Jump to content
Sign in to follow this  
hefcio

[PRO] Kilka uwag/ Feedback

6 posts in this topic

Recommended Posts

Cześć,
jestem regularnym graczem na Retake'u PRO CSKatowice i mam kilka uwag odnośnie tego jak serwer jest skonfigurowany, mianowicie:

Niedawno wgraliście plugin który w czasie rzeczywistym pokazuje zadane obrażenia przeciwnikowi, jak sami wiecie CS i skanowanie ścian i smoków to sprawa nierozłączna a dawanie potwierdzenia graczowi że kogoś tam za drzwiami obił prowadzi do sytuacji gdzie gra się jak na WH. Tak samo granaty. Rzucasz nade'a, widzisz że zabrał 2hp i już wiadomo że za ścianą czai się przeciwnik. Nie rozumiem co miało na celu wprowadzenie tego pluginu ale się nie sprawdza.

Druga sprawa jest taka że na serwerze jest bug, przy niepełnym serwerze drużyna CT zawsze gra w przewadze to jest logiczne. Ale gdy na serwerze jest 7 osób coś się psuje z configiem i do TT wrzuca 4 graczy a do CT 3 dając nieprawdopodobną przewagę drużynie terrorystów z małą szansą na odbicie bombsite'u. Ten problem występuje już bardzo długo.

Usunąłbym losowanie VIPa i dodał funkcję wykupienia slota na serwerze ew. przypisał to VIPowi, wieczorem ciężko dostać się na serwer i trzeba czekać w kolejce, wam wpadłoby parę groszy a ci co zapłacili nie musieliby kisić się w specach. 

To chyba tyle, pozdro!

1. To pytanie do opiekunów.

2. Silnik retake'a chyba nie bierze pod uwagę tylko i wyłącznie liczebności graczy, ale chyba też statystyki czy kd ratio.

3. Co do ostatniego punktu to nie jest takie proste do zrobienia. Już sami na to wpadliśmy jakiś czas temu i robiliśmy podejścia, ale co z tego że zrobiliśmy rezerwację na ostatni slot skoro gracze i tak będą wchodzić na pełny serwer przez konsolę ? Ponad to informację o tym czy gracz ma vip'a serwer otrzymuje dosyć późno. Być może to jest do zrobienia, ale dopiero będę mógł się tym zająć najszybciej za jakiś tydzień.

@zaksiu

1. Ale jak rozumiem opiekunowie też przeglądają to forum? Czy mam napisać o tym gdzieś indziej?
2. Balans na serwerze jest skopany i tak nie działa, ale domyślam się że nie jest to takie łatwe do ustawienia więc tego tematu nawet nie poruszam. Ale w CT zawsze musi być przewaga, po prostu w sposób jaki retake działa gracze terro zawsze kogoś wyciągną choćby skanując albo czekając aż ktoś wychyli i ich nie zaboli granie w 3, natomiast odbijanie 3v4 prawie zawsze kończy się porażką. 

By  Ogen Dogen ,

tak jak wspomniałem zapewne jest brane pod uwagę wiele czynników i może wychodzić, że np. w tej liczniejszej drużynie są słabsi gracze - słabsi analizując tylko to jak grali kilka rund, a tak naprawdę ciężko by było taki w pełni poprawny algorytm stworzyć, to by był potrzebny cały system oparty o sztuczną inteligencję, żeby analizował wszystkie szczegóły; tylko wtedy to by tyle trwało, że na start rundy by się czekało niedopuszczalnie długo

By  Ogen Dogen ,

tak, to jest publiczne forum dla graczy i całej administracji

2. Balans jest wklepany w silnik, próbowałem kiedyś dodatkowym pluginem zrobić coś z tym balansem, ale bez rezultatu.

1. Ten plugin można usunąć jeśli większości przeszkadza.

3. Z rezerwacją próbowałem x razy i nie idzie jej zrobić tak jak należy.

O 29.01.2018 o 18:45, hefcio napisał:

Niedawno wgraliście plugin który w czasie rzeczywistym pokazuje zadane obrażenia przeciwnikowi, jak sami wiecie CS i skanowanie ścian i smoków to sprawa nierozłączna a dawanie potwierdzenia graczowi że kogoś tam za drzwiami obił prowadzi do sytuacji gdzie gra się jak na WH. Tak samo granaty. Rzucasz nade'a, widzisz że zabrał 2hp i już wiadomo że za ścianą czai się przeciwnik. Nie rozumiem co miało na celu wprowadzenie tego pluginu ale się nie sprawdza.

Już dawno nie ma.

O 29.01.2018 o 18:45, hefcio napisał:

Druga sprawa jest taka że na serwerze jest bug, przy niepełnym serwerze drużyna CT zawsze gra w przewadze to jest logiczne. Ale gdy na serwerze jest 7 osób coś się psuje z configiem i do TT wrzuca 4 graczy a do CT 3 dając nieprawdopodobną przewagę drużynie terrorystów z małą szansą na odbicie bombsite'u. Ten problem występuje już bardzo długo.

Ogarnięte.

O 29.01.2018 o 21:43, zaksiu napisał:

3. Z rezerwacją próbowałem x razy i nie idzie jej zrobić tak jak należy.

Niestety.

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Powód: Sprawa została wyjaśniona

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
  • Create New...