Jump to content
KaSiA

Nowy Monitor

13 posts in this topic

Recommended Posts

Witajcie,

Poszukuję nowego monitora do komputera stacjonarnego, który głównie wykorzystywany będzie do gry w CS-a oraz oglądania filmów. Monitor będzie także podłączony do dekodera TV, by móc oglądać kanały telewizyjne oraz do głośników Logitech Z-906 THX (5.1).

Wielkość od 27 do 32 cali.

Cena max. 2 500zł

Będę wdzięczna za rekomendacje.

6 minut temu, `RЕďvΞιΝ napisał:

xD nie no bez przesady, 2,5k to i tak sporo jak na monitor, poza tym jest za duży :P

@`RЕďvΞιΝ te monitory co podajesz to do cs lipton.

Pierwszy co podałeś ma 4ms reakcji i tylko 100hz

Drugi ma juz 1ms ale jedynie 60hz 

Ja polecił bym dołożyc troszke i wybrać ten https://www.x-kom.pl/p/378332-monitor-led-32-i-wiekszy-samsung-c32hg70qqux-curved-czarny-quantum-dot-hdr.html 

Warty uwagi równiez https://www.x-kom.pl/p/351747-monitor-led-24-269-asus-rog-pg258q-czarny.html

Warty uwagi lecz jak dla mnei bardziej do gier niz filmow https://www.x-kom.pl/p/338072-monitor-led-22-239-acer-predator-xb241yubmiprz-czarny.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Edited by Brelok
  • Dzięki 1

Czy zakrzywione monitory są dobre do gier? Jakoś nie jestem tym przekonany XD I ma aż 5ms reakcji, mogło być lepiej.

Myślę, że do oglądania TV gut gut ale do cs niet niet

• + rep 1
By  `RЕďvΞιΝ ,

nie dowiesz się dopóki nie sprawdzisz, jest pełno filmików na YT więc można sobie sprawdzić jak to wygląda jak dla mnie <3 ^^

By  Brelok ,

Ma opcje 1ms Do gier to oczywiste , ze lepszy jest klasyczny niz zakrzywiony

Cieszę się że rozwinęła się dyskusja :D wiem coraz więcej co powinien mieć mój nowy monitor :)

• Czas reakcji 1ms
  • Prosty ekran
  • 2 złącza HDMI

/Edit: w sumie może być 1 HDMI i 1 DisplayPort prawda? dekoder podłączę przez HDMI a PC przez DP.

Edited by KaSiA

Ja zamiast HDMI używam wejscia DP 

Warto zwócic uwage również na :

Kąty widzenia ( szczególnie przy ogladaniu filmów) 

Rodzaj matrycy

kontrast

częstotliwość odświeżania 

By  KaSiA ,

Właśnie napisałam o DP :D Wcześniej po prostu na to nie wpadałam, bo nie korzystam ;)

3 minuty temu, Brelok napisał:

Kąty widzenia ( szczególnie przy ogladaniu filmów) 

Rodzaj matrycy

kontrast

częstotliwość odświeżania 

Mógłbyś napisać zakresy jakie są najlepsze? :)

I jeszcze tak dopowiem co może wkurwiać w monitorach.. (myślę, że monitory za 2,5k nie będą miały z tym problemu ale kto wie) Chodzi mi o regulację. Sam mam monitor za ok. 1k więc nie ma ona jakoś bardzo rozbudowanej regulacji. Nie mogę podnosić go, pochylać i takie tam a się przydaje, więc popatrz też na to :) Pozdrawiam

Edited by Azzerus
  • Lubie to 1
  • Dzięki 1
By  Brelok ,

zgadza sie :D

który głównie wykorzystywany będzie do gry w CS-a oraz oglądania filmów

ASUS MG279Q (27" / 2560 x 1440 / regulacja wysokości), ma FreeSync ale i Fast-Sync / Adaptive-Sync jest poza G-sync :glasses-cool:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
  • Create New...