Skocz do zawartości

    Zamknięty Worlds 2017 - Grupy i wstępni faworyci


    Saddy
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 4
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Jako iż od jutra, 5 października rozpoczyna się faza grupowa Mistrzostw Świata w LoLa, postanowiłem opisać lekko jak wyglądają grupy. Może kogoś to chociaż lekko interesuje.
    A więc, jak co roku w mistrzostwach bierze udział 16 drużyn:
    - Trzy z Korei
    - Trzy z Europy
    - Trzy z Ameryki

    - Trzy z Chin
    - Dwie z Taiwanu

    - Jedna z Wietnamu

    - Jedna drużyna z dziką kartą
    Tegoroczna rywalizacja jest wyjątkowo wyrównana i poza drużynami z Korei naprawdę ciężko jest znaleźć słabe ogniwo, a więc grupy w kolejności alfabetycznej przedstawię odrazu z moimi przemyśleniami.
    xVZ8RdF.png
    A więc zaczynając od Grupy A, jest to zarazem najłatwiejsza jak i najtrudniejsza grupa. 
    SKT, jako nadal jedną z najlepszych drużyn i zwycięzców dwa lata pod rząd stawiam na pierwsze miejsce, mimo ostatniej słabej formy i porażce przeciwko LZ o pierwsze miejsce z Korei.
    Pozostałe drużyny są na dość wyrównanym poziomie, ale pomimo świetnego występu C9 w fazie Play in, stawiam na wyjście z grupy Chińskiego Edward Gaming. Ahq nie jest złą drużyną i mogą zaskoczyć, jednak nie ma na to dużych szans i według mnie zajmą ostatnie miejsce w grupie.
    PlRuJHp.png
    Bardzo podobna do grupy pierwszej, jak już wspomniałem, drużyna Longzhu Gaming pokonała Skt, to też można ich nawet nazwać najlepszą w tym momencie ekipą na świecie i z automatu lądują na miejscu pierwszym w grupie. Dalej mamy podobny dylemat co w grupie A, Fnatic, które genialnie pokazało się w fazie Play in, oraz dwie bardzo silne drużyny. Zdarzyć może się w tej grupie wszystko, ale ja podtrzymuję wiarę w Europe i stawiam na wyjście Fnatic, oraz Immortals na miejscu trzecim.
    Td8lLen.png
    Już chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że Koreańska drużyna prawdopodobnie wygra grupę, dlatego odrazu przejdę do dwóch pozostałych drużyn. RNG, czyli znana nam z zeszłorocznych mistrzostw drużyna z Chin przeciwko najlepszej Europejskiej drużynie oraz Fenerbahce, które średniawo pokazało się w fazie Play in i wyszli z drugiego miejsca. Walka o drugie miejsce więc najprawdopodobniej będzie toczyła się między RNG,a G2, z których osobiście faworyzuje Chińskie RNG, mimo mojej dużej wiary w Europe. Mecze w tej grupie będą mimo wszystko jednymi z ciekawszych, a ja mimo stawiania na RNG będę trzymał kciuki za G2.
    iV5s7uy.png
    I ostatnia, wolna od Korei Grupa D, o tyle ważna, że zwycięzca tej grupy nie spotka się Koreańskimi drużynami przed półfinałem. Faworytem tej grupy jest TSM, ze względu na ich długą grę w jednym składzie i mocne zgranie, powinni poradzić sobie bez większych problemów. Dalej mamy chińskie WE, które świetnie pokazało się w fazie Play in, Europejskie Misfits i Taiwańskie Flash Wolves. Osobiście stawiam na mocną forme WE ponad Taiwan i Europe. Misfits wydaje mi się za słabe, a Flash wolves z roku na rok dostaje się na te Mistrzostwa tylko po to aby odpaść w fazie grupowej i wątpie, aby cokolwiek miało się w tym roku zmienić. 

    Podsumowując, faworytami większości z grup są drużyny azjatyckie, Europa i Ameryka jednak też ma swoje szanse i będę mocno trzymał za nie kciuki, mimo tego, że w tym roku nie zobaczymy ani jednego polaka na scenie.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 3 tygodnie później...
    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 1 miesiąc później...
    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!