Jump to content

  Locked II wojna światowa.


  r0gatty
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 6
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

      Hej hej. Jak wiadomo Polacy mieli naprawdę małe szansa na przetrwanie wojny. Ale w ciągu tych 17 dni przed wejściem do Polski Rosjan( których nie wypowiedzieli wojny Polsce ponieważ twierdzili że nie ma Polski).

  Jak wiadomo (lub nie wiadomo) Polacy mogli wejść do Berlina. W ciągu kilku dni Polacy zdołali uzbroić 1.200.000 ludzi. W wielu źródłach udowodniane było że Polacy mogli wejść do Berlina, niestety istnieli w Polsce już

  komuniści którzy zdradzili swój naród i nie zezwolono na dalsze wojny z Niemcami (na ich terenie)

   

      Wielka Brytania oraz Francja zdradziły Polskę?

  Wiadomo że Wielka Brytania oraz Francja podpisały sojusz z Polską i w razie konfliktu pomogą Polsce. Anglia dostała 3 najlepsze Polskie niszczyciele aby w razie wojny pomóc nam swoimi.

  Oba kraje powiedziały jasno "My za Gdańsk umierać nie będziemy" i tak więc zrobili. Francja zaraz po wejściu wojsk Hittlerowskich poddała się. Wielka Brytania przetrwała ale tylko i wyłącznie dzięki Lotnikom Polskim.

  Niemcy wiedzieli że w razie ataku na Francję czy na Wielką Brytanię Polacy wywiążą się z sojuszu, natomiast sojusznicy Polscy nie będą tak hojni.

   

  Czemu takie granice?

     Stalin wiedział że Polska będzie dobrym łącznikiem europejskim z ZSRR, dlatego właśnie przesunął nasze granice na Wschód. Wiadomo było to dobrym posunięciem i dla Stalina i dla Polski, w końcu odzyskaliśmy 

  całe Pomoże, Wielkopolskę, Śląsk ale niestety straciliśmy Lwów, Wilno. Stalin myślał że ZSRR będzie wieczne, że polacy zawsze będą wierni Rosji za oddanie im granic. 

   

   

  Co o tym wszystkim sądzicie? Zostawcie swoje opinie.

  Podobało się możesz zostawić Plusika! Możesz dać znać o czym chcesz artykuł, a ja dokładnie go przestudiuję i wrzucę tutaj! 

   

   

   

  Link to comment
  Share on other sites

  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!