Jump to content

  Locked #32 Wywiad z Fatal1ty


  Ksiezniczka.
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 7
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Top Posters In This Topic

  Najpopularniejsze posty

  Wywiad z Administratorem - FATAL1TY     Redaktor: Cześć Fata1ty. Czy na samym początku wywiadu mógłbyś się przedstawić - powiedzieć kilka słów o sobie?   @Fatal1ty Cześć, mam

  Last activity:

  Wywiad z Administratorem - FATAL1TY

   

   

  Redaktor: Cześć Fata1ty. Czy na samym początku wywiadu mógłbyś się przedstawić - powiedzieć kilka słów o sobie?

   

  @Fatal1ty Cześć, mam na imię Szymon. W tym roku stuknęło mi 20 lat. Mieszkam w Tarnowskich Górach, które znajdują się na górnym śląsku. W tym roku ukończyłem technikum o profilu technik - elektronik, aczkolwiek pracuje w branży motoryzacyjnej. Interesuje się grafiką, informatyką (w ogólnym pojęciu), sportem, bukmacherką - chociaż ostatnio nie mam na to czasu :/ Ogólnie mówiąc jestem człowiekiem szczerym, upartym, który dąży do określonego celu, bezpośrednim - bardzo nie lubię obgadywania, wolę mówić w prost dzięki temu zawsze wszystko jest jasne.

   

  Redaktor:  Czy po chciałbyś pracować w branży takiej, w której się szkoliłeś? Jaka jest Twoja wymarzona praca?

   

  @Fatal1ty Chciałbym, aczkolwiek jak zobaczyłem średnie zarobki w tej branży w Polsce, to jest śmiech na sali - póki co nie spieszno mi za granice. Praca marzeń - przychodzenie pod koniec każdego dnia po utarg z firmy, w której miałbym udziały XD

   

  Redaktor: Jak zaczęła się Twoja przygoda z CS'em?

   

  @Fatal1ty Moja przygoda z cs'em zaczęła się chyba podobnie jak u każdego. :P Jako dzieciak zauważyłem, że ktoś w to gra (chyba kuzyn) - ściągnąłem instalkę, zainstalowałem i tak sobie gram do dzisiaj. :)

   

  Redaktor:  Powiadasz, że grasz do dziś. Jaki serwer wspominasz najlepiej, a na którym lubisz sobie jeszcze spędzić wolny czas?

   

  @Fatal1ty Najlepiej chyba wspominam dawny, ale to naprawdę dawny paintball. Grały na nim w sumie same osoby, który grały klanowo na arenie PB w Polsce. Dzięki czemu trzymało to jakiś poziom gry.:D Moje serce nadal jest na pb. Gdy mam więcej wolnego czasu, czasami wpadam zagrać parę rund lub mixa na serwerze only steam. :)

   

  Redaktor: Skąd się wziął Twój nick? Posiada jakąś historię?

   

  @Fatal1ty Nick został zapożyczony z moich prehistorycznych Creative Fatal1ty, które zakupiłem, gdy zacząłem swoją przygodę klanową na arenie PB. ;)

   

  Redaktor: Opowiesz nam krótką historię, jak znalazłeś się na tej sieci?

   

  @Fatal1ty Było to mniej więcej gdy rezygnowałem z gry zespołowej na arenie klanowej PB. Stwierdziłem, że CSKatowice mają największe predyspozycje do rozwoju.

  Zanim przyszedłem tutaj na "stałe" poznałem Dawida... między innymi właśnie to przesądziło o tym, że zacząłem tutaj więcej grać oraz częściej odwiedzać forum.

  Dawid był mocno zaangażowany w rozwój oraz działania na sieci - widząc to stwierdziłem, że to właśnie ta sieć. Mało jest właścicieli, którzy wręcz "żyją" swoją siecią serwerów.

   

  Redaktor: Jak wyglądała Twoja droga do otrzymania administratora sieci? Jak udało Ci się do tego dotrzeć?

   

  @Fatal1ty Nie wiem czy można tą "drogę" nazwać w jakikolwiek sposób. Po prostu robiłem co miałem robić. Adminowałem na serwerach, po jakimś czasie, gdy spełniałem wymogi dołączyłem do ekipy moderatorów. Angażowałem się w nowości na sieci - np. nowe rangi itp. Po jakimś czasie, gdy dawni H@ próbowali zrobić wałek na CSK postanowiłem pomóc Marcinowi i Dawidowi. Chłopaki postanowili dać mi szansę i jakoś się tak ciągnie do dzisiaj - jakieś niecałe 3 lata na stanowisku H@.

   

  Redaktor: Po przebyciu tych 3 lat na stanowisku administratora, co wspominasz najlepiej?

   

  @Fatal1ty Najlepiej wspominam chwilę, w których dochodziło do wielkich zmian oraz gdy sieć rosła w siłę. Moment, gdy sieć zaczęła się rozrastać można było również zauważyć na spotkaniach, do których dochodziło w Katowicach. :) Pamiętam momenty gdzie było nas 4/5? Teraz każde spotkanie miało frekwencje 2 lub 3 razy wyższą np. na takim IEM, gdzie było masa ludzi z CSK. :D

   

  Redaktor: Wraz z posiadaniem rangi administratora posiadasz obowiązki. Czy mógłbyś nam przybliżyć co należy do Twoich obowiązków?

   

  @Fatal1ty Zajmuje się wieloma sprawami na sieci, także ciężko mi będzie wypisać wszystko ale postaram się wypisać te najważniejsze.

  - Support sieci od strony technicznej (forum), a także graficznej.

  - Opiekuje/nadzoruje pracę ekipy moderatorów.

  - Pomagam w praktycznie każdej sprawę - jeśli czegoś nie jestem w stanie zrobić odsyłam użytkownika do innej kompetentnej osoby,która jest mu w stanie pomóc. :)

   

  Redaktor: Czy jako osoba opiekująca się moderatorami jesteś zadowolony z ich pracy, czy może masz jakieś zastrzeżenia?

   

  @Fatal1ty Powiem tak, zadowolony jestem ale tylko w pewnym stopniu. Nigdy nie ma ideału. Jeśli uznamy, że coś jest idealne nigdy nie będziemy się rozwijać i nie będziemy szli w przód przez co sieć będzie cofała się w rozwoju.  Aktualny personel wypełnia swoje obowiązki, ale nadal daleko nam do w pełni działającego 24h/7 supportu sieci ( to byłby ideał :D).

  Przypominam, że nadal trwa rekrutacja na stanowisko moderatora sieci - wolne jest jeszcze 1 miejsce, więc zapraszam! :)

   

  Redaktor: Działasz w sieci już sporo. Miałeś czasem chwilę słabości, myśli o odejściu z niej?

   

  @Fatal1ty Nie ukrywam - były takie chwile. Niekiedy pewne rzeczy mi się nie podobały, a niekiedy po prostu miałem zbyt wiele na głowie w swoim życiu prywatnym.
  Jednak jak widać nadal jestem i mam nadzieję, że się to nie zmieni.

   

  Redaktor: Myślę, że @cajmert czy @Ogen Dogen są na tyle wyrozumiali, że zrozumieli by Twoją mniejszą aktywność z powodu spraw prywatnych. :P Kiedyś nie podobało Ci się parę rzeczy. Jak sytuacja wygląda obecnie? Co byś zmienił?

   

  @Fatal1ty Taaaak muszę przyznać, że Dawid i Marcin są bardzo wyrozumiałymi właścicielami. Wiele razy nie miałem możliwości/czasu lub po prostu humoru, aby siedzieć na sieci po parę godzin. Jednak nadal tutaj jestem i pełnie jedną z wyższych funkcji na sieci serwerów. Uważam, że nadal wiele rzeczy jest do poprawy. Jednak jestem jedynie Administratorem, także jedyne co mogę zrobić to wypowiedzieć się w danej sprawie i czekać na decyzje zarządu. :D Na sieci nie ma miejsca na bycie "idealnym". Uważam, że stwierdzenie, ze sieć jest idealna i można ją uznać za ukończony projekt jest wielkim błędem. Aby sieć prawidłowo prosperowała i rozwijała się a nie cofała ciągle musimy działać i iść w przód. :) Sieć serwerów to tylko i wyłącznie praca i praca - gdybyśmy osiedli na laurach sieć długo by nie przetrwała w takiej formie jakiej aktualnie jest.

   

  Redaktor: Jaki sieć ma wpływ na Twoje życie prywatne?

   

  @Fatal1ty Od kiedy jestem na CSKatowice - sieć serwerów ma bardzo duży wpływ na moje życie prywatne. Nie raz przez spędzanie czasu przy kompie miałem problemy z ocenami w szkole... ale jakoś się to przeżyło. Poza tym wiele rzeczy niekiedy muszę dostosować do sieci serwerów. Nie raz musiałem zrezygnować z jakiś tam swoich planów, aby móc przysiedzieć i dokończyć jakiś projekt lub przyjechać na spotkanie do Katowic. ;) Tak samo większość wolnego czasu spędzam przy sieci - czy to na kompie, czy na telefonie. Przez to co jakiś czas słyszę marudzenie dziewczyny, że znowu cały dzień siedzę w necie :(

   

  Redaktor: Nie myślałeś kiedyś, aby zabrać dziewczynę na jakieś spotkanie w Katowicach, lub zachęcić ją do CSa? Może by przestała marudzić :D

   

  @Fatal1ty Myślałem, aczkolwiek nie jara ją CS. Ostatnie spotkanie, na którym miała być trochę nie wypaliło także hmm.... :( Może kiedyś ją wezmę do Katowic lub innej miejscowości na spotkanie jak będzie grzeczna XD

   

  Redaktor: Co możesz powiedzieć na temat sieci po paru latach spędzonych na niej?

   

  @Fatal1ty Tak jak już wspomniałem w którymś z rzędu artykule o sieci - sieć ma duże predyspozycje do rozwoju. W ciągu paru lat sieć rozrosła się do bardzo dużych rozmiarów. Pamiętam czasy gdy 3 serwery to było już takie małe wow. Sieć serwerów, jak każda inna sieć ma również swoje wady i zalety. Na pewno CSKatowice jest nastawiona na bliski kontakt z jej graczami. Liczne spotkania w Katowicach lub innych miejscowościach są tego w pełni przykładem. Nie znam żadnej innej sieci organizującej systematycznie takich eventów.

   

  Redaktor: Powiedziałeś o wadach i zaletach. Jakie są wady CSK?

   

  @Fatal1ty Wady CSK hmm... jest ich parę - myślę, że każdy aktywny gracz jest w stanie się ze mną w tej sprawie zgodzić.

  - Słaba organizacja pracy, w niektórych momentach, gdy robi się trochę luźniej (np. okres wakacyjny, świąteczny)

  - Zbyt duże zaufanie wobec nowych graczy dołączających do sieci serwerów

  A reszta niech pozostanie tajemnicą. :D

   

  Redaktor: Co jest Twoją motywacją? Co sprawia, że nadal masz chęci działać dla sieci?

   

  @Fatal1ty Do działania na sieci motywuje mnie wiele rzeczy. Zaczynając od kolejnych wyzwań graficznych, zagłębianie się w nowości silnika forum, ukończenie projektu usprawniającego działania użytkowników, po miłe słowo od gracza, któremu uda się w czymś pomóc.

   

  Redaktor: Jak już wiadomo, zajmujesz się grafiką na forum. Sprawia Ci to przyjemność? Co sądzisz na temat działu grafiki na forum?

   

  @Fatal1ty Tak... Tworzenie grafiki jest dla mnie bardziej przyjemnością i wyzwaniem niż pracą. Tworzenie grafiki daje mi możliwość ciągłego rozwoju umiejętności, a także chwilę wytchnienia od codziennych spraw.  Odnośnie działu związanego z grafika i grafików sieciowych to powiem wprost, ponieważ chyba nikt nie jest głupi czy ślepy. ;) Dział oraz sektor tych użytkowników został zaniedbany przez lata - efekty tego widać gołym okiem.

   

  Redaktor: Co chciałbyś zrobić, aby dział grafiki poprawnie funkcjonował i rozwijał się w dobrym kierunku? Może już masz plany co do tego?

   

  @Fatal1ty Przyznam szczerze, że pomysłów mam wiele. Nie chciałbym być jednak niesłowny, więc plan póki co zachowam dla siebie. Co dokładnie stanie się z tym działem i osobami pełniącymi funkcje grafików przekonacie się już wkrótce, :)

   

  Redaktor: Czy masz jakieś osobiste plany na rozwój sieci, które chciałbyś kiedyś wdrążyć?

   

  @Fatal1ty I tak i nie. Zawsze mam jakieś plany/pomysły ale czy będą wdrążone to już zależy od Cajmerta i Ogena.

   

  Redaktor: Czym zajmujesz się na co dzień? Masz jakieś pasje, aby przełamać codzienną rutynę życia?

   

  @Fatal1ty Jak co dzień (w tyg) o 6 zasuwam do pracy, do domu wracam późnym popołudniem. Niekiedy wyskoczę na jakąś imprezkę, kino, basen, zakupy ewentualnie coś popracuję przy kompie... Odnośnie pasji, to raczej nie mam zbytnio czasu na realizowanie jej w pełni. Zbyt dużo czasu spędzam w pracy, co znacząco ogranicza mój czas na realizowanie jej. :( Pasjonuje się tworzeniem grafiki, sportem, nowinkami z świata IT. Od niedawna moddingiem stacji stacjonarnych (PC), a także motoryzacją.

   

  Redaktor: Czy opowiesz coś nam na temat moddingu PC?

   

  @Fatal1ty Modding PC to bardzo obszerne środowisko i można to rozumieć na parę sposobów. :P Ja np. aktualnie zajmuje się moddingiem głównie dla użytku własnego i znajomych.

  Pod pojęciem modding kryje się wszelkiego rodzaju modyfikowanie obudów, części, podzespołów - podrasowywanie wyglądu. a także specyfiki działania - podkręcanie, stworzenie czegoś nowego, wyjątkowego i unikalnego. :) Jednak modding ma też niestety swoje wady... wymaga dosyć dużo wolnego czasu, zaangażowania, kreatywności oraz dosyć sporego wkładu finansowego. :(

   

  Redaktor: Co ze sportu interesuje Cię najbardziej?

   

  @Fatal1ty Piłka ręczna oraz piłka nożna. Ręczna ze względu na to, że mam do niej wielki sentyment i sam kiedyś w nią grałem na jakimś tam wyższym poziomie. Piłka nożna? Fajnie się ogląda w towarzystwie a jeszcze lepiej obstawia :P zawsze dostarcza wiele wrażeń. :D

   

  Redaktor: Co to znaczy, że grałeś kiedyś na jej wyższym poziomie? Czemu tego dalej nie kontynuujesz?

   

  @Fatal1ty Grałem parę lat klubowo, aczkolwiek kontuzja pokrzyżowała moje plany i zakończyła moją "karierę" o ile tak to można nazwać. :D

   

  Redaktor: Czy jest może jakieś marzenie, które mógłbyś nam zdradzić?

   

  @Fatal1tyNie raz uchyliłem rąbka swoich marzeń. Nadal jednym z moich marzeń jest wyjazd do USA w dniu urodzin, które akurat wypada w dzień niepodległości Ameryki.

   

  Redaktor: Jakie masz plany na przyszłość?

   

  @Fatal1ty Mam wiele planów. Zaczynając od zakupu auta, poprzez wyjazd do USA, założenie rodziny kończąc na wybudowaniu domu. :)

   

  Redaktor: Dlaczego byś chciał pojechać do USA? Chciałbyś zostać tam na stałe?

   

  @Fatal1ty Stany Zjednoczone zawsze mi się podobały. Akurat miałem takie szczęście, że urodziłem się w dniu jednego z ważniejszych świąt tego Państwa. Jakiś czas temu miałem okazje dowiedzieć się jak to tam naprawdę jest  od znajomych, którzy mieszkają tam od lat co w pewnym sensie utwierdziło mnie w tym, że chciałbym tam wyjechać na wakacje lub na stałe. Dlaczego na stałe? - powodów jest wiele. Zaczynając od innej polityki Państwa wobec obywatela, finanse, poprzez mentalności ludzi kończąc na możliwości większego rozwoju osobistego.;)

   

  Redaktor: Jaki powinien być dom wybudowany przez Ciebie?

   

  @Fatal1tyDużo by opowiadać tutaj... Mogę tylko dopowiedzieć, że planuje w niego wbudować system "inteligentnego domu" z zasilaniem solarnym.  :P

  21222737_1589037531166717_544021459_o.jp

   

  Redaktor: Wakacje dobiegły końca. Jak spędziłeś tegoroczne wakacje? Jesteś z nich zadowolony?

   

  @Fatal1ty Tegoroczne wakacje były dla mnie wyjątkowe. Cały lipiec uważam za bardzo udany. Pierwszy raz spędziłem tak dużo czasu na wycieczkach, wyjazdach i imprezkach. Również cieszę się bardzo, że miałem możliwość ugościć właścicieli sieci serwerów Dawida i Marcina wraz z paroma znajomymi przy wspólnym ognisku. :D Poza wyjazdami również miałem czas na realizacje i rozwijanie swoich pasji, a także poszukiwanie pracy :) Niestety od sierpnia podjąłem pracę także ... wakacje RIP [*] do emerytury XD - czyli do 90-tki w moim przypadku. :disapointed:

   

  Redaktor: Czy chciałbyś dodać coś od siebie na zakończenie wywiadu?

   

  @Fatal1ty Dziękuję każdemu kto dotrwał do samego końca tego dosyć długiego i ciężkiego wywiadu.

   

  Redaktor: Dziękuję za możliwość przeprowadzenia z Tobą wywiadu!

   

  @Fatal1ty Również dziękuję za bardzo solidny wywiad. :)

   

   

  Chcesz się wcielić w rolę redaktora? Chcesz zadać jakieś pytanie osobie udzielającej wywiadu? Nie zwlekaj! Kliknij link i śmiało pisz pytania. Czekamy na Ciebie! --> Q&A z Fatal1ty

  • I like this! (+1) 1
  Link to comment
  Share on other sites

  Last activity:
  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  Last activity:
  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  Last activity:
  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  Last activity:
  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!