwilę może nie duże, ale jak już wcześniej mówiłam każde małe osiągnięcie też bardzo cieszy. Cieszę się ze wszystkich egzaminów, które do tej pory zdałam (prawo jazdy, matura, pierwsza sesja na studiach). Będę bardzo szczęśliwa, gdy w tym roku zdam egzaminy i zakończę szkołę.
     
     Mówią, że człowiek uczy się przez całe życie. Od urodzenia, aż do śmierci. Odpowiedz Nam: Co jest najważniejszą rzeczą, jakiej się nauczyłaś do tej pory?
     
    Jest wiele takich rzeczy, zaczynając właśnie od tych malutkich kroczków po te większe. Na pewno dziękuje rodzicom, za to że wychowali mnie na taką osobę jaką jestem! Że nauczyli mnie cieszyć się z małych rzeczy, doceniać wszystkie drobnostki. Radzić sobie z przeciwnościami losu, ze stresem. Być samodzielną.
     
    Nawiązując do pytania wyżej. Przez całe życie uczymy się na własnych błędach. Często przez takie błędy tracimy coś, na czym Nam bardzo zależy. Jest to potem bardzo ciężko odzyskać. Pytanie dla Ciebie: Skoro uczymy się na własnych błędach to dlaczego boimy się je popełniać? Jeśli sparzymy dupę i to nas uświadomi, żeby „nie siadać na gorącym” to nie uważasz, że warto?
     
    Myślę, że żyjemy w takim społeczeństwie, które boi się krytyki, porażki. A co będzie? Co ludzie powiedzą? Nie da się tego ukryć, że tak jest. Jestem zdania, że błędy należy popełniać, aby później odkryć ich przyczynę, rozwiązanie. Co zrobić, żeby było lepiej, aby to naprawić. Chciałabym nawiązać do pewnego cytatu: „Nie zabieraj dziecku kamieni spod nóg, bo gdy dorośnie, potknie się o ziarenko piasku”. Sama nigdy nie lubiłam, gdy rodzice mówili: „Nie rób tak”, „będziesz żałować”, „jak zrobisz tak,to będzie lepiej” itp. Okej, rozumiałam, że chcą dla mnie jak najlepiej, ale zawsze im odpowiadałam, że jak nie nauczę się na własnych błędach to nie będę tego wiedzieć. Człowiek sam musi się sparzyć.

     XXI wiek? Bardzo dużo ludzi boi się krytyki innych. Boimy się co o Nas powiedzą, w jaki sposób Nas ocenią. Dlatego na koniec mam do Ciebie takie pytanie: Czy potrafisz wskazać 3 sytuacje, kiedy nie zrobiłaś czegoś, bo obawiałaś się opinii otoczenia?
     
    Dokładnie, jestem jedną z takich osób. Wiele ludzi ocenia osobę, nie znając jej historii, nie poznając osobowości, wnętrza. Jasne, pierwsze wrażenie jest ważne, lecz nie ocenia się książki po okładce. Nikt na siłę nie karze Nam rozmawiać z innymi osobami. Nie musimy każdego kochać, ale chociaż pasuje szanować. Wskazać dokładnych sytuacji nie potrafię, ale na pewno było ich wiele.
     
    linia-ruchomy-obrazek-0513 linia-ruchomy-obrazek-0513
    • Lubię to! (+1) 7
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    • Dzięki! (+1) 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    • Dzięki! (+1) 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    • Dzięki! (+1) 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 4 miesiące później...
    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • P@tRyK zamknął(ęła) ten temat
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!