Jump to content
 • Search In
  • More options...
  Find results that contain...
  Find results in...

  Czarny piątek w Polsce


  Ogen Dogen
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 13
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Top Posters In This Topic

  Najpopularniejsze posty

  A żeby ich szlag trafił, kur** jeba** robote mi zabieraja :/ Mniej pinindzy bedzie :/

  To jest tylko nadanie możliwości wprowadzenia tego przez samorząd, niekoniecznie to musi obowiązywać w danym mieście. Niemniej jednak na pewno wiele samorządów to wprowadzi, żeby zwiększyć wpływy, zwł

  2. i co ja zrobie z własnym życiem  

  Wszyscy dzisiaj cieszymy się z wielu korzystnych promocji i ten dzień kojarzy nam się pozytywnie. Jednakże, aby zepsuć Wam trochę humor sejm dzisiaj przegłosował trzy szkodliwe ustawy i tak o to mamy prawdziwy czarny piątek ;)

   

  1. Ograniczenie handlu w niedziele

  Posłowie zdecydowali, że od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. - jedna, a pełny zakaz będzie obowiązywał od 2020 r. Za ustawą zakazującą handlu w niedziele zagłosowało 254 posłów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu, a jeśli on nie zgłosi uwag, to do prezydenta do podpisu.

   

  2. Ograniczenie sprzedaży alkoholu

  Samorządy będą mogły wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych oraz zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (po za wyznaczonymi do tego miejscami). Ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku. Za nowelizacją ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu zagłosowało 246 posłów, przeciw było 161, wstrzymało 20 się od głosu.

   

  3. Zniesienie limitu składek ZUS

  Po zniesieniu limitu składki ZUS, pracodawcy odczują zmianę boleśniej od pracowników - pisze czwartkowy "Puls Biznesu", powołując się na wyliczenia Pracodawców RP.

  Przypomnijmy, chodzi o zniesienie limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Obecnie po przekroczeniu 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia w roku, pracodawca może nie opłacać więcej składek do ZUS. Pracodawcy RP wyliczyli, o ile zmienią się wynagrodzenia netto pracowników i koszty pracodawców po zmianach.

  Przy miesięcznym wynagrodzeniu brutto wynoszącym 10,7 tys. zł pracownik otrzyma mniej "na rękę" o 2,76 zł. Koszt pracodawcy wzrośnie o 6,91 zł.

  Przy wynagrodzeniu wynoszącym 14 tys. zł, pracownik otrzyma mniej o 222,06 zł netto, a pracodawca zapłaci o 543,49 zł więcej.

  Przy pensji wynoszącej 26 tys. zł miesięcznie brutto, spadek wynagrodzenia netto wyniesie 1019,26 zł, a wzrost kosztów dla pracodawcy 2494,68 zł.

   

   

  Źródła:

  buisnessinsider.pl

  money.pl

  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...