Jump to content
Sort_U

Problem z PC

13 posts in this topic

Recommended Posts

Hej, może ktoś już miał podobny problem i będzie w stanie coś doradzić.

Czasami (niezależnie od czasu użytkowania) komputer zacina się i nie reaguje na nic poza wyłączeniem. 

Sprawdziłem dysk, pamięć, skan antywir - wszystko jest w idealnym stanie. 

Nie wiem czy warto robić format, ale chyba w ostateczności będę musiał spróbować.

System: Win 10 (może tu jest problem, słyszałem sporo zgrzytow na forach w temacie niedawnej aktualizacji)

to jakiś nowy komp, stary?

daj więcej info

win 10 wymaga już trochę więc jak masz za słabego kompa to też może być tego wina

Specyfikacje pelna pcta podaj

Może być tak że masz już za stary komputer... albo coś go tak bardzo zaśmieca. 

M5a97 pro płyta główna 

FX 8350 4.0GHz 

12 GB RAM hyperX 1600 MHz 

Gtx 1060 6gb 

Ssd 250GB Kingston

HDD 500GB seagate 

Thermaltake 500w 

Powiem Ci tak

też mam dobrego i w sumie nowego kompa i na początku miałem takie dziwne problemy że mi się sam lagował i nic nie mogłem z nim zrobić

ale po czasie samo ustąpiło i też już głupiałem bo sys win 10 i w ogóle najnowszy sprzęt

więc może sprawdź tak jak ja ustawienia karty i systemowe 

ustaw pod siebie, mi to pomogło

ciężko jest powiedzieć co może być przyczyną bez raportu zdarzeń (błędów systemu)

Właśnie już glupieje, bo sprawdziłem wszystko co mogłem. Zerknalem też na kondensatory na płycie przy karcie i tyle co wpadło w oko przy zasilaczu, ale niczego się nie dopatrzylem. Spróbuję jeszcze format, bo może to wina systemu, ale jeżeli to nie da oczekiwanego skutku to idk co dalej z tym robić. Może zasilacz dokonuje żywota nie wiem.

By  zaksiu ,

uzywalem przez 1/2 lata amd i zaluje, kupilem uzywana i5 i jestem zadowolony ;d

Dzieje się tak podczas przeglądania internetu czy podczas grania w gry?Odpal CCleanera.Zrób przywracanie systemu jeśli pamiętasz kiedy mniej więcej zaczeły się problemy , sprawdź czy sterowniki, płyty głównej, grafiki klawiatury o myszki nie mają z sobą konfliktu. Najlepiej je odinstaluj i zainstaluj ponownie, faktycznie zasilacz może nie wyrabiać na linii 12v pożycz od kogoś jeśli masz możliwość,masz jakieś błedy? daj screena z dzienniczka zdarzeń, odinstaluj aktualizacje windowsowska,czy komputer był kręcony?(procesor). Wykonaj upgrade biosu, odpal system "mini xp" z pendrive lub cd i sprawdź czy błąd będzie dalej występował

Wszystkie czynności staraj się wykonać w miare w kolejności jakiej podałem, daj znać czy pomogło jak nie będziemy kombinować dalej ;)

Bardziej procesora amd to gówno :D

• Smutny 1
By Sort_U ,

Używam długi czas i nie narzekam :p

19 godzin temu, Sort_U napisał:

Sprawdziłem dysk, pamięć, skan antywir - wszystko jest w idealnym stanie. 

Czym ?

- Dysk skanerami SMART np. CrystalDiskInfo / HDTune

- Pamięć Memtest'em (trzeba wypalić na bootowalne urządzenie)

- Wirusy - MBAM + Dr.Web

By Sort_U ,

Dysk HDtune, pamięć memtestem. I wszystko w normie.

@oldschool dzieje się tak w randomowych momentach, niezależnie od czasu i tego co robię. Procek nie był kręcony, wszystko jest aktualne i nie ma żadnych spieć. Jedyne co to zasilacz, ale sprawdzę go dopiero za kilka dni jak dostanę 2 

Problem rozwiązany, w życiu bym nie wpadł, że to może być wina kabla SATA. Śmiga bestyjka jak dawniej ;)

/cl

By  pogяσм ,

Na przyszłość :) Używaj opcji edytuj :)

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Powód: Sprawa została wyjaśniona

Temat został zamknięty przez moderatora lub administratora, jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj post.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Z Pozdrowieniami,

Ekipa CSKatowice.com

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice